ETKİNLİKLERİMİZ
24 Mayıs 2024, Cuma

Değerli Çalışma Arkadaşlarım,

Uşak Üniversitesi olarak gelişmiş fiziki altyapımız, nitelikli bilim kadromuz, bölgesel kalkınmayı destekleme misyonumuz, öğrenci odaklı eğitim-öğretim anlayışımız ve kaliteyi ön plana alan hedeflerimiz doğrultusunda ilk günkü heyecan ve azimle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Ayrıca Kurumsal Akreditasyon Programı (KAP) çerçevesinde gerçekleştirdiğimiz çalışmalarla kurumsal kültürün geliştirilmesi yolunda çok önemli adımlar atmaya devam ediyoruz.

Yüzde yüze varan doluluk oranımız ve URAP, SCIMAGO, GreenMetric, Times Higher Education gibi endekslerdeki sürdürülebilir başarımız, kısa zamanda çok önemli bir mesafe kat etmiş olan genç ve dinamik üniversitemiz için bir gurur kaynağıdır. Uşak Üniversitesi rektörü olarak, başarı tablomuzda emeği geçen tüm akademik ve idari personelimize teşekkürlerimi sunuyorum.

Kurumsallaşmanın ve kurum içi iletişimin önemine binaen, her ay olduğu gibi Eylül ayında da gerçekleştirdiğimiz bazı etkinlikleri sizlerle paylaşmak istiyorum.

Prof. Dr. Ekrem SAVAŞ

Rektör

 

 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Uşak’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 100. Yıl Dönümü kutlamaları kapsamında il protokolü ile birlikte Göğem Zafer Anıtı ve Çeçeli Kara Murat mezarını ziyaret etti. (1 Eylül 2022)

 

 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Uşak’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yıl dönümü sebebiyle gerçekleşen kortej yürüyüşüne il protokolü ve vatandaşlarla birlikte katıldı. (1 Eylül 2022)

 

 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, devam etmekte olan Kurumsal Akreditasyon Programı (KAP) çalışmalarını değerlendirmek üzere üniversitemiz Kalite Komisyonu ile bir araya geldi. (5 Eylül 2022)

 

 • Koordinatörlüğü Uşak Üniversitesi tarafından yürütülen Start-Up Ulusal Hareketlilik Konsorsiyumu Erasmus + projesi kapsamında Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi ev sahipliğinde 11 üniversitenin katılımıyla bir çalışma toplantısı gerçekleştirildi. (5 Eylül 2022)

 

 • TÜBİTAK BİDEB 2237-A Bilimsel Eğitim Etkinlikleri Desteği kapsamında Uşak Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi tarafından önerilen “Sosyal Bilimlerde ARDEB Projeleri Hazırlama Eğitimi ”  konulu etkinlik  Recep Tayyip Erdoğan Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapıldı. (7 Eylül 2022)

 

 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, gerçekleştirilebilecek projeler ve ikili iş birliğini geliştirmek amacıyla Pakistan’ın başkenti İslamabad’da bulunan Comsats Üniversitesini ziyaret etti. (9 Eylül 2022)

 

 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, İslamabad’da bulunan Pakistan Bilimler Akademisi’ni ziyaret ederek ikili iş birliği konusunda karşılıklı fikir alışverişinde bulundu. (9 Eylül 2022)

 

 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Pakistan Chakwal Üniversitesi’ni ziyaret ederek karşılıklı iş birliğini geliştirmek amacıyla ikili anlaşmalar imzaladı. (9 Eylül 2022)

 

 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, İslamabad’da Pakistan’ın önde gelen üniversitelerinden olan National University of Science and Technology’i ziyaret etti ve Tekno Parkını gezdi. (9 Eylül 2022)

 

 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, 7-9 Eylül tarihleri arasında Quaid-i-Azam Üniversitesi’nde gerçekleştirilen “International Conference on Mathematics – Mathematical Advances and Applications 2022” adlı uluslararası konferansa katıldı ve bir sunum yaptı. (9 Eylül 2022)

 

 

 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Uşak Valisi Dr. Turan Ergün ve il protokolü ile birlikte 2022 – 2023 Eğitim-Öğretim yılı “İlköğretim Haftası” münasebetiyle Uşak Aybey İlköğretim okulunu ziyaret ederek, yeni eğitim-öğretim döneminde öğretmen ve öğrencilere başarılar diledi. (12 Eylül 2022)

 

 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş ve Omka Yün Tekstil Yöneticisi Ufuk Damburacı'nın katılımlarıyla, DTS Tasarım Merkezimiz ve Omka Yün Tekstil arasında ortak çalışmaları içeren ikili iş birliği protokolü imzalandı. (12 Eylül 2022)

 

 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, YÖKAK Kalite Buluşmaları kapsamında, “Değişim Yönetiminde Gelecek Senaryolarının Kullanımı” başlıklı çevrimiçi seminere katıldı. (12 Eylül 2022)

 

 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Uşak Ertuğrul Gazi Anadolu İmam Hatip Lisesi Proje Okulu Danışma Kurulu toplantısına katıldı. Toplantıda, 2022-2023 eğitim öğretim dönemi ile ilgili yapılması planlanan çalışmalar hakkında istişarelerde bulunuldu. (13 Eylül 2022)

 

 • Web of Science/InCites gibi uluslararası kaynaklar ile YÖK’ün yayınladığı veriler kullanılarak, makale sayısı, atıf sayısı, bilimsel doküman sayısı, uluslararası iş birliği gibi ölçütler üzerinden oluşturulan URAP sıralamalarında geçtiğimiz yıl 179 üniversite arasında 109. olan Uşak Üniversitesi, bu yıl da yakaladığı sürdürülebilir başarı grafiğiyle 183 üniversite arasında kendisine 96. sırada yer buldu. (13 Eylül 2022)

 

 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. (14 Eylül 2022)

 

 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleriyle gerçekleşen Gençlik ve Spor Bakanlığı Yeni Yurtlar Kampüsü'nde 105 Yeni GSB Yurtları Binası Resmi Açılış Töreni’ne katıldı. (14 Eylül 2022)

 

 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, 2022 – 2023 eğitim öğretim yılı başlangıcı vesilesiyle düzenlenen Uygulamalı Bilimler Fakültesi akademik kurul toplantısına katıldı. (16 Eylül 2022)

 

 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Tıp Fakültesi 2022-2023 Eğitim-Öğretim yılı “Geleceğin Hekimleri” oryantasyon programına katılarak öğrenciler ile sohbet edip başarılar diledi. (19 Eylül 2022)

 

 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, 19 Eylül Gaziler Günü vesilesiyle şehit yakınları ve gazilerimiz onuruna verilen akşam yemeği programına katıldı. (19 Eylül 2022)

 

 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Uşak Milletvekilimiz Mehmet Altay, protokol üyeleri, öğrenci ve akademisyenlerimiz ile birlikte Ulubey Meslek Yüksekokulumuzun 2022-2023 Eğitim Öğretim yılı açılışına katıldı. (20 Eylül 2022)

 

 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Ulubey Meslek Yüksekokulumuzun 2022-2023 Eğitim-Öğretim yılı toplantısına katıldı ve sonrasında Optisyenlik Bölümü Laboratuvarında incelemelerde bulundu. (20 Eylül 2022)

 

 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Uşak Milletvekili İsmail Güneş, Eşme Kaymakamı Selin Sarı, Eşme Belediye Başkanı Hacı Mustafa Çetin, öğrenci ve akademisyenlerimiz ile birlikte Eşme Meslek Yüksekokulumuzun 2022-2023 Akademik Yıl Açılışına katıldı. (21 Eylül 2022)

 

 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, protokol üyeleri, öğrenci ve akademisyenlerimiz ile birlikte Karahallı Meslek Yüksekokulumuzun 2022-2023 Eğitim Öğretim yılı açılışına katıldı. Açılışın ardından Rektörümüz meslek yüksekokulumuzu gezerek incelemelerde bulundu. (22 Eylül 2022)

 

 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, protokol üyeleri, öğrenci ve akademisyenlerimiz ile birlikte Sivaslı Meslek Yüksekokulumuzun 2022-2023 Eğitim Öğretim yılı açılışına katıldı. (22 Eylül 2022)

 

 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, üniversitemiz İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ile Diş Hekimliği Fakültemizde düzenlenen 2022-2023 Eğitim Öğretim yılı açılış törenlerine katıldı. (22 Eylül 2022)

 

 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Uşak 7. Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarına il protokolü ile birlikte katıldı. Fuarda Uşak Valimiz Dr. Turan Ergün tarafından Düzenleme Kurulu Kurum Temsilcilerine katkı plaketi takdim edildi. (22 Eylül 2022)

 

 • Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) düzenlediği “4. Üniversiteler Afet Yönetimi Merkezleri Platformu” (AYMEP) değerlendirme toplantısı, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun katılımıyla Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü’nde gerçekleştirildi. Değerlendirme toplantısına AFAD Başkanı Yunus Sezer ve AYMEP platformunda paylaşım yapan 34 üniversiteden akademisyenler katıldı. Toplantıda üniversitemizi temsilen Deprem Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Tahir GÖNEN de yer aldı. (23 Eylül 2022)

 

 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Balkanlardan ve Orta Asya ülkelerinden gelen lisansüstü öğrencilerin katılımıyla TÜBA’nın ev sahipliğinde gerçekleştirilen “Temel Bilimler ve Akademik Hayatın Gereksinimleri” temalı yaz okulunda "The Importance Basic Sciences in Life" konulu ders verdi. (27 Eylül 2022)

 

 • SGK Uşak İl Müdürlüğü tarafından ‘'İş Kazası ve Meslek Hastalığı Bildirimleri'' konulu hizmet içi eğitim Mustafa Kemal Paşa Amfisinde gerçekleştirildi. (28 Eylül 2022)

 

 • Fulbright bursiyerleri olarak 2022-2023 Akademik yılı boyunca üniversitemiz Yabancı Diller Yüksekokulunda ders verecek olan, Hamad A. Khan ve Kelly Zane Gillespie Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş'ı ziyaret etti. (28 Eylül 2022)

 

 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, protokol üyeleri, akademisyenler ve öğrencilerimiz ile birlikte Banaz Meslek Yüksekokulumuzun 2022-2023 Eğitim Öğretim yılı açılış törenine katıldı. (28 Eylül 2022)

 

 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Kırıkkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ersan Aslan’ı ziyaret etti. (29 Eylül 2022)

 

 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Millî Eğitim Bakanlığı ve Prof. Dr. Fuat Sezgin İslam Bilim Tarihi Araştırmaları Vakfı iş birliğiyle Kırıkkale Fen Lise’sinde gerçekleştirilen” İslam Kültür Dünyasının Bilimler Tarihindeki Yeri” konulu konferans verdi. (29 Eylül 2022)

 

 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Kırıkkale Valisi Sn. Bülent Tekbıyıkoğlu’nu ziyaret etti. (30 Eylül 2022)