ETKİNLİKLERİMİZ
24 Mayıs 2024, Cuma

Uşak Üniversitesi olarak Temmuz ayı içerisinde gerçekleştirilen etkinlikleri sizlerle paylaşıyoruz.

Değerli Mesai Arkadaşlarım,

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde, halkımızın dik duruşu ve kahraman güvenlik güçlerimizin üstün gayretiyle bertaraf ettiğimiz 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıl dönümünde, Uşak Üniversitesi olarak Türkiye 100 Yılının kahramanları olan şehitlerimizi ve gazilerimizi anmak için bir dizi etkinlik gerçekleştirdik.

15 Temmuz 2016 gecesi, ülkemizin her köşesinde milyonlarca vatandaşımız; demokrasiye, milli iradeye ve hukukun üstünlüğüne sahip çıkmak için meydanları doldurdu. Bu kahraman vatandaşlarımız, tankların önüne geçerek, kurşunlara göğüs gererek, canlarını hiçe sayarak, demokrasiye olan inançlarını tüm dünyaya gösterdiler. Türkiye’nin dört bir yanında yaşanan bu kahramanlık destanı, demokrasi sevdalılarının mücadelesinin sembolü haline geldi. Hep birlikte, el ele, omuz omuza vererek demokrasimizi ve milli birliğimizi korumalı, 15 Temmuz ruhunu yaşatarak daha güçlü bir Türkiye için çalışmalıyız. 15 Temmuz darbe girişimine karşı koyarken şahadete ulaşan şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.

Ayrıca bu ay İktisadi ve İdari Bilimler Fakültemiz ile Strateji Geliştirme Daire Başkanlığımızın birlikte gerçekleştirdiği Uşak Üniversitesi SWOT (GZFT) Çalıştayı ile üniversitemizin gelecek yılları için yol haritamızı çıkarttık. Temel hedeflerimiz doğrultusunda çalışmaya ve üretmeye devam ediyoruz.

Gösterdiğiniz çaba ve verdiğiniz emekler için siz değerli çalışanlarımıza teşekkür ediyorum. Kurumsallaşmanın ve kurum içi iletişimin önemine binaen, Temmuz ayında gerçekleştirdiğimiz bazı etkinlikleri sizlerle paylaşmak istiyorum.

 

Prof. Dr. Ekrem SAVAŞ

Rektör


 

 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Kurban Bayramı vesilesiyle Recep Tayyip Erdoğan Kongre ve Kültür Merkezi Fuaye alanında yapılan töreninde personelimizle bir araya geldi. (3 Temmuz 2023)
 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Ertuğrul Gazi Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde gerçekleştirilen dönem sonu Proje Danışma Kurul toplantısına katıldı. (3 Temmuz 2023)
 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi koordinatörlüğünde çevrimiçi olarak gerçekleştirilen ADIM Üniversiteleri Birliği 2. Dönem Rektörler Toplantısına katıldı. (5 Temmuz 2023)
 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş’u ziyaret etti. (6 Temmuz 2023)
 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörlüğü görevine ikinci kez atanan Prof. Dr. Mehmet Karakaş’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. (6 Temmuz 2023)
 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) Başkanlığına seçilen Prof. Dr. Ümit Kocabıçak’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. (7 Temmuz 2023)
 • Uşak İl Müftüsü Burhan Çakır Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş’a ziyarette bulundu. (10 Temmuz 2023)
 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, YÖK Başkanımız Prof. Dr. Erol Özvar'ın başkanlığında Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’nde gerçekleştirilen “Bölgesel Kalkınma Odaklı Üniversiteler Olağan Toplantısı”na ilgili üniversite rektörleriyle birlikte katıldı. (12 Temmuz 2023)
 • 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında üniversitemizde şehitlerimizin ruhlarına ithafen lokma dağıtımı yapıldı. (13 Temmuz 2023)
 • 15 Temmuz Konulu Karma Sergisi, Recep Tayyip Erdoğan Kongre ve Kültür Merkezi Fuaye alanında açıldı. (13 Temmuz 2023)
 • 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında üniversitemiz tarafından düzenlenen “Boyun Eğmeyenler” adlı panel Recep Tayyip Erdoğan Kongre ve Kültür Merkezimizde gerçekleştirildi. (13 Temmuz 2023)
 • 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında üniversitemiz tarafından düzenlenen “Boyun Eğmeyenler” adlı panelde konuşmacı olarak yer alan Yönetmen-Yapımcı Nazif Tunç ve Gazeteci-Yazar Bedir Acar, Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş’ı ziyaret etti. (13 Temmuz 2023)
 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında; il protokolü, kıymetli şehit ailelerimiz ve kahraman gazilerimizle birlikte Garnizon Şehitliğini ve Yoncalı Köyünde bulunan 15 Temmuz Şehidi Polis Memuru Mehmet Çetin'in kabrini ziyaret etti. (15 Temmuz 2023)
 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü vesilesiyle şehit ailelerimiz, kahraman gazilerimiz ve kıymetli aileleri için düzenlenen akşam yemeğine katıldı. (15 Temmuz 2023)
 • Uşak Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, "Mezuniyet Sergisi 2023"e isimli sergiyi Recep Tayyip Erdoğan Kongre ve Kültür Merkezi'nde gerçekleştirdi. (17 Temmuz 2023)
 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Vali Dr. Turan Ergün’ün başkanlığında Özmerkez İl Genel Meclisi Toplantı Salonunda gerçekleşen İl Koordinasyon Kurulu Toplantısına katıldı. (17 Temmuz 2023)
 • İletişim Fakültesi, Eğitim Fakültesi, Fen- Edebiyat Fakültesi, Uygulamalı Bilimler Fakültesi, Ziraat Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Banaz MYO, Ulubey MYO, Sivaslı MYO, Karahallı MYO ve Eşme MYO’nun mezuniyet törenleri gerçekleştirildi. (17 Temmuz 2023)
 • Spor Bilimler Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, İslami İlimler Fakültesi, Sivil Havacılık MYO, Adalet MYO’nun mezuniyet törenleri yapıldı. (18 Temmuz 2023)
 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Uşak Organize Sanayi Bölgesi (UOSB) 22. Olağan Genel Kurul Toplantısı’na katıldı. (18 Temmuz 2023)
 • Kamu Personel Seçme (KPSS) Lisans ile KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) ve ÖABT İmam-Hatip Lisesi Meslek Dersleri Alanı Sınavı sınavları öncesi, Uşak Üniversitesi ÖSYM İl Sınav Merkezi Koordinatörlüğü tarafından sınav güvenliği toplantısı gerçekleştirildi. (18 Temmuz 2023)
 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Muharrem ayı vesilesiyle Işık Çakır Sultan Cemevi’nde düzenlenen iftar yemeği programına katıldı. (19 Temmuz 2023)
 • Sosyal Bilimleri MYO, Teknik Bilimler MYO, İktisadi ve idari Bilimler Fakültesi, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi ile Güzel Sanatlar Fakültesinin mezuniyet törenleri gerçekleştirildi. (19 Temmuz 2023)
 • Uşak Üniversitesi Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı ile İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi iş birliği ile Uşak Üniversitesi SWOT (GZFT) Çalıştayı, Uşak Üniversitesi Sosyal Tesisler’de gerçekleştirildi. (20 Temmuz 2023)
 • İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Saffet Köse, Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş’ı ziyaret etti. (21 Temmuz 2023)
 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Akit TV ekranlarında Prof. Dr. Ahmet Akın’ın sunduğu "Eğitim Atlası" programına online bağlantı ile canlı yayın konuğu oldu. (21 Temmuz 2023)
 • Üniversitemiz, “Uşak Üniversitesi Tanıtım Günleri” kapsamında Recep Tayyip Erdoğan Kongre ve Kültür Merkezi’nde adaylara ve ailelerine üniversite tercihleri konusunda yardımcı oldu. (24 Temmuz 2023)
 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Berna Uğur Türksoy’un moderatörlüğünde Kanal 3 ekranlarında yayınlanan “Akademik Saat” programına konuk oldu. (26 Temmuz 2023)
 • Uşak Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sadık Sarısaman moderatörlüğünde “100. Yılında Lozan Barış Andlaşması” başlıklı çevirim içi konferans düzenlendi. (26 Temmuz 2023)