ETKİNLİKLERİMİZ
24 Mayıs 2024, Cuma
Uşak Üniversitesi olarak Nisan ayı içerisinde gerçekleştirilen etkinlikleri sizlerle paylaşıyoruz.

Değerli Mesai Arkadaşlarım,

Nisan ayı üniversitemiz için güzel haberlerin geldiği bir ay oldu.

Geçen aylarda üniversitemize gelen FEDEK, Fen Edebiyat Fakültemizdeki 7 bölümü birden akredite etti. Ayrıca EPDAD değerlendirme takımı tarafından yürütülen değerlendirme süreci sonucunda Eğitim Fakültemizdeki 2 program da akredite olmaya hak kazandı.

Temel hedeflerimizden olan öğrenci odaklı eğitim, uluslararasılaşma, nitelikli bir akademik kadro, kalite çalışmaları, üniversite-sanayi iş birlikleri ve sosyal sorumluluk konusunda adımlar atmaya devam ediyoruz. Üniversitelerde öğrenim görmekte olan lisans öğrencilerini, projeler yoluyla araştırma yapmaya teşvik etmeyi amaçlayan “2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı” 2022/2. Döneminde Uşak Üniversitesinde öğrenim görmekte olan öğrenciler tarafından toplam 44 proje başvurusu yapıldı ve bu projelerin 30 tanesi desteklenmeye hak kazandı. Bunun yanında Uşak Üniversitesi olarak uygulayıcı kuruluş olduğumuz TÜBİTAK BİGG programı kapsamında BİGG USTECH projemizin 2023/1. Dönem Çağrısı başvuruları alınmaya başlandı.

Temel hedeflerimiz doğrultusunda çalışmaya ve üretmeye devam ediyoruz. Gösterdiğiniz çaba ve verdiğiniz emekler için siz değerli çalışanlarımıza teşekkür ediyorum.

Kurumsallaşmanın ve kurum içi iletişim önemine binaen, Nisan ayında gerçekleştirdiğimiz bazı etkinlikleri sizlerle paylaşmak istiyorum.

 

Prof. Dr. Ekrem SAVAŞ

Rektör

 

 • Uşak Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu sosyal sorumluluk gurubunda yer alan ve Tekstil Teknolojisi programında görev yapan Dr. Öğretim Üyesi Gülhan Pınarlık, Makine programında görev yapan Öğr. Gör. Gökhan Yıldırım ile üniversitemizin birçok farklı biriminde okuyan gönüllü öğrencilerimizden oluşan bir grup Uşak Kız KYK yurdunda kalan depremzede ailelerin çocukları için moral etkinlikleri düzenledi. (1 Nisan 2023)
 • Uşak Üniversitesi Engelsiz Birim Koordinatörlüğü ile Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı tarafından “Dünya Otizm Farkındalık Günü” etkinliği düzenlendi. (3 Nisan 2023) 
 • Üniversitemiz DTS Tasarım Merkezi ile TYH Uluslararası Tekstil Paz. A.Ş. arasında bilimsel, teknik, tasarım, eğitim, faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi ve ortak projeler yürütülmesi kapsamında iş birliği protokolü imzalandı. (4 Nisan 2023)
 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Uşak’ta ikamet eden depremzede vatandaşlarımızla üniversitemizde düzenlenen iftar yemeğinde bir araya geldi. (5 Nisan 2023)
 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, 5 Nisan Avukatlar Günü vesilesiyle üniversitemiz Avukatları Fatih Güngör ve Esma Demirbağ'ı Rektörlükte ağırladı. (5 Nisan 2023)
 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Uşak İl Emniyet Müdürü olarak atanan Ayhan Karaduman'a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. (6 Nisan 2023)
 • UTTO Proje Destek Birimi Öğretim Görevlisi Dr. Gülşah Başkan tarafından Doç. Dr. Bengisu Yıldırım Moderatörlüğünde Diş Hekimliği Fakültesinde proje yazma eğitimi gerçekleştirildi. (6 Nisan 2023)
 • Afyon Uşak Zafer Teknoloji Geliştirme Bölgesi Yönetici A.Ş. (Zafer Teknopark AŞ.) 2021 Yılı Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Performans Endeksinde 98 Teknoloji Geliştirme Bölgesinden faaliyette olan 70 Teknoloji Geliştirme Bölgeleri arasında 53. sırada yer aldı. (7 Nisan 2023)
 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, 8 Nisan “Romanlar Günü" dolayısıyla Roman vatandaşlarımızla iftar programında bir araya geldi. (8 Nisan 2023)
 • Çene ekleminde ağrı ve sık sık çene çıkması şikâyetleriyle Uşak Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Anabilim Dalı’na başvuran 60 yaşındaki kadın hastanın Temporo Mandibular Eklem Ameliyatı başarıyla gerçekleştirildi. (8 Nisan 2023)
 • Uşak Üniversitesi olarak uygulayıcı kuruluş olduğumuz TÜBİTAK BİGG programı kapsamında BİGG USTECH projemizin 2023/1. Dönem Çağrısı başvuruları alınmaya başlandı. (10 Nisan 2023)
 • Üniversitelerde öğrenim görmekte olan lisans öğrencilerini, projeler yoluyla araştırma yapmaya teşvik etmeyi amaçlayan “2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı” 2022/2. Döneminde Uşak Üniversitesinde öğrenim görmekte olan öğrenciler tarafından toplam 44 proje başvurusu yapıldı ve bu projelerin 30 tanesi desteklenmeye hak kazandı. (10 Nisan 2023)
 • BİGG-USTECH projesi tanıtım ve bilgilendirme toplantısı Uşak Üniversitesi Mustafa Kemal Paşa Amfisi’nde Uşak Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi Koordinatörü Öğr. Gör. Dr. Atike İnce Yardımcı tarafından gerçekleştirildi. (11 Nisan 2023)
 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, depremzede öğrencilerimiz, uluslararası öğrencilerimiz ve ihtiyaç sahibi öğrencilerimiz için Hayırsever Nuri Özyozgat’ın katkılarıyla üniversitemizde düzenlenen iftar programına katıldı. (11 Nisan 2023)
 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Adalet Meslek Yüksekokulu Müdürü olarak atanan Doç. Dr. Fulya Akyıldız'a hayırlı olsun ziyaretinde bulunarak yeni görevinde başarılar diledi. (13 Nisan 2023)
 • Eşme Meslek Yüksekokulu Müdürü olarak atanan Öğr. Gör. Salih Sezer ve Müdür Yardımcısı Öğr. Mustafa Atalan Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş’ı ziyaret etti. (13 Nisan 2023)
 • Uşak ilinde bulunan temas noktaları olan Uşak Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Genel Koordinatörlüğü Eurodesk Temas Noktası ve Uşak Valiliği AB ve Dış İlişkiler Ofisi Eurodesk Temas Noktası ve Uşak İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE birimi iş birliği ile herkesin katılımına açık “Gençler İçin Avrupa Fırsatları Bilgilendirme Toplantısı” çevrimiçi olarak yapıldı. (13 Nisan 2023) 
 • Üniversitemiz Kadın ve Aile Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkez Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Dilek Erol, görevini Dr. Öğr. Üyesi Ayşe Gültekin'e devretti. (13 Nisan 2023)
 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Uşak Valisi Dr. Turan Ergün ile birlikte Hatay / Kırıkhan 408 Evler Mahallesi’ndeki iftar programına katılarak vatandaşlarla bir araya geldi. (15 Nisan 2023)
 • Asya Bilim Akademileri ve Toplulukları Birliğinin Korean Academy of Science and Technology’de gerçekleştireceği “Bilim Eğitimi” alanındaki önemli pilot projenin toplantısı, komite üyesi Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş’ın katılımıyla online olarak yapıldı. (17 Nisan 2023)
 • Üniversitemiz Fen Edebiyat Fakültesinde 7 bölüm birden akredite oldu. Arkeoloji, Coğrafya, Matematik, Moleküler Biyoloji ve Genetik, Sanat Tarihi, Tarih ve Türk Dili ve Edebiyatı Bölümlerimiz; FEDEK tarafından akredite edildi. (18 Nisan 2023)
 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Uşak Deri (Karma) Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçilen Coşkun Güngör ve yönetim kurulu üyelerine hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. (18 Nisan 2023)
 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Uşak İl Müftüsü olarak ilimize atanan Burhan Çakır'a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. (19 Nisan 2023)
 • Strateji Geliştirme Daire Başkan V. Faruk Alabay tarafından çevrimiçi (online) olarak "Kamu Kaynaklarının Etkin, Verimli ve Ekonomik Kullanılmasının Amaçlanması" konulu hizmet içi eğitim verildi. (19 Nisan 2023)   
 • Depremzede aileler için 3. kez Uşak Üniversitesi Sivil Toplum Çalışmaları Uygulama Araştırma Merkezinin düzenlediği iftar yemeği, Öğrenci Yaşam Merkezinde yer alan yemekhanede gerçekleştirildi. (19 Nisan 2023)
 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem savaş, Uşak İl Jandarma Komutanlığında Mehmetçiklerimizle iftar yaptı. (20 Nisan 2023)
 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Ramazan Bayramı dolayısıyla arife günü, il protokolü ile birlikte Uşak Şehitliğine ziyarette bulundu. (20 Nisan 2023)
 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Uşak Belediyesi Atapark Çayzade’de gerçekleştirilen bayramlaşma törenine il protokolü ile birlikte katıldı. (21 Nisan 2023)
 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, il protokolü birlikte Uşak KYK yurtlarında misafir edilen depremzede çocuklarımızı ziyaret ederek, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramlarını kutladı. (23 Nisan 2023)
 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı törenine il protokolü ile birlikte katıldı. (23 Nisan 2023)
 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Ramazan Bayramı vesilesiyle Recep Tayyip Erdoğan Kongre ve Kültür Merkezi Fuaye alanında yapılan törende, akademik ve idari personelimizle bir araya gelerek bayramın ülkemize ve tüm İslam alemine barış ve huzur getirmesi temennisinde bulundu. (24 Nisan 2023)
 • Uşak Üniversitesinden 2 programına daha akreditasyon başarısı. EPDAD değerlendirme takımı tarafından yürütülen değerlendirme süreci sonucunda Eğitim Fakültemizden 2 program daha akredite olmaya hak kazandı. (28 Nisan 2023)
 • Hukuk Müşaviri V. Fatih Güngör tarafından çevrimiçi (online) olarak "Öğrenci ve Personel Disiplin Soruşturmaları" konulu hizmet içi eğitim verildi. (28 Nisan 2023)
 • Uşak Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi (UTTO) tarafından Yabancı Diller Yüksekokulu ve Batı Dilleri ve Edebiyatları Bölümünde proje yazma eğitimi çevrimiçi olarak gerçekleştirildi. (28 Nisan 2023)