Atatürk ve Türk Milletinde Ulusal Egemenlik Anlayışı
25 Nisan 2019, Perşembe
Uşak Üniversitesi Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Bölüm Başkanlığı ve Atatürkçü Düşünce Topluluğu tarafından, “Atatürk ve Türk Milletinde Ulusal Egemenlik Anlayışı” adlı konferans düzenlendi.
TÜBİTAK’tan Tıp Fakültesi Öğrencilerine Destek
18 Nisan 2019, Perşembe
Uşak Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencileri Hatice Karakaş, Sevgi Sever, Cansu Yıldırım ve Mısra Balıkçı’nın, Tıp Fakültesi Biyofizik Anabilim Dalı Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Serçin Özlem Çalışkan’nın danışmanlığında yürüttükleri çalışma TÜBİTAK tarafından desteklenmeye layık görüldü.
Avrupa Birliği’nin Geleceği ve Türkiye-Avrupa Birliği İlişkileri Kongresi Sona Erdi
16 Nisan 2019, Salı
Uşak Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) tarafından, Güney, Doğu Avrupa ve Karadeniz Bölgesi Ekonomi Üniversiteleri birliği işbirliği ile düzenlenen, “Avrupa Birliği’nin Geleceği ve Türkiye-Avrupa Birliği İlişkileri” konulu uluslararası kongre 11 Nisan-13 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirildi.
Sivaslı Meslek Yüksekokulu Burs Protokolü İmzalandı
15 Nisan 2019, Pazartesi
Uşak Üniversitesi Sivaslı Meslek Yüksekokulu ile Sivaslı Derneği Başkanlığı arasında öğrenci burs protokolü imzalandı. Protokol, Rektör Prof. Dr. Ekrem Savaş, Sivaslı Kaymakamı Mustafa Gözlet ve Sivaslı Derneği Başkanı İlker Yelken arasında gerçekleştirildi.
İslam Dininde Kadının Yeri ve Önemi
15 Nisan 2019, Pazartesi
Uşak Üniversitesi Kültür Sanat ve Kitap Okuma Topluluğu tarafından, “İslam Dininde Kadının Yeri ve Önemi” adlı konferans düzenlendi.
Rektör Savaş: “Feneriniz, ışığınız Fuat Sezgin olmalı”
12 Nisan 2019, Cuma
Rektör Prof. Dr. Ekrem Savaş, Süleyman Demirel Üniversitesi ev sahipliğinde, “Prof. Dr. Fuat Sezgin Yılı” etkinlikleri çerçevesinde ve Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) Üniversite Konferansları kapsamında “İslam Bilim Tarihi ve Matematik” adlı konferansa konuşmacı olarak katıldı.
Avrupa Birliği’nin Geleceği ve Türkiye-Avrupa Birliği İlişkileri Kongresi Başladı
11 Nisan 2019, Perşembe
Uşak Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) tarafından, Güney, Doğu Avrupa ve Karadeniz Bölgesi Ekonomi Üniversiteleri birliği işbirliği ile düzenlenen, “Avrupa Birliği’nin Geleceği ve Türkiye-Avrupa Birliği İlişkileri” konulu uluslararası kongrenin açılışı 11 Nisan tarihinde gerçekleştirildi.
Kitap Okuma ve Kritik Toplantısı
11 Nisan 2019, Perşembe
Kültür Sanat ve Kitap Okuma Topluluğu tarafından “Kitap Okuma ve Kritik” toplantısı gerçekleştirildi.
Rektör Savaş: “Fuat Sezgin Rol Model Alınmalı”
11 Nisan 2019, Perşembe
Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş, 9 Nisan tarihinde Kırıkkale Üniversitesi tarafından Prof. Dr. Fuat Sezgin Yılı münasebetiyle düzenlenen “İslam Bilim Tarihi ve Matematikçiler” konulu konferansa konuşmacı olarak katıldı.
Etkinlik Takvimi
Öğrenci
31375
Program
195
Akademisyen
726
İdari Personel
334