ETKİNLİKLERİMİZ
20 Haziran 2024, Perşembe

Uşak Üniversitesi Olarak Ağustos Ayı İçerisinde Gerçekleştirilen Etkinlikleri Sizlerle Paylaşıyoruz

 

Çok kıymetli çalışma arkadaşlarım,

 

Ağustos ayı memleketimiz için çok önemli bir aydır. Millî Mücadelemizi zafere ulaştıran Başkomutanlık Meydan Muharebesi’ndeki kahramanlarımızın fedakarlığı sayesinde bugün mutlu, huzurlu ve bağımsız bir ülkede yaşamaktayız. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, aziz şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle yad ediyorum.

Ayrıca Ağustos ayı içerisinde üniversite tercihleri de sonuçlandı. Uşak Üniversitesi olarak neredeyse %100’e varan doluluk oranıyla tercih edilmiş olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Bu başarı tablosunu mümkün kılan değerli akademisyenlerimize ve idari personelimize teşekkürü bir borç bilirim. Hiç şüphem yok ki başarılarımız artarak devam edecek ve üniversitemizi sadece ülkemizin değil dünyanın da sayılı üniversitelerinden biri haline getireceğiz. Bu hedef doğrultusunda gerçekleştirdiğimiz ve bu ay içerisinde yoğun bir şekilde yürüttüğümüz kalite çalışmalarının meyvelerini de inanıyorum ki kısa sürede alacağız.

Kurumsallaşmanın ve kurum içi iletişimin önemine binaen, her ay olduğu gibi Ağustos ayında da gerçekleştirdiğimiz bazı etkinlikleri sizlerle paylaşmak istiyorum.

 

Hepinize sağlıklı, mutlu ve başarılı günler dilerim.

 

Prof. Dr. Ekrem SAVAŞ

Rektör

 

 

Ağustos Ayı Etkinlikleri

 

 • ·        Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, üniversitemiz İktisadi ve İdari Bilimler, Uygulamalı Bilimler, Fen Edebiyat ve İletişim Fakültelerinde gerçekleşen iç tetkik ile Kurumsal Akreditasyon Programı çalışmaları (KAP) Kontrol Takvimi toplantılarına katıldı. (1 Ağustos 2022)

 

 • ·        Rektörümüz Prof. Dr.  Ekrem Savaş, Kurumsal Akreditasyon Programı çalışmaları (KAP ) Kontrol Takviminin 2. gününde üniversitemiz Eğitim, Tıp, Güzel Sanatlar ve Diş Hekimliği Fakültelerinde düzenlenen toplantılara katıldı. (2 Ağustos 2022)

 

 • ·        Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Kurumsal Akreditasyon  Programı çalışmaları (KAP ) Kontrol Takviminin 3. gününde üniversitemiz Sağlık Bilimleri ve Ziraat Fakültelerinde gerçekleşen toplantılara katıldı. (3 Ağustos 2022)

 

 • ·        Uşak Üniversitesi Göç Araştırmaları ve Siyaset Uygulama ve Araştırma Merkezi koordinatörlüğünce, İlimizde yaşayan uluslararası ve geçici koruma altındaki yabancıların mevcut durumlarının ortaya konulması, sağlık, eğitim, istihdam ve toplumsal entegrasyona ilişkin sorunlarının değerlendirilmesi, sorunların çözümü ile ilgili hâlihazırdaki çalışmaların ele alınması ve konuya yönelik çalışan kurum ve kuruluşlar arası işbirliğinin geliştirilmesi amacı ile Üniversitemiz Recep Tayyip Erdoğan Kongre ve Kültür Merkezinde  istişare toplantısı gerçekleştirildi. (3Ağustos 2022)

 

 

 • ·        Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) Başkanı Prof. Dr. Muhsin KAR' ın konuşmacı olduğu "Yükseköğretimde Kalite Güvencesi" konulu konferans Üniversitemiz Recep Tayyip Erdoğan Kongre ve Kültür Merkezinde Akademik ve İdari personelimizin katılımıyla  yapıldı. (4 Ağustos 2022)

 

 • ·        Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, YÖKAK Başkanı Prof. Dr. Muhsin Kar ile birlikte Üniversitemiz Ulubey Meslek Yüksekokulunu ziyaret etti. Ziyaret kapsamında Akademik personeller ile bir araya gelerek bilgi alışverişinde bulunuldu. (4 Ağustos 2022)

 

 

 • ·        Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş,  Kurumsal Akreditasyon  Programı çalışmaları (KAP ) Kontrol Takviminin 5. gününde üniversitemiz idari birimlerinden Genel Sekreterlik, Bilgi İşlem Daire Başkanlığı ve Sağlık Kültür Spor Daire Başkanlığı’nda gerçekleşen toplantılara katıldı. (5 Ağustos 2022)

 

 • ·        Uşak Üniversitesi tarafından hazırlanan ve koordinatörlüğünü Uşak Üniversitesinin yürüttüğü Seven Doors to Europe Ulusal Hareketlilik Konsorsiyumu Erasmus+ projesi kapsamında Sivas Cumhuriyet Üniversitesinin ev sahipliğinde değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.(5Ağustos 2022)

 

 • ·        Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Önder Uşak İmam Hatipliler Derneğinin düzenlemiş olduğu mezunlar buluşması programına katıldı. (5 Ağustos 2022)

 

 • ·        Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Uşak İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Mehmet Akdağ'a iade-i ziyarette bulundu. (8 Ağustos 2022)

 

 • ·        Uluslararası göç alanında yürüttüğü başarılı çalışmalar nedeniyle, Uşak Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü Öğretim Elemanı ve Göç Araştırmaları ve Siyaset Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Öğretim Üyesi İnci Aksu Kargın, TÜBİTAK tarafından Avrupa Birliği Ufuk Avrupa Çerçeve Programı tarafından desteklenen COST “History of Identity Documentation in European Nations: Citizenship, Nationality and Migration  (HIDDEN)” başlıklı aksiyona Türkiye temsilcisi olarak atandı. (8 Ağustos 2022)

 

 • ·        Üniversiteler Afet Yönetimi Uygulama ve Araştırma Merkezleri Platformu (AYMEP) 3. Toplantısı Fırat Üniversitesinin ev sahipliğinde Elazığ’da gerçekleştirildi. Toplantıya Uşak Üniversitesi’ni temsilen Deprem Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Tahir Gönen katıldı. (8 Ağustos 2022)

 

 • ·        Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş,  Kurumsal Akreditasyon Programı çalışmaları (KAP) Kontrol Takvimi kapsamında Spor Bilimleri ve İslami İlimler Fakülteleri ile Adalet MYO’ da gerçekleşen toplantılara katıldı. (9 Ağustos 2022)

 

 • ·        Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Kurumsal Akreditasyon Programı çalışmaları (KAP) Kontrol Takvimi çerçevesinde Ulubey, Banaz ve  Sivaslı Meslek Yüksekokullarımızla  toplantı gerçekleştirdi. (9 Ağustos 2022)

 

 • ·        Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Milli Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer’in teşrifleriyle gerçekleşen Ortaköy Köy Yaşam Merkezinin açılış törenine katıldı. (9 Ağustos 2022)

 

 • ·        Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş,  Kurumsal Akreditasyon Programı çalışmaları(KAP) Kontrol Takvimi kapsamında Mimarlık ve Tasarım Fakültesi, Deri, Tekstil ve Seramik Tasarım ve Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Uluslararası İlişkiler Genel Koordinatörlüğünde gerçekleştirilen toplantılara katıldı. (11 Ağustos 2022)

 

 • ·        Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Eşme MYO, Karahallı MYO ile İdari ve Mali İşler Daire Başkanlığımızla gerçekleştirilen Kurumsal Akreditasyon  Programı Çalışmaları (KAP ) Kontrol Takvimi toplantılarına katıldı. (12 Ağustos 2022)

 

 • ·        Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, il protokolü ile birlikte Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimler Derneği Uşak Şubesi tarafından düzenlenen Aşure Etkinliğine katıldı. (23 Ağustos 2022)

 

 • ·        Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Sayın Valimiz Dr. Turan ERGÜN' ün başkanlığını yaptığı ve T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansından (TGA) gelen yetkililerin de katıldığı; İskender Pala İl Halk Kütüphanesinde yapılan İl Tanıtım ve Geliştirme Kurulu 2. toplantısına katıldı. (24 Ağustos 2022)

 

 • ·        Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, 2022 Yılı Engelsiz Üniversiteler Ödülleri kapsamında yeşil ve turuncu bayrak kazanan fakülte, MYO ve birim yöneticilerine belgelerini ve bayraklarını takdim ederken, turuncu bayrak adayı birimlere belgelerini verdi. (24 Ağustos 2022)

 

 • ·        Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş, Uşak Üniversitesi Bir Eylül Kampüsü Prof. Dr. Fuat Sezgin Kütüphanesinde kurulan kayıt stantlarını ziyaret ederek, kayıt yaptıran öğrencilerle görüştü.(25 Ağustos 2022)

 

 • ·        İlim Yayma Cemiyeti Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Dr. Hızır Tutan ve beraberindeki heyet Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş’ı ziyaret etti.(25 Ağustos 2022)

 

 • ·        Uşak Üniversitesi Ziraat Fakültesi ile Uşak Ticaret Borsası arasında “Uşak İlimiz İçin Yeni Bir Ürün: Safran” adlı safran yetiştirme projesi kapsamında işbirliği protokolü imzalandı.(25 Ağustos 2022)

 

 • ·        Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş; YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar’ ın başkanlığında bünyesinde tıp fakültesi bulunan üniversitelerin rektörleriyle gerçekleştirilen istişare toplantısına katıldı. (29 Ağustos 2022)

 

 • ·        Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. Yıl Dönümü münasebetiyle 15 Temmuz Şehitler Meydanı’nda gerçekleşen çelenk sunma ve kutlama programına katıldı. (30 Ağustos 2022)

 

 • ·        Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Büyük Zafer’in 100. yıl dönümü münasebeti ile düzenlenen  30 Ağustos Zafer Bayramı kabul törenine katıldı. (30 Ağustos 2022)