ETKİNLİKLERİMİZ
24 Mayıs 2024, Cuma

Uşak Üniversitesi’nin Değerli Çalışanları,

Uluslararasılaşmayı gerçekleştirmiş, akreditasyonunu tamamlamış, sanayi iş birlikleri ve sosyal sorumluluk faaliyetleriyle bulunduğu şehirle bütünleşmiş bir üniversite haline gelmek için hep birlikte durmaksızın çalışıyoruz.

2023 yılının ilk haftalarında yine birçok faaliyet gerçekleştirdik. Paydaşları arasında yer aldığımız ve Şubat ayı içerisinde gerçekleştirilecek olan Ege Bölgesi Kariyer Fuarı (EGEKAF23) ve Sağlık, Estetik, Medikal Uluslararası Kariyer Fuarı ile ilgili gerekli çalışmaları tamamladık. Temel hedeflerimiz arasında yer alan akreditasyon çalışmaları kapsamında, Arkeoloji, Coğrafya, Matematik, Moleküler Biyoloji ve Genetik, Sanat Tarihi, Tarih ile Türk Dili ve Edebiyatı Bölümlerimizin akreditasyon başvurularını değerlendirmek üzere Fen, Edebiyat, Fen-Edebiyat, Dil ve Tarih-Coğrafya Fakülteleri Öğretim Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği (FEDEK) üniversitemizde incelemelerde bulundu.

Sadece memleketimiz adına değil tüm insanlık adına da büyük işlere imza atma kapasitesine sahip, farklı düşünen, farkındalık ortaya koyan ve aşkla çalışan üniversitemizin  değerli personeline, bu süreçte göstermiş oldukları çabadan dolayı teşekkürü bir borç bilirim.

Kurumsallaşmanın ve kurum içi iletişim önemine binaen, Ocak ayında gerçekleştirdiğimiz bazı etkinlikleri sizlerle paylaşmak istiyorum.

Hepinize mutlu, başarılı ve sağlıklı günler dilerim.

Prof. Dr. Ekrem SAVAŞ

Rektör

 

 • Uşak Kadastro Müdürü Hanifi Sitemoğlu Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş'ı ziyaret etti. (3 Ocak 2023)
 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Uşak Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimliğine atanan Doç. Dr. İsmail Kaya'ya hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. (4 Ocak 2023)
 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanı Doç. Dr. Salim Atay ve ilgili rektörlerle birlikte 24-25 Şubat 2023 tarihlerinde 15 paydaş üniversitenin iştirakleriyle düzenlenecek olan “Ege Bölgesi Kariyer Fuarı (EGEKAF23)” öncesi Pamukkale Üniversitesi'nde gerçekleştirilen "EGEKAF23 Tanıtım Toplantısı"na katıldı. (5 Ocak 2023)
 • Uşak Üniversitesi Ziraat Fakültesi, Uşak Ticaret Borsası, Uşak Üniversitesi Sürekli Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi (USEM) tarafından düzenlenen “Ceviz Yetiştiriciliği Paneli” Recep Tayyip Erdoğan Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. (5 Ocak 2023)
 • "Ceviz Yetiştiriciliği Paneli" için üniversitemize gelen Prof. Dr. Yaşar Akça, Doç. Dr. Mehmet Polat ve ceviz üreticisi Veli Koç Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş'ı ziyaret etti. (6 Ocak 2023)
 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanı Doç. Dr. Salim Atay ve paydaş üniversitelerden gelen katılımcılarla birlikte EGEKAF23’ün gerçekleştirileceği Nihat Zeybekçi Kongre ve Kültür Merkezi’nde incelemelerde bulundu. (6 Ocak 2023)
 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Uluslararası İlişkiler Genel Koordinatörlüğümüz ile toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda, üniversitemizin yürütmekte olduğu uluslararası faaliyetler ile gerçekleştirilmesi düşünülen projeler hakkında fikir alışverişinde bulunuldu. (6 Ocak 2023)
 • Uşak Üniversitesi personelleri arasında “Personel Halı Saha ve Voleybol Turnuvası” yapıldı (9-10 Ocak 2023)
 • Türkiye'de mühendislik, teknoloji ve eğitim alanlarında öğrenci projelerinin geliştirilmesi amacıyla gerçekleştirilecek olan 2. Genç Nesiller Yarışıyor proje yarışması kapsamında üniversitemiz ile HEFİAD arasında iş birliği protokolü imzalandı. (12 Ocak 2023)
 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş; Ege Üniversitesi, İzmir Katip Çelebi Üniversitesi, Manisa Celal Bayar Üniversitesi, Afyon Sağlık Bilimleri Üniversitesi ve üniversitemizin iştirakleriyle 17-18 Şubat tarihleri arasında gerçekleşecek olan "Sağlık, Estetik, Medikal Uluslararası Kariyer Fuarı" öncesi gerçekleşen çevrimiçi toplantıya katıldı. (12 Ocak 2023)
 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, 17-18 Şubat tarihleri arasında üniversitemizin de katılımcı olduğu "Sağlık, Estetik, Medikal Uluslararası Kariyer Fuarı" öncesi üniversitemiz ilgili birimleri ile bir araya gelerek hazırlık toplantısı gerçekleştirdi. (12 Ocak 2023)
 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş; Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy ve ÖSYM Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Necip Şimşek’i ziyaret etti. (13 Ocak 2023)
 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Fen-Edebiyat, Dil ve Tarih-Coğrafya Fakülteleri Öğretim Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği’nin (FEDEK) gerçekleştireceği değerlendirme öncesi üniversitemiz Fen-Edebiyat Fakültesi ile toplantı düzenledi. (16 Ocak 2023)
 • Üniversitemiz öğrencisi ve Yükseköğretim Kalite Kurulu Öğrenci Komisyonu üyesi Aslı Özmutlu Ankara’da Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) Öğrenci Komisyonu üyeleri ile yapılan toplantıya katılım sağladı. (16 Ocak 2023)
 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, "Sağlık, Estetik, Medikal Uluslararası Kariyer Fuarı” icra heyeti ile birlikte İzmir Ticaret Odası Başkanı Sn. Mahmut Özgener’i ziyaret etti. (17 Ocak 2023)
 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, üniversitemizin de düzenleme kurulunda olduğu "Sağlık, Estetik, Medikal Uluslararası Kariyer Fuarı” öncesi icra heyetini oluşturan rektörlerle birlikte Ege Üniversitesi’nde gerçekleşen toplantıya katılarak fuarın gerçekleşeceği alanda incelemelerde bulundu. (17 Ocak 2023)
 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, "Sağlık, Estetik, Medikal Uluslararası Kariyer Fuarı” icra heyeti ile birlikte İzmir Valisi Sn. Yavuz Selim Köşger’i ziyaret etti. (17 Ocak 2023)
 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Milli Eğitim Bakanlığı koordinasyonunda gerçekleştirilen “Şarkılar Bizi Söyler Biz de Şarkı Söyleriz” adlı proje kapsamında Uşak Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü Türk Müziği Korosunun düzenlediği konsere katıldı. (17 Ocak 2023)
 • Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan paydaşı olduğumuz Ege Kariyer Fuarı görüşmelerini gerçekleştirmek üzere, Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş'ı ziyaret etti. (19 Ocak 2023)
 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, üniversitemiz Teknoloji Transfer Ofisi ve Mezunlar Ofisi ekibi ile birlikte üniversite-sanayi işbirliği görüşmeleri kapsamında Murat Bey Gıda ve Merinos – Özerdem Mensucat firmalarını ziyaret etti. (19 Ocak 2023)
 • Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Uşak İl Müdürü Ekrem Boran Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş'ı ziyaret etti. (20 Ocak 2023)
 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Uşak Belediyesi tarafından bu yıl dokuzuncusu düzenlenen Atlı Cirit Turnuvasının açılış programına il protokolü ile birlikte katıldı. (22 Ocak 2023)
 • Fen, Edebiyat, Fen-Edebiyat, Dil ve Tarih-Coğrafya Fakülteleri Öğretim Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği (FEDEK) Başkanı Prof. Dr. Sadullah Sakallıoğlu ve Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Z. Gökay Kaynak Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş'ı ziyaret etti. (23 Ocak 2023)
 • Mehir Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Mustafa Özdemir ve beraberindeki heyet Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş'ı ziyaret etti. (24 Ocak 2023)
 • Fen, Edebiyat, Fen-Edebiyat, Dil ve Tarih-Coğrafya Fakülteleri Öğretim Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği (FEDEK) Ekibi, 22-24 Ocak 2023 tarihleri arasında Üniversitemiz Fen Edebiyat Fakültesi bünyesinde bulunan Arkeoloji, Coğrafya, Matematik, Moleküler Biyoloji ve Genetik, Sanat Tarihi, Tarih ile Türk Dili ve Edebiyatı Bölümlerinin Akreditasyon Başvurularını değerlendirmek üzere üniversitemizde incelemelerde bulundu. FEDEK ekibi Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş'ın katılımlarıyla üniversitemiz Senato odasında değerlendirme toplantısı gerçekleştirerek bir değerlendirme raporu sundu. (24 Ocak 2023)
 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Uşak İl Kültür Turizm Müdürlüğü tarafından düzenlenen ve Prof. Dr. Nurullah Genç’in konuşmacı olduğu “Mazi-Hal-İstikbal” adlı söyleşi programına katıldı. (24 Ocak 2023)
 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş üniversitemiz Personel Voleybol Turnuvası Final Maçı ve Ödül Töreni’ne katıldı.  Turnuvayı birincilikle tamamlayan Spor Bilimleri Fakültemize kupasını takdim eden Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş turnuvaya katılım sağlayan tüm takımları tebrik etti. (26 Ocak 2023)