ETKİNLİKLERİMİZ
24 Mayıs 2024, Cuma

 

Değerli Mesai Arkadaşlarım,

Yılın en kısa ayı olan Şubat ayı bizim için yine dolu dolu geçti. Üniversitemizin kalitesinin artması, öğrencilerimizin eğitimlerinin ve aldıkları diplomalarının uluslararası alanda değerinin yükselmesi için büyük önem taşıyan YÖKAK Kurumsal Akreditasyon Belgemizi YÖKAK Başkanı Prof. Dr. Ümit Kocabıçak’ın elinden aldık. Ayrıca Prof. Dr. Ümit Kocabıçak “Yükseköğretimde Kalite Güvence Sistemleri ve Akreditasyon” ile “Üniversitelerde İç Kalite Güvence Sistemi ve KİDR-Dış Değerlendirme Süreçleri” hakkında akademik ve idari personelimiz ile öğrencilerimize birer sunum yaptı. Bunların yanında Üniversitemiz kalite çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Birimlerimiz hazırladıkları 2023 Yılı Birim Öz Değerlendirme (BÖDR) raporlarının sunumunu gerçekleştirdi.

Bizim için mezun ettiğimiz her öğrencinin aldığı eğitim kadar sektörde kendine yer bulabilmesi, eğitiminin sektörün beklentilerine uygun olması çok önemli olup,öğrencilerimiz ve Dekanlarımızla birlikte  Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi (CBİKO) koordinasyonunda "Yetenek Her Yerde" kariyer etkinlikleri kapsamında, 21-22 Şubat 2024 tarihlerinde Denizli'de düzenlenen Ege Kariyer Fuarı’nda (EGEKAF’24) yerimizi aldık. Böylece öğrencilerimizin iş dünyasının önde gelen isimleriyle buluşmasını ve iş görüşmeleri yapmalarını sağladık.

Şubat ayı kısa olsa da, 2023 yılında yaşattığı acı hem ülkemiz hem de dünya için unutulmaz. 50 binden fazla vatandaşımızı kaybettiğimiz ve birçok vatandaşımızın hayatını etkileyen Asrın Felaketi 6 Şubat depremlerini 1. yıl dönümünde andık. Tekrar depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza ve öğrencilerimize Allah’tan rahmet dilerken her zaman yanımızda olan devletimize ve milletimize  böyle acılar yaşatmaması niyaz ediyorum.

Temel hedeflerimiz doğrultusunda çalışmaya ve üretmeye devam ediyoruz.

Gösterdiğiniz çaba ve verdiğiniz emekler için siz değerli akademik ve idari personelimize teşekkür ediyorum.

Kurumsallaşmanın ve kurum içi iletişimin önemine binaen, Şubat ayında gerçekleştirdiğimiz bazı etkinlikleri sizlerle paylaşmak istiyorum.

 

Prof. Dr. Ekrem Savaş

Rektör

 

 

 

 

 

 

 • BİGG-USTECH projesi tanıtım ve bilgilendirme toplantısı Uşak Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi Koordinatör Yardımcısı Öğr. Gör. Dr. Fatih Yalçın tarafından çevrimiçi olarak gerçekleştirildi. (01.Şubat.2024)
 • Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) Başkanı Prof. Dr. Ümit Kocabıçak, Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş’ı makamında ziyaret etti. (05.Şubat.2024)
 • Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) tarafından uygulanan 2023 Kurumsal Akreditasyon Programı kapsamında akredite edilmeye hak kazanan üniversitemize Akreditasyon Belgesi YÖKAK Başkanı Prof. Dr. Kocabıçak tarafından, törenle takdim edildi. (05.Şubat.2024)
 • Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) Başkanı Prof. Dr. Ümit Kocabıçak, Uşak Üniversitesini ziyaretinde “Yükseköğretimde Kalite Güvence Sistemleri ve Akreditasyon” ile “Üniversitelerde İç Kalite Güvence Sistemi ve KİDR-Dış Değerlendirme Süreçleri” hakkında akademik ve idari personel ile öğrencilere birer sunum yaptı. (05.Şubat.2024)
 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Kahramanmaraş Depremlerinin 1. Yıl Dönümü nedeniyle İl Koordinasyon Kurulu Üyeleri ile birlikte AFAD Merkezinde gerçekleşen anma törenine katıldı. (06.Şubat.2024)
 • Kahramanmaraş merkezli ve 11 ilimizi etkileyen 6 Şubat 2023 tarihinde yaşanan asrın felaketinin 1. yıl dönümünde Uşak Üniversitesinde anma programı gerçekleştirildi. (06.Şubat.2024)
 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş’ın daveti üzerine Tashkent State University of Uzbek Language and Literature,Bukhara Engineering–Technological Institute ve Karshi Institute of Irrigation and Agrotechnology üniversitelerinin temsilcileriyle bir çevrimiçi toplantı gerçekleştirildi. (07.Şubat.2024)
 • Üniversitemiz 2024 Yılı Kurum İç Değerlendirme Raporu (KİDR) hazırlık toplantısı, Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş başkanlığında toplandı. (08.Şubat.2024)
 • Uşak Üniversitesi 2023 Yılı Birim Öz Değerlendirme (BÖDR) programı Recep Tayyip Erdoğan Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. (14.Şubat.2024)
 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Uşak Valiliği ve Kamu Denetçiliği Kurumu koordinatörlüğünde Türkiye Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç'un teşrifleriyle "Ombudsman Uşaklılarla Buluşuyor" Toplantısına katıldı. (16.Şubat.2024)
 • Ertuğrul Gazi Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Ahmet Arı ve beraberindeki öğretmenlerle, Prof. Dr. Ekrem Savaş’ı makamında ziyaret etti. (16.Şubat.2024)
 • Somali Mogadishu Üniversitesi Rektörü Dr. İbrahim Mohamed Mursal ve beraberindeki heyet üniversitemizi ziyaret etti. (19.Şubat.2024)
 • Üniversitemiz Akademik Yükselme ve Ödül Töreni Recep Tayyip Erdoğan Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. (20.Şubat.2024)
 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı Hulusi Akar, TCCBİKO Başkanı Doç. Dr. Salim Atay ve protokol üyeleri ile birlikte Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan'ı ziyaret etti. (21.Şubat.2024)
 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, TCCBİKO Başkanı Doç. Dr. Salim Atay'ın moderatörlüğünde gerçekleşen ve İlim Yayma Vakfı Mütevelli Heyet Başkanı Necmettin Bilal Erdoğan'ın katıldığı “Kariyer Günleri Kapsamında Üniversite Öğrencilerinin Söyleşi” adlı etkinliğine katıldı. (22.Şubat.2024)
 • Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi (CBİKO) koordinasyonunda "Yetenek Her Yerde" kariyer etkinlikleri kapsamında, 21-22 Şubat 2024 tarihlerinde Denizli'de düzenlenen Asya ve Avrupa’nın en büyük fuarı Ege Kariyer Fuarı’nda (EGEKAF’24) Uşak Üniversitesi de yerini aldı. (22.Şubat.2024)
 • 22. 23. ve 24. Dönem Manisa Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi, Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş’ı makamında ziyaret etti. Ziyaret sonrasında Rektörümüz, Hüseyin Tanrıverdi, Uşak Orman İşletme Müdürü Mustafa Dağıstanlı ve HAK-İŞ Uşak İl Başkanı Adil Özdemir’le birlikte DTS Tasarım, Uygulama ve Araştırma Merkezimizi ziyaret ederek yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. (23.Şubat.2024)
 • Uşak Üniversitesi İdari ve Mali İşler Daire Başkanlığına bağlı olarak yurt içi ve dışında meydana gelebilecek afet ve acil durumlarda ilgili kuruluşlara destek vermek amacıyla kurulan Uşak Üniversitesi Afet Acil Arama ve Kurtarma Birimi çalışmalarına devam ediyor. (26.Şubat.2024)
 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Prof. Dr. Fuat Sezgin İslam Bilim Tarihi Araştırmaları Vakfı XIV. Olağan Mütevelli Heyeti Toplantısı ile "100. Doğum Yılında Prof. Dr. Fuat Sezgin'e Vefa" toplantısında, (İBTAV) tarafından Türkçeye çevrilen, Prof. Dr. Fuat Sezgin’in 17 ciltlik Arap-İslam Bilimler Tarihi adlı baş eserinin kitap lansmanına katıldı. (28.Şubat.2024)
 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş'ın Sınav Koordinasyon Kurul Başkanlığını yaptığı “2024 Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) Askeri Öğrenci Aday Belirleme” sınavı, sınav güvenliği toplantısı üniversitemizde gerçekleştirildi. (29.Şubat.2024)
 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Avrupa Birliği Mali Yardımlar Daire Başkanlığının IPA 2 programı kapsamında desteklenen NEET PRO Projesi "Gençler Çalışıyor, Uşak Gelişiyor" adlı projenin yerinde izlenilmesi kapsamında, İŞKUR genel müdürlüğünden İzleme Uzmanı Soner Ulukütük ve proje ekibi ile görüşme gerçekleştirdi. (29.Şubat.2024)
 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Uşak Üniversitesi Kültür Konağı açılış çalışmalarını yerinde inceledi. (29.Şubat.2024)
 • Üniversitemiz personeli için Şef Nadiha İpek tarafından ''Resmi Yazışma Kuralları ve EBYS Kullanımı'' konulu eğitimi verildi. (29.Şubat.2024)