REKTÖRLÜK
Ana Sayfa / Rektörlük / Genel Tanıtım / Tanıtım
20 Haziran 2024, Perşembe
KAMPÜSTE YAŞAM

Uşak Üniversitesi'nde yer alan fakülteler, yüksekokullar, enstitüler eğitim veetkinliklerin sürdürülmesini ve bilimsel araştırmaların yapılmasını sağlayacak etkin bir akademik yapılanmaya sahiptir.

Ayrıca Bir Eylül Yerleşkesi'nde kuaför, market, kafe tarzı faaliyet gösteren işletmelerin yer aldığı Öğrenci Çarşısı ve Şehit Ömer Halisdemir Kapalı Spor Kompleksi (içinde Yarı Olimpik Yüzme Havuzu bulunmaktadır) yer almaktadır. Şehit Ömer Halisdemir Kapalı Spor Kompleksi Türkiye’nin önemli basketbol maçlarına ev sahipliği yapmaktadır.

Sosyal Tesis İşletme Müdürlüğü 3 kişilik 5 oda, 2 kişilik 7 oda, 2 süit oda ve 2 VIP oda olmak üzere toplam 16 oda ile 2300 m2'lik kapalı alana sahiptir. Sosyal Tesiste bulunan Blaundus Yemek Salonu, Akmonya Kahvaltı Salonu, Clandıras Kafe ve Kızılbey Toplantı Salonu ile üniversitemiz akademik, idari personeli ve öğrencilerine hizmet vermektedir. Yine Bir Eylül Yerleşkesinde yer alan yemekhanelerde öğrencilerimize, akademik ve idari personelimize çok uygun fiyatlara öğle ve akşam yemeği hizmeti verilmektedir. Yerleşke içerisinde kantin ve dükkânlar da öğrencilerimize beslenme olanakları sağlamak tadır.

Üniversitemiz yerleşkesinde 100 kişilik Erol Olçok Sinema Salonu bulunmakta olup film gösterimleri ve eğitim öğretim faaliyetlerini destekleyici etkinliklere ev sahipliği yapmaktadır.

Bir Eylül Yerleşkesinde ve meslek yüksekokullarımızın kampüslerinde çeşitli bankalara ait ATM’ler yer almakta olup ayrıca PTT Kargo ile yapılan anlaşma sonucu Bir Eylül Yerleşkemizde PTT Kargo Şubesi açılmıştır. Ayrıca İŞKUR Bürosu ve Kızılay Kan Verme noktaları da merkez kampüsümüzde yer almaktadır.

Kampüste Sosyal Hayat

Öğrenci odaklı üniversitemizde kültür ve sanat etkinliklerimize ağırlık verilmektedir. Öğrencilerin ilgi ve yeteneklerine göre Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından sanat ve kültür çalışmaları yapmaları için resim, fotoğraf, el sanatları, müzik, halk dansları, moderm danslar, tiyatro ve benzeri faaliyet alanlarında kurslar, çalışma grupları, korolar oluşturmakta, bu grup ve koroların üniversite içinde ve dışında konser, gösteri, sergi ve karşılaşma gibi faaliyetlerde bulunmaları veya karşılaşmalara katılmaları sağlanmaktır.