ETKİNLİKLERİMİZ
24 Mayıs 2024, Cuma

Uşak Üniversitesi’nin Değerli Çalışanları,

Büyük bir özveri ve adanmışlıkla, Uşak Üniversitesi’nin bölgesi ve ülkesiyle birlikte kalkınması ve uluslararası bir marka olması için çalışmaya durmaksızın devam ediyoruz. 2022-2023 yılı güz döneminde de kalite çalışmalarından bölgesel kalkınmaya, uluslararasılaşma faaliyetlerinden danışma kurullarına kadar birçok projeyi kararlılıkla sürdürüyoruz. DTS Tasarım, Uygulama ve Araştırma Merkezi ve Uşak OSB Teknopark ile kurduğumuz sanayi iş birlikleri sayesinde memleket kalkınmasına katkı sağlamanın haklı gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Amacımız, üniversitemizi hep birlikte uluslararasılaşmış, akreditasyonunu tamamlamış, iş birliği protokolleri ve sosyal sorumluluk faaliyetleriyle bulunduğu şehirle bütünleşmiş bir üniversite haline getirmektir. Bu konuda gösterdiğiniz çaba ve verdiğiniz emekler için Uşak Üniversitesi’nin siz değerli çalışanlarına teşekkürü bir borç bilirim.

Kurumsallaşmanın ve kurum içi iletişim önemine binaen, Kasım ayında gerçekleştirdiğimiz bazı etkinlikleri sizlerle paylaşmak istiyorum.

Hepinize sağlık, başarı ve mutluluk dolu günler diliyorum.

Prof. Dr. Ekrem SAVAŞ

Rektör

 

 

 • Üniversitemiz tarafından düzenlenen, "Metamfetamin Bağımlılığını Anlamak" konulu etkinlik Doç. Dr. Okan EKİNCİ'nin sunumuyla Mustafa Kemal Paşa Amfisinde yapıldı. (1 Kasım 2022)

 

 • Uşak Üniversitesi Tiyatro Topluluğunca, Yazar Jean Genet’in tek perde dram oyunu “Hizmetçiler” Recep Tayyip Erdoğan Kongre ve Kültür Merkezinde sahnelendi. (1 Kasım 2022)

 

 • İletişim Topluluğu ve Beyaz Perde Topluluğunca İletişim Fakültesi eğitimleri çerçevesinde “Ücretsiz Film Gösterimleri” etkinlikleri Üniversitemiz sinema salonunda 3 gün süre ile düzenlenen seanslarla yapıldı. (1 Kasım 2022)

 

 • Zafer Kalkınma Ajansı Projeleri Yazma Eğitimi, Uşak Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi Proje (UTTO) Destek Birimi Öğretim Görevlisi Dr. Gülşah Başkan tarafından Doç. Dr. Fulya Akyıldız moderatörlüğünde, Kamu Yönetimi Bölümü akademisyenleri ve öğrencilerinin katılımıyla gerçekleştirildi. (1 Kasım 2022)

 

 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş başkanlığında Eğitim Fakültemizde Kurumsal Akreditasyon Program çalışmaları toplantısı gerçekleştirildi. (2 Kasım 2022)

 

 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş başkanlığında üniversitemiz Kalite Yönetim Sistemi "Yönetim Gözden Geçirme (YGG)" toplantısı gerçekleştirildi. (2 Kasım 2022)

 

 • Üniversitemiz Coğrafya ve Doğa Sporları Topluluğunca, topluluk danışmanı Doç. Dr. İsmail Ege’nin danışmanlığında Şeyh Edebali Üniversitesi Coğrafya Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Harun Tuncel ve Uludağ Üniversitesi Coğrafya Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ali Yiğit’ in sunumlarıyla “Coğrafya’nın Dünü, Bugünü, Geleceği” adlı etkinlik Mustafa Kemal Paşa Amfisinde yapıldı. (4 Kasım 2022)

 

 • Uşak Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü mezunu ve farklı sektörlerde ARGE departmanlarında çalışan mühendislerin konuşmacı olarak yer aldığı “ARGE İNOVASYON VE TEKNOLOJİ KONFERANSI” adlı etkinlik, Makine Mühendisliği Bölümü ve Uşak Teknoloji Transfer Ofisi işbirliği ile gerçekleştirilmiştir. (4 Kasım 2022)

 

 • Kızılay Haftası münasebetiyle,  Türk Kızılay Uşak Şube Başkanı Yaşar Kasım ve beraberindeki heyet Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş'ı ziyaret etti. (4 Kasım 2022)

 

 • Anadolu Üniversitesi Uşak İl Temsilcisi Öğretim Görevlisi Ahmet Mıdık Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş'ı ziyaret etti. (4 Kasım 2022)

 

 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Üniversitemiz DTS Tasarım, Uygulama ve Araştırma Merkezi ekibi ile birlikte Havelsan A.Ş’yi ziyaret etti. Ziyarette, Havelsan A.Ş’nin personel kıyafetlerinin tasarımı ve gelecek dönemde yapılabilecek ortak çalışmalar hakkında görüşme gerçekleştirildi. (4 Kasım 2022)

 

 • Üniversitemiz Mimarlık ve Tasarım Fakültesi öğrencilerince Recep Tayyip Erdoğan Kongre ve Kültür Merkezi Fuaye alanında “Proje ve Tasarım Sergisi” yapıldı. (7 Kasım 2022)

 

 • Uşak Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Şehir Plancıları Topluluğunca “Binaların Gürültüye Karşı Korunması Hakkındaki Yönetmelik” kapsamında gürültü kontrolü ve akustik uygulamaları semineri yapıldı. (8 Kasım 2022)

 

 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Uşak Egem TV ekranlarında Ali Osman Aşçı’nın moderatörlüğünde yayınlanan “Bölgenin Gündemi” adlı programa konuk olarak üniversitemizdeki son gelişmeler hakkında bilgi verdi. (8 Kasım 2022)

 

 • Uşak Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Deniz Uçar ve İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Gülten Demiral’ın moderatörlüğünde, UTTO Proje Destek Birimi Öğretim Görevlisi Dr. Gülşah Başkan tarafından verilen TÜBİTAK 2209-A ve 2209-B projeleri hakkında bilgilendirme eğitimi düzenlendi. (8 Kasım 20222)

 

 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Mezunlar Ofisi ve Kariyer Geliştirme Koordinatörlüğü (MOKGK), Türkiye İş Kurumu (İŞKUR), Uşak Sanayi ve Ticaret Odası ve Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) ortaklığı ile "2. Kariyer Günü" etkinliğine katıldı. (9 Kasım 2022)

 

 • Uşak Üniversitesi Sivil Havacılık MYO öğrencilerine Güzellik Uzmanı Nihal Ay tarafından “Bakımlı Olmanın Önemi” adlı konferans Mustafa Kemal Paşa Amfisinde verildi. (9 Kasım 2022)

 

 • 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü programı çerçevesinde üniversitemiz Atatürk Anıtı önünde akademik, idari personelimiz ve öğrencilerimizin katılımıyla Çelenk Sunma Töreni gerçekleştirildi. (10 Kasım 2022)

 

 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün aramızdan ayrılışının 84. yıl dönümünde 15 Temmuz Şehitler Meydanı'nda gerçekleşen çelenk sunma töreni ve Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenen Anma Törenine katıldı. (10 Kasım 2022)

 

 • "21. Yüzyıldan Atatürk'ü Anlamak" adlı konferansı vermek üzere üniversitemize gelen Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Selma Ünlü Yel Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş'ı ziyaret etti. (10 Kasım 2022)

 

 • Üniversitemiz Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Araştırma ve Uygulama Merkezi ile Tarih Topluluğunca Mustafa Kemal Paşa Amfisinde Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi Öğr. Üyesi Prof. Dr. Selma Ünlü Yel tarafından “21. Yüzyıldan Atatürk’ü Anlamak” adlı konferans verildi. (10 Kasım 2022)

 

 • Uygulamalı Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nesrin Ada Fakülte öğrencileri ile "Dekan-Öğrenci Buluşması" konulu etkinlik gerçekleştirdi. (10 Kasım 2022)

 

 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Uşak Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinin düzenlediği, küratörlüğünü Prof. Dr. İncilay Yurdakul' un gerçekleştirdiği "Cumhuriyetimizin Kazanımları" konulu uluslararası sergi açılışına katıldı. (10 Kasım 2022)

 

 • Üniversitemiz ev sahipliğinde gerçekleşen 2. Uluslararası Onkolojik Aciller Kongresi Recep Tayyip Erdoğan Kongre ve Kültür Merkezinde yapıldı. (11 Kasım 2022)

 

 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Uşak'ta bir ilk olma özelliği taşıyan; Uşak İl Sağlık Müdürlüğü ve üniversitemiz iş birliğinde kapalı yöntemle, burundan endoskopik kamera ile girilerek gerçekleştirilen ameliyatı canlı yayında İl Protokolü ile birlikte izledi. (11 Kasım 2022)

 

 • Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kenan Taş, Öğrenci Senatosu Başkanı Ziraat Fakültesi öğrencisi İrem Akın ve Başkan Yardımcısı Sağlık Bilimleri Fakültesi öğrencisi Meliha Mutlu’dan oluşan heyet; Güzel Sanatlar Fakültesi bölüm başkanları ve Fakülte Dekanı Prof. Dr.  İncilay Yurdakul ile bir araya gelerek, Tekstil ve Moda Tasarımı öğrencilerinin talepleri hakkında ve üniversitemiz kalite çalışmaları kapsamında değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi. (11 Kasım 2022)

 

 • Uşak Üniversitesinin koordinatörlüğünü yürüttüğü Seven Doors to Europe isimli Ulusal Hareketlilik Konsorsiyumu kapsamında Uşak Üniversitesi, Bursa Teknik Üniversitesi, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi, Fırat Üniversitesi, Gaziantep Üniversitesi ve Giresun Üniversitesi uluslararası ofis temsilcileri ile Bulgaristan'ın Blagoevgrad şehrinde bulunan Southwest Neofit Rilski Üniversitesi tarafından düzenlenen eğitim haftasına katılım sağlandı. (11 Kasım 2022)

 

 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Uşak'ta görev yapmakta olan basın mensuplarıyla bir araya gelerek göreve gelmesinden bugüne kadar üniversitemizde gerçekleşen değişim ve gelişmeleri aktararak basın mensuplarının sorularını yanıtladı. (15 Kasım 2022)

 

 • Uşak Üniversitesi İletişim Fakültesi tarafından yürütülen Act Able Projesi'nin ikinci toplantısı İspanya'nın başkenti Madrid'de gerçekleştirildi. Erasmus +KA2 projesi kapsamında kabul edilen "Act Able Turkey" projesinin ortaklarından İtalya ve İspanya'nın katıldığı toplantıda yapılan sunum büyük beğeni aldı. Toplantıya Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş video konferans ile katıldı. (15 Kasım 2022)

 

 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, üniversitemiz DTS Tasarım, Uygulama ve Araştırma Merkezi ekibi ile birlikte Eskişehir’de yer alan Seramik firmalarını ziyaret ederek; Yurtbay Seramik, Seranit ve Decovita firmalarının yöneticileri ve tasarım ekipleriyle yapılan görüşmelerde ikili işbirliği protokolleri imzalayarak ortak tasarım çalışmaları planlanmasına iştirak etti. (16 Kasım 2022)

 

 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, üniversitemizde vize haftası olması sebebiyle kütüphanede ders çalışan öğrencilerimize çorba ikramında bulunarak, onlarla sohbet etti. (17 Kasım 2022)

 

 • Uşak Üniversitesi öğrencilerinin 2022 yılı 1. dönem TÜBİTAK 2209A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı kapsamında başvuru yaptığı 46 projeden 33’ü desteklemeye hak kazandı. Birinci dönem 2209A kapsamında, Türkiye’den toplam 183 üniversite başvuru yaparken,  kabul edilen proje sayılarına göre Uşak Üniversitesi Türkiye sıralamasında 37. sırayı elde etti. (22 Kasım 2022)

 

 • Uşak Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi 2022-2023 eğitim-öğretim yılı 1. ve 2. Sınıf öğrencilerinin “Beyaz Önlük Giyme Töreni”  Recep Tayyip Erdoğan Kongre ve Kültür Merkezinde yapıldı. (22 Kasım 2022)
 • Türk Standartları Enstitüsü Ege Bölge Koordinatörü Sn. Hakan Ozan ve Türk Standartları Enstitüsü Uşak İl Temsilcisi Sn. Uğur Ünal, Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş'ı makamında ziyaret ettiler. (23 Kasım 2022)

 

 • Üniversitemiz İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Bilim Söyleşileri kapsamında; Celal Bayar Üniversitesi İİBF Kamu Yönetimi Öğr. Üyelerinden Doç. Dr. Fatih Demir “Kamu Yönetiminde İnovasyon” ve Uşak Üniversitesi, İİBF Kamu Yönetimi Bölümü Arş. Gör. Dr. Merve Balcıoğlu “ Kurumlar Arası İşbirliğinin Sağlanmasında Kalkınma Ajanslarının Rolü: TR33 Bölgesi Örneği” adlı söyleşi etkinliği gerçekleştirildi. ( 24 Kasım 2022)

 

 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, 24 Kasım Öğretmenler Günü etkinliği kapsamında üniversitemize misafir olan emekli öğretmen Sn. Süleyman Özgören'i makamında ağırladı. (24 Kasım 2022)

 

 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş'ın açılış konuşmasını yaptığı 24 Kasım Öğretmenler Günü etkinliği, Üniversitemiz Mustafa Kemal Paşa Amfisinde misafir öğretmenlerimizin, öğrencilerimizin ve personelimizin katılımıyla gerçekleştirildi. (24 Kasım 2022)

 

 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, 24 Kasım Öğretmenler Günü kapsamında, Uşak İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen etkinliğe il protokolü ile birlikte katıldı. (24 Kasım 2022)

 

 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Gençlik ve Spor Bakanımız Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun teşrifleriyle gerçekleşen Uşak Belediyesi Çocuk Kent Projesi Temel Atma Töreni’ne ardından da Üniversitemiz 1 Eylül Yerleşkesi içerisinde yer alan KYK Kız Öğrenci Yurdu’nun açılış programına katıldı. (27 Kasım 2022)

 

 • Üniversitemiz Kadın ve Aile Çalışmaları Araştırma Uygulama Merkezi Müdürlüğü tarafından “Kadına Yönelik Şiddeti Önleme Etkinliği” Recep Tayyip Erdoğan Kongre ve Kültür Merkezinde yapıldı. (29 Kasım 2022)