ETKİNLİKLERİMİZ
20 Haziran 2024, Perşembe

 

Uşak Üniversitesi’nin Değerli Akademik ve İdari Personeli,

 

Üniversitemizi öncelikle ülke çapında, daha sonra uluslararası alanda en iyi üniversitelerden biri yapma hedefimiz doğrultusunda hep birlikte gece gündüz demeden çalışıyoruz. Çünkü devler gibi eserler bırakmak için, karıncalar gibi çalışmak gerektiğinin bilincindeyiz.

 

Kalite ve uluslararasılaşma çalışmalarından bölgesel kalkınma ve DTS Tasarım Merkezine, Uşak OSB Teknoparktan danışma kurullarına kadar ulusal ve uluslararası boyutta birçok projeyi hep birlikte gerçekleştirdik ve gerçekleştirmeye de devam ediyoruz.

 

Mayıs ayı içerisinde, Karayolu Trafik Haftası, Engelliler Farkındalık Haftası ve Hemşirelik Haftası çerçevesinde birçok sosyal sorumluluk etkinliği düzenledik. Kurtuluş Savaşımız içerisinde çok önemli bir yeri olan Uşak şehrimizin kurtuluşu kapsamında “Uşak'ın İşgalden Kurtuluşunun 100. Yılı Uluslararası Sempozyumu”nu gerçekleştirdik. Hizmet içi eğitim planı kapsamındaki eğitimlerimize hız kesmeden devam ettik ve personelimizin “Kamu Görevlileri Etik Davranış İlkeleri” eğitimini almasını sağladık. Üniversite-Sanayi iş birliği kapsamında Türkiye’nin ilk tam entegre tesisi olarak kurulan Menderes Tekstil San. ve Tic. A.Ş ile iş birliği protokolü imzaladık. II. Erişilebilir Kütüphaneler Çalıştayı’nda Erişilebilirlik Belgesi ve Bayrağını kazanmanın haklı gururunu yaşadık.

 

Kurumsallaşmanın ve kurum içi iletişimin önemine binaen, her ay olduğu gibi Mayıs ayında da gerçekleştirdiğimiz bazı etkinlikleri sizlerle paylaşmak istiyorum.

 

Hepinize sağlıklı, mutlu ve başarılı günler dilerim.

 

 

Prof. Dr. Ekrem SAVAŞ

Rektör

 

 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Ramazan Bayramı münasebetiyle Uşak Valiliğince düzenlenen bayramlaşma programına protokol üyeleri, kurum müdürleri, STK temsilcileri ve basın mensupları ile birlikte katıldı. (2 Mayıs 2022)

 

 • Üniversitemizde her sene geleneksel olarak düzenlenen bayramlaşma töreni akademik ve idari personelimizin katılımıyla Recep Tayyip Erdoğan Kongre ve Kültür Merkezi Fuaye alanında gerçekleşti. (5 Mayıs 2022)

 

 • Karayolu Trafik Haftası kapsamında, üniversitemiz Mustafa Kemal Paşa Amfisinde “Trafik Güvenliği ve Güvenli Sürüş Eğitimi” konulu seminer verildi. (10 Mayıs 2022)

 

 • Uşak Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi tarafından düzenlenen, Yozgat Bozok Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr.  Mustafa Böyükata’nın konuşmacı olarak yer aldığı “Lisans Öğrencileri İçin Proje Hazırlama Süreçleri” isimli seminer, UTTO proje destek birimi öğretim görevlisi Dr. Gülşah Başkan moderatörlüğünde çevrimiçi olarak gerçekleştirildi. (10 Mayıs 2022)

 

 • Çevrimiçi Sosyoloji Seminerleri-7 kapsamında “Salgın Koşullarında Sosyoloji Araştırmasının Değişen Pratiği” konulu etkinlik, Galatasaray Üniversitesi Sosyoloji Bölümünden Prof. Dr. Ali Ergür ve Orta Doğu Teknik Üniversitesi Sosyoloji Bölümünden Dr. Öğr. Üyesi Besim Can Zırh'ın konuşmacı olarak katılımlarıyla Dr. Öğr. Üyesi Özlem Avcı Aksoy'un moderatörlüğünde gerçekleştirildi. (10 Mayıs 2022)

 

 • Üniversitemiz Tiyatro Topluluğu tarafından düzenlenen “Cadı Kazanı” adlı tiyatro oyunu Recep Tayyip Erdoğan Kongre ve Kültür Merkezimizde sahnelendi. (12 Mayıs 2022)

 

 • Üniversitemiz Mustafa Kemal Paşa Amfisinde, Ankara Üniversitesi Antropoloji Bölümünden Prof. Dr. Sevim Erol, Doç. Dr. Yeşim Doğan ve İstanbul Cerrah Paşa Tıp Fakültesinden Prof. Dr. İbrahim Üzün’ün katılımlarıyla “Adli Bilimler Sempozyumu” adlı etkinlik yapıldı. (13Mayıs 2022)

 

 • Uşak Üniversitesinin koordinatörlüğünü yürüttüğü “Seven Doors to Europe-Ulusal Hareketlilik Konsorsiyumu” kapsamında Uşak, Bursa Teknik, Burdur Mehmet Akif Ersoy, Sivas Cumhuriyet, Gaziantep ve Giresun Üniversiteleri uluslararası ofis yöneticilerinin katılımlarıyla 9-13 Mayıs tarihleri arasında İspanya’ya çalışma ziyareti düzenlendi. (13 Mayıs 2022)

 

 • Uşak Ertuğrul Gazi Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, “Evliya Çelebi Öğrenci Değişim Programı, Kültür Merdiveni Projesi” kapsamında üniversitemizi ziyaret ederek bölümler hakkında bilgi aldı. (13 Mayıs 2022)

 

 • Din İşleri Yüksek Kurulu Üyesi Prof. Dr. Halis Aydemir tarafından “Z Kuşağını Anlamak, Z Kuşağına Anlatmak” adlı konferans Recep Tayyip Erdoğan Kongre ve Kültür Merkezimizde personelimiz ve öğrencilerimizin katılımıyla gerçekleştirildi. (16 Mayıs 2022)
 • Uşak Arhan Koleji öğrencileri üniversitemizi ziyaret ederek, bölümler ve kampüs yaşamı hakkında bilgi aldı. (16 Mayıs 2022)

 

 • Üniversitemiz Sosyoloji Topluluğu tarafından düzenlenen etkinlikte Prof. Dr. Ümit Tatlıcan, “Teori ve Empirik Araştırma İlişkisi” adlı sunumunu gerçekleştirildi. (16 Mayıs 2022)

 

 • Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi ev sahipliğinde yapılan II. Erişilebilir Kütüphaneler Çalıştayı’nda üniversite kütüphanemizin almaya hak kazandığı Erişilebilirlik Belgesi ve Bayrağını Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Sn. Derya Yanık, Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş’a takdim etti. (16 Mayıs 2022)

 

 • Üniversitemiz Tiyatro Topluluğu tarafından düzenlenen “Bir Koca Nasıl Rezil Edilir” adlı tiyatro oyunu Recep Tayyip Erdoğan Kongre ve Kültür Merkezimizde sahnelendi. (17 Mayıs 2022)

 

 • Öğr. Gör. Ceyda Sıkı’nın moderatörlüğünde üniversitemiz DTS Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından düzenlenen çevrimiçi etkinlikte, Kale Seramik Ürün Geliştirme Müdürü Tolga Berkay, “Vitriye Ürünlerinde Tasarım Süreçleri” başlıklı bir sunum yaptı. (17 Mayıs 2022)

 

 • Engelsiz Birim Koordinatörlüğü ve Özel Eğitim Topluluğu tarafından düzenlenen Engelliler Farkındalık Haftası kapsamında; aralarında farkındalık yürüyüşü, müzik dinletisi ve film gösteriminin de yer aldığı çeşitli etkinlikler gerçekleştirildi. (17-18 Mayıs 2022)

 

 • Türkiye'nin ilk tam entegre tesisi olarak kurulan, Türkiye'den ABD'ye nevresim ihracatında lider, Avrupa ev tekstili ürünlerinde uluslararası markaların onaylı tedarikçisi, dünya standartlarında dev bir tesise sahip olan Menderes Tekstil San. ve Tic. A.Ş ile Uşak Üniversitesi Deri, Tekstil ve Seramik (DTS) Tasarım, Uygulama ve Araştırma Merkezi arasında iş birliği protokolü imzalandı. (17 Mayıs 2022)

 

 • 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı Yükseköğretim programlarına alınacak öğrencilerin; Üniversitemiz programları, bölümleri, burs imkanları, sosyal ve kültürel faaliyetleri hakkındaki tanıtım süreçleriyle ilgili planlamaların yapılması için akademik birim yöneticileriyle Rektör Vekili Prof. Dr. Kenan Taş’ın başkanlığında toplantı yapıldı. (17 Mayıs 2022)

 

 • Üniversitemiz Sanat Galerisi’nde “Afet Farkındalık” konulu fotoğraf sergisi düzenlendi. (17 Mayıs 2022)

 

 • Hemşirelik Haftası kapsamında “Kızılay'a Kan Bağışı” etkinliği, “Kampüs İçi Bisiklet Turu” etkinliği ve “Hemşirelik Haftası Sempozyumu” gerçekleştirildi. (12-18 Mayıs 2022)

 

 • Türkiye Tohumcular Birliği (TÜRKTOB) ve Bitki Islahçıları Alt Birliği (BİSAB) tarafından düzenlenen “Bitki Islahçıları Günü” kutlamaları etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen makale yarışmasında, Uşak Üniversitesi Ziraat Fakültesi öğrencilerinden Merve Baş hazırladığı makale ile birinci oldu. Tarla Bitkileri Bölümü son sınıf öğrencisi Buse Şefika Aydın ve Bahçe Bitkileri Bölümü son sınıf öğrencisi Özlem Özmutlu ise ödüle layık görüldü. (18 Mayıs 2022)

 

 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, TÜBA Başkanı Prof. Dr. Muzaffer Şeker’e nezaket ziyaretinde bulundu. (18 Mayıs 2022)

 

 • Uşak Üniversitesi Kadın ve Aile Çalışmaları Topluluğu Başkanı Gamze Önder’in; Araştırma Görevlisi Dr. Ahmet Taşdere’nin akademik danışmanlığında yaptığı “Üniversite Öğrencilerinin Gözünden Flört Şiddeti: Algılar, Sebepler ve Öneriler” başlıklı proje önerisi TÜBİTAK “2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı” kapsamında desteklenmeye hak kazandı. (18 Mayıs 2022)

 

 • Eğitim Fakültesi İlkokul Öğretmenleri Topluluğu ve İletişim Fakültesi Beyaz Perde Topluluğu tarafından eğitim temalı “İki Dil Bir Bavul” isimli film gösterimi gerçekleştirildi. (20 Mayıs 2022)

 

 • 2022 yılı Hizmet İçi Eğitim Planı kapsamında, üniversitemiz akademik ve idari personelimize, Dr. Öğr. Üyesi Mesut Atasever tarafından “Kamu Görevlileri Etik Davranış İlkeleri” konulu çevrimiçi eğitim verildi. (20 Mayıs 2022)

 

 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan’ı ziyaret etti. (20 Mayıs 2022)

 

 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Ordu Üniversitesi’nde gerçekleştirilen matematik ve mühendislik bilimlerindeki son gelişmelerin tartışıldığı 6. Uluslararası Matematik ve Mühendislik Bilimleri Sempozyumu’na konuşmacı olarak katıldı. (20 Mayıs 2022)

 

 • Uşak Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi tarafından üniversitemizin Ziraat Fakültesi öğrencilerine TÜBİTAK BİGG, 2209 A ve 2209 B Programlarının tanıtıldığı bilgilendirme günü etkinliği gerçekleştirildi. (23 Mayıs 2021)
 • Çevrimiçi Sosyoloji Seminerleri-8 kapsamında, Dr. Tülin Ural ve Dr. Bahadır Vural’ın konuşmacı olarak katıldığı “Türkiye’de Kültürel Çalışmalar” konulu etkinlik Dr. Öğr. Üyesi Özlem Avcı Aksoy’un moderatörlüğünde çevrimiçi olarak yapıldı. (23 Mayıs 2022)

 

 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Uşak Valisi olarak atanan Sn. Dr. Turan Ergün’e hayırlı olsun ziyaretinde bulunarak, yeni görevinde başarılar diledi. (23 Mayıs 2022)

 

 • Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Alişarlı, rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş’a nezaket ziyaretinde bulundu. (23 Mayıs 2022)

 

 • Üniversitemizin koordinatörlüğünde yürütülen 2019-1-TR01-KA204-073839 numaralı "TIMELESS: Cultural Interpretation As A Non-Formal And Informal Learning Method In Adult Education" isimli Erasmus+ Projesi kapsamında "Proje Çoğaltıcı Etkinliği (Project Multiplier Event)" yapıldı. (24 Mayıs 2022)

 

 • Stant Şenlikleri kapsamında Köy Öğretmeni Hasan Kartal’ın katılımıyla “Hasan Öğretmen'in Hayat Okulu” adlı etkinlik gerçekleştirildi. (24 Mayıs 2022)

 

 • Stant Şenlikleri kapsamında, İstanbul Üniversitesi Fizik Bölümü öğretim üyesi Dr. Hale Sert tarafından “Cern’deki Çalışmalara ve Parçacıkların Dünyasına Bir Bakış” adlı seminer gerçekleştirildi. (25 Mayıs 2022)

 

 • Stant Şenlikleri kapsamında Genç İHH Topluluğunca düzenlenen “Uluslararası Hukuk Bağlamında Filistin Meselesi ve Mavi Marmara Meselesi” adlı etkinlik Mavi Marmara Şehidi Cengiz Akyüz'ün oğlu Furkan Akyüz'ün katılımıyla yapıldı. (25 Mayıs 2022)

 

 • Uşak Valiliği Aile Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ve Engelsiz Birim Koordinatörlüğü iş birliği ile Üniversitemiz akademik, idari ve sürekli işçi personeline yönelik "Erişilebilirlik ve Engelli Hakları" konulu eğitim Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünde görevli Sosyal Çalışmacı Nermin Esra Özkır ve Psikolog Erol Sağlan tarafından üniversitemiz Mustafa Kemal Paşa Amfisinde verildi. (25 Mayıs 2022)

 

 • Uşak Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi öğretim görevlileri Dr. Gülşah Başkan ve Fatih Yalçın tarafından üniversitemizin T1 salonunda Mühendislik Fakültesi akademisyenleri ve doktora öğrencilerine yönelik TÜBİTAK 2244, 2209 A ve 2209 B Programlarının tanıtıldığı bilgilendirme günü gerçekleştirildi. (25 Mayıs 2022)

 

 • Uşak Valiliği İl Müftülüğünce Recep Tayyip Erdoğan Kongre ve Kültür Merkezimizde gerçekleştirilen İstanbul’un Fethi’nin 569. Yılı etkinliğinde, Üniversitemiz Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümünden Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Talha Kalkan da konuşmacı olarak yer aldı. (25 Mayıs 2022)

 

 • Adalet Bakanlığı çağrısı ile gerçekleştirilen ve üniversitemizin de katılımcı olduğu İnsan Hakları Şiddetle Mücadele ve Sosyal Arabuluculuk Bilincini Güçlendirici Saha Aktörleri Yetiştirilmesi Projesi bilgilendirme toplantısı Manisa Celal Bayar Üniversitesi ev sahipliğinde yapıldı. (25 Mayıs 2022)

 

 • Uşak Organize Sanayi Bölgesi Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi Üniversitemizi ziyaret ederek kampüs yaşamı ve bölümler hakkında bilgi aldı. (26 Mayıs 2022)

 

 • Üniversitemiz AB Projeleri kapsamında gerçekleştirilen “ACT-ABLE+1 SAHNE”  isimli Act-Able Erasmus + (AB) Proje Oyunu İzmir Tarihi Havagazı Fabrikasında sahnelendi. (26 Mayıs 2022)

 

 • Uşak Üniversitesi İletişim Fakültesi tarafından yürütülen "Act Able Turkey" AB projesinin tiyatro gösterisi yapıldı.(27 Mayıs 2022)
 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Bahçekapılı’ya nezaket ziyaretinde bulundu. (27 Mayıs 2021)

 

 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Bursa Ulubatlı Hasan Anadolu Lisesi'nde, Millî Eğitim Bakanlığı ve Prof. Dr. Fuat Sezgin İslam Bilim Tarihi Araştırmaları Vakfı arasında imzalanan işbirliği protokolü kapsamında, ortaöğretim öğrencileri için düzenlenen İslam Bilim Tarihi ve Prof. Dr. Fuat Sezgin'i tanıtma amaçlı seminerde konuşmacı olarak yer aldı. (27 Mayıs 2022)

 

 • “ModaFest Uşak 2022 Tekstilde Geri dönüşüm ve Sürdürebilirlik Çalıştayı” Doç. Dr. Eren Öner’in moderatörlüğünde Tekstil Organize Konferans salonunda gerçekleştirildi. (28 Mayıs 2022)

 

 • Üniversitemiz İletişim Topluluğu ve Beyaz Perde Topluluğunca düzenlenen, “Görsel Efektler Yeşil Ekran 3D Modelleme Animasyonlar” adlı seminer Ayberk Özcan tarafından kampüsümüz içerisinde yer alan Şehit Erol Olçok Sinema Salonunda verildi. (30 Mayıs 2022)

 

 •         Atatürk Araştırma Merkezi Başkanlığının desteğiyle Uşak Valiliği, Uşak Belediyesi ve Uşak Üniversitesi iş birliği ile 30 Mayıs-1 Haziran tarihleri arasında düzenlenen “Uşak'ın İşgalden Kurtuluşunun 100. Yılı Uluslararası Sempozyumu” yapıldı. Sempozyum süresince 31 oturumda toplam 93 bildiri sunuldu. (30 Mayıs 2022)

 

 • Atatürk Araştırma Merkezi Başkanı Doç. Dr. Yüksel Özgen, Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş'ı ziyaret etti.(30 Mayıs 2022)

 

 • Mezunlar Ofisi ve Kariyer Geliştirme Koordinatörlüğü ve Geleceğin Liderleri Topluluğu’nun birlikte düzenlediği "Etkili LinkedIn Kullanımı" adlı etkinlik gerçekleştirildi. Etkinlik sonrası LinkedIn'de kullanılabilecek profesyonel profil fotoğrafı çekimi yapıldı. (31 Mayıs 2022)
 • Deri Tekstil ve Seramik Tasarım Uygulama ve Araştırma Merkezince organize edilen "Tekstilde Sürdürebilirlik ve Kapsül Koleksiyon Çalışmaları" adlı konferans Elif Sezgin'in sunumuyla Dr. Öğr. Üyesi Saniye Çiğdem Koçak'ın moderatörlüğünde üniversitemizin Youtube kanalından canlı yayınla yapıldı. (31 Mayıs 2022)