ETKİNLİKLERİMİZ
24 Mayıs 2024, Cuma

Uşak Üniversitesi olarak Eylül ayı içerisinde gerçekleştirilen etkinlikleri sizlerle paylaşıyoruz.

Değerli Mesai Arkadaşlarım,

Şehrimizin kurtuluşunun 101. yıl kutlamalarıyla başlayan eylül ayı birbirinden güzel haberlerle devam etti.

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanımız Sayın Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’u, Milli Eğitim Bakanımız Sayın Yusuf Tekin’i, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Sayın İsrafil Kışla’yı ve İlim Yayma Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Sayın Bilal Erdoğan’ı üniversitemizde ağırladık.

TÜBİTAK’tan birbirinden güzel haberler geldi. Hem akademisyenlerimizin hem de öğrencilerimizin projeleri desteklenmeye değer bulundu.

Deri, Tekstil, Seramik (DTS) Tasarım Uygulama ve Araştırma Merkezimiz; Posta ve Telgraf Teşkilatı (PTT) Genel Müdürlüğü ile kıyafet tasarım anlaşmasını yenilerken Anatolia Tile & Stone şirketine verdiği proje desteği ile uluslararası işbirliklerine bir yenisini daha ekledi.

Uşak Üniversitesi olarak uluslararası alandan gelen haberlerde göğsümüz bir kez daha kabarttı. Quacquarelli Symonds (QS) QS Avrupa 2024 Sıralamasına ve Times Higher Education “Dünya Üniversite Sıralaması 2024” listesine ismimizi yazdırdık. Bu sayede dünyanın en saygın üniversiteleriyle aynı listede olmanın gururunu yaşıyoruz.

Temel hedeflerimiz doğrultusunda çalışmaya ve üretmeye devam ediyoruz.

Gösterdiğiniz çaba ve verdiğiniz emekler için siz değerli akademik ve idari personelimize teşekkür ediyorum.

Kurumsallaşmanın ve kurum içi iletişimin önemine binaen, Eylül ayında gerçekleştirdiğimiz bazı etkinlikleri sizlerle paylaşmak istiyorum.

Prof. Dr. Ekrem Savaş

Rektör

 

 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Uşak'ın Kurtuluşunun 101. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında düzenlenen 1 Eylül Kurtuluş Kortejine katıldı. Kortej yürüyüşünün ardından Rektörümüz il protokolü ile birlikte fotoğraf ve Tarihi Uşak Belgeleri sergisini ziyaret etti. (1 Eylül 2023)
 • Uşak Üniversitesi tarafından Cumhuriyetin 100. Yılı etkinlikleri kapsamında ve ‘1 Eylül Uşak’ın Düşman İşgalinden Kurtuluş Günü’ dolayısıyla ‘‘İşgal Yıllarında Uşak’’ konulu konferans gerçekleştirildi. (1 Eylül 2023)
 • ÖNDER İmam Hatipliler Derneği Genel Başkanı Abdullah Ceylan, Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş’a ziyarette bulundu. (1 Eylül 2023)
 • Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş ve İlim Yayma Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Bilal Erdoğan Uşak’taki programları kapsamında Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş’ı makamında ziyaret etti. (2 Eylül 2023)
 • Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin ve beraberindeki heyet, Uşak’taki programları kapsamında Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş’ı makamında ziyaret etti. (3 Eylül 2023)
 • ÖNDER İmam Hatipliler Derneği’nin İmam Hatipliler Kurultayının 20’ncisi, Uşak Üniversitesi Recep Tayyip Erdoğan Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. (3 Eylül 2023)
 • Cumhurbaşkanı Başdanışmanı İsrafil Kışla, Talim ve Terbiye Kurulu Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Hüseyin Korkut, Önder Başkanlar Kurulu üyesi İbrahim Solmaz Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş’ı ziyaret etti. (3 Eylül 2023)
 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, üniversitemiz Recep Tayyip Erdoğan Kongre ve Kültür Merkezi'nde Milli Eğitim Bakanımız Prof. Dr. Yusuf Tekin'in teşrifleriyle gerçekleştirilen 20. İmam Hatipliler Kurultay'ı kapanış programına katıldı. (3 Eylül 2023)
 • Uşak Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi (UTTO) tarafından “TÜBİTAK 1001 Projeleri Deneyim Paylaşımı Toplantısı” 4 Eylül 2023 tarihinde Recep Tayyip Erdoğan Kongre ve Kültür Merkezi T4 Salonunda gerçekleştirildi. (4 Eylül 2023)
 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Valimiz Dr. Turan Ergün, Başkanlığında gerçekleştirilen "2023 - 2024 Eğitim - Öğretim Yılı Güvenlik, Asayiş ve Barınma Koordinasyon Toplantısı"na katıldı. (11 Eylül 2023)
 • Uşak Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi (UTTO) tarafından çevrimiçi olarak "TÜBİTAK 1001 Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projeleri Hazırlama Eğitimi" düzenlendi. (11 Eylül 2023)
 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Valimiz Dr. Turan Ergün başkanlığında kamu kurum ve kuruluş temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirilen Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlama faaliyetlerinin görüşüldüğü koordinasyon toplantısına katıldı. (12 Eylül 2023)
 • Uşak Milletvekilleri Dr. İsmail Güneş, Av. Fahrettin Tuğrul ve AK Parti Uşak İl Başkanı Himmet Yaşar, Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş’ı ziyaret etti. (14 Eylül 2023)
 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, ilimize atanan Uşak İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Kolcu’ya hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. (14 Eylül 2023)
 • Uşak Üniversitesi Deri, Tekstil, Seramik (DTS) Tasarım Merkezi, Kanada merkezli Anatolia Tile & Stone şirketine proje desteği verdi. (14 Eylül 2023)
 • Uşak Üniversitesi Deri, Tekstil, Seramik (DTS) Tasarım Uygulama ve Araştırma Merkezi, 2023 yılında da Posta ve Telgraf Teşkilatı (PTT) Genel Müdürlüğü’nün, Yazlık - Kışlık Dağıtıcı Personel Kıyafet Tasarımı ve Şartnamesini hazırlayacak. (14 Eylül 2023)
 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Uşak Gençlik ve Spor İl Müdürü, Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğüne bağlı yurt müdürlerinin katılımıyla yeni eğitim - öğretim yılı öncesi hazırlıkların görüşüldüğü istişare toplantısı rektörlük makamında gerçekleştirildi. (18 Eylül 2023)
 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, 19 Eylül Gaziler Günü vesilesiyle Aziz Şehitlerimizin kıymetli aileleri ve Kahraman Gazilerimiz onuruna düzenlenen yemek programına katıldı. (19 Eylül 2023)
 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Ticaret Bakan Yardımcısı Sn. Mahmut Gürcan ve il protokolünün iştirakleriyle gerçekleştirilen 8. Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı açılış programına katıldı. (20 Eylül 2023)
 • Uygulamalı Bilimler Fakültesi Uluslararası Ticaret ve Finansman Bölümünden Doç. Dr. Mehmet Niyazi Çankaya tarafından online (çevrimiçi) olarak "Temel İstatistik Eğitimi" konulu Hizmet İçi Eğitim gerçekleştirildi. (20 Eylül 2023)
 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, HSYK’nın 2023 yılı adli ve idari yargı kararnamesi ile ilimize atanan Cumhuriyet Başsavcısı Serdar Durmuş'a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. (21 Eylül 2023)
 • Uşak Üniversitesi; İngiltere merkezli yükseköğretim derecelendirme kuruluşu olan Quacquarelli Symonds (QS) tarafından açıklanan QS Avrupa 2024 Üniversite Sıralamasına Türkiye’den girmeyi başaran 73 üniversiteden biri olarak 43’üncü sırada yer aldı. (22 Eylül 2023)
 • Uşak Üniversitesi, “Uşak Gökyüzü Gözlem Etkinliği”nin gündüz programına ev sahipliği yaptı. (22 Eylül 2023)
 • Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş, ikili işbirliği anlaşması kapsamında Filistin’den gelen tıp fakültesi öğrencileriyle akşam yemeğinde bir araya geldi. (26 Eylül 2023)
 • TÜBİTAK 1001 Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projelerini Destekleme Programı 2023 Yılı 1. çağrı dönemi kapsamında, Uşak Üniversitesi Eğitim Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. İbrahim Delen’in yürütücülüğünde “İklim İçin Tasarla: Tasarım Temelli Uygulamalarda Öğrenme ve Kalıcılık” isimli araştırma projesi desteklenmeye hak kazandı. (29 Eylül 2023)
 • Uşak Üniversitesi Azerbaycan Kültürünü Tanıtma Topluluğu tarafından “Karabağ Zaferi Sonrası Bölgedeki Son Gelişmeler” isimli çevrimiçi konferans gerçekleştirildi. (28 Eylül 2023)
 • DTS Tasarım Merkezi tarafından "3 Boyutlu Dijital Ayakkabı Tasarımı ve Romans Cad Kullanımı" başlıklı söyleşi Uşak Üniversitesi Youtube kanalından canlı yayınlandı. (28 Eylül 2023)
 • Uşak İl Müftüsü Burhan Çakır Mevlid-i Nebi, Camiler ve Din Görevlileri Haftası kapsamında Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş’ı ziyaret etti. (28 Eylül 2023)
 • Türk Hava Kurumu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Rahmi Er, Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş’ı ziyaret etti. (28 Eylül 2023)
 • Üniversitemiz kalite süreçlerinin görüşüldüğü Kalite Komisyonu toplantısı Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, başkanlığında gerçekleştirildi. (28 Eylül 2023)
 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Palestine Polytechnic Üniversitesi’nde Tıp Eğitimi alan ve üniversitemiz Tıp Fakültesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 1 aylık staj eğitimlerini tamamlayan Filistinli öğrencilerimize katılım belgelerini takdim etti. (28 Eylül 2023)
 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, 2023-2024 Akademik Yılı öncesi Uşak'ta faaliyet gösteren Sivil Toplum Kuruluşları (STK) temsilcileri ile bir araya geldi. (29 Eylül 2023)
 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, "1-7 Ekim Cami ve Din Görevlileri Haftası" münasebetiyle Uşak İl Müftülüğünün düzenlemiş olduğu kahvaltı programına il protokolü ile birlikte katıldı. (29 Eylül 2023)
 • Uşak Üniversitesi, dünyanın en iyi üniversitelerinin yer aldığı Times Higher Education “Dünya Üniversite Sıralaması 2024” listesinde 108 ülke ve bölgeden 1.904 üniversite arasında yer almayı başardı. (30 Eylül 2023)          
 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Uşak Üniversitesi ailesine yeni katılan öğrenciler için terminalde kurulan ‘Uşak Üniversitesi’ karşılama stantlarını ziyaret etti. (30 Eylül 2023)