ETKİNLİKLERİMİZ
24 Mayıs 2024, Cuma

Uşak Üniversitesi olarak Aralık ayı içerisinde gerçekleştirilen etkinlikleri sizlerle paylaşıyoruz.

Değerli Mesai Arkadaşlarım,

Cumhuriyetimizin 100. Yılını büyük bir coşku ve sevinçle kutladığımız 2023 yılının son ayı üniversitemiz için güzel haberlerle dolu bir ay oldu. Üniversitemiz yılın son ayında da birçok etkinliğe ve sanatsal faaliyete ev sahipliği yaptı.

Pakistan’da bulanan ikili iş birliği yaptığımız üniversitelerin rektörleri ve akademisyenleri ile bir araya gelerek yapılacak çalışmalar için fikir alışverişinde bulunduk.

Her zaman çevreye duyarlı, gelecek nesillerden ödünç aldığımız dünyayı onlara daha yaşanabilir bırakmak için çalışan üniversitemiz bir kez daha “UI GreenMetric Dünya Üniversiteleri Sıralama Sistemi”nde ilk 1000 üniversite arasına girdi.

Üniversitemize bir güzel haber de Yükseköğretim Kurulu (YÖK)’ndan geldi. YÖK’ün yayınladığı “Üniversite İzleme ve Değerlendirme Genel Raporu-2023”te öne çıkan üniversitelerden biri olduk. Uşak Üniversitesi, ‘Topluma Hizmet ve Sosyal Sorumluluk’ kategorisinde yer alan ‘Üniversiteye Kazandırılan Bağış Miktarı’ listesinde Üniversiteye kazandırılan bağış miktarlarına göre En İyi Gelişim Gösteren 3 üniversiteden biri olurken ‘Uluslararasılaşma’ kategorisinde yer alan ‘Uluslararası Değişim Programlarına Katılan Öğretim Elemanı Sayısına Göre Üniversitelerin Dağılımı’ listesinde de 4. sırada yer aldı.

Temel hedeflerimiz doğrultusunda çalışmaya ve üretmeye devam ediyoruz.

Gösterdiğiniz çaba ve verdiğiniz emekler için siz değerli akademik ve idari personelimize teşekkür ediyorum.

Kurumsallaşmanın ve kurum içi iletişimin önemine binaen, Aralık ayında gerçekleştirdiğimiz bazı etkinlikleri sizlerle paylaşmak istiyorum.

Prof. Dr. Ekrem Savaş

Rektör

 

 

 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, üniversitemizin ikili işbirliği yaptığı Pakistan Government College University Lahore'yi ziyaret ederek üniversite Rektörü Prof. Dr. Ahmad Adnan ile görüştü. (02.Aralık.2023)
 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Pakistan'ın Lahor şehrinde bulunan University of Management and Technology'de düzenlenen "7th UMT International Conference on Pure and Applied Math, UICPAM 2023"; kongresine özel davetli olarak katıldı. (04.Aralık.2023)
 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Pakistan'da Eğitim Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mohammad Alam Saeed ile bir araya geldi. (05.Aralık.2023)
 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Pencap Üniversitesi'ni ziyaret etti. Ziyarette, Pencap Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Khalid Mahmood ile bir araya geldi. (05.Aralık.2023)
 • Cumhuriyetin 100’üncü Yılı etkinlikleri kapsamında Eşme Meslek Yüksekokulu ve Halı Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından "Uşak'ın Değerleri" Temalı 1. Ulusal Posta Sanatı Sergisi düzenlendi. (05.Aralık.2023)
 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Pakistan University of Sargodha Rektörü Prof. Dr. Mian Ghulam Yasin ile bir araya geldi. (06.Aralık.2023)
 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Pakistan University of Sargodha'da yapılan ve Keynote Speaker olarak davet edildi “6th International Conference On Pure And Applied Mathematics ICPAM” başlıklı uluslararası kongreye katıldı. (06.Aralık.2023)
 • Uşak Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Koordinatörlüğü Eurodesk Türkiye 15. Yıl Lansmanına Katıldı. (06.Aralık.2023)
 • Uşak Üniversitesi bir kez daha “UI GreenMetric Dünya Üniversiteleri Sıralama Sistemi”nde ilk 1000 üniversite arasına girdi. (06.Aralık.2023)
 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, ikili iş birliği anlaşmamız bulunan University of Lahore'yi ziyaret ederek, üniversite Rektörü Prof. Dr. Muhammad Ashraf ile bir araya geldi. (07.Aralık.2023)
 • Uşak Üniversitesinin 4 seramik tasarım çalışması daha Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından onaylanarak tescil belgesi aldı. (08.Aralık.2023)
 • Uşak Üniversitesi Bilimsel Dergiler Koordinatörlüğü tarafından Mustafa Kemal Paşa Amfisinde Üniversitemiz bünyesinde yer alan bilimsel dergi editörleri ile toplantı yapıldı. (08.Aralık.2023)
 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Cumhuriyetin 100. Yılı etkinlikleri kapsamında üniversitemizde düzenlenen “Dünyada ve Türkiye'de İnsan Hakları" adlı panele katıldı. (11.Aralık.2023)
 • İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası Bölümü tarafından "Cumhuriyetin 100. Yılında Türkiye'nin Dış Politikası: Süreklilikler ve Kopuşlar" adlı panel yapıldı. (11.Aralık.2023)
 • Mimarlık ve Tasarım Fakültesi tarafından Cumhuriyetin 100. Yılı etkinlikleri kapsamında "Uşak Kentinde Cumhuriyetin Mekansal İzlerini Sürmek" isimli fotoğraf sergisi düzenlendi. (11.Aralık.2023)
 • Uşak Üniversitesinin ev sahipliğinde Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş’ın onursal başkanlığında Uşak Üniversitesi İletişim Fakültesi İletişim Topluluğu tarafından düzenlenen 10. Uluslararası Uşak Kısa Film Festivalinin açılış töreni Recep Tayyip Erdoğan Kongre ve Kültür Merkezinde yapıldı. (12.Aralık.2023)
 • Uşak Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü ve Kamu Yönetimi Topluluğu tarafından Cumhuriyetin 100. Yılı etkinlikleri kapsamında "Demirci Akıncıları ve İbrahim Ethem Akıncı" adlı panel gerçekleştirildi. (13.Aralık.2023)
 • Uşak Üniversitesi Enerji, Çevre ve Sürdürülebilirlik Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından ‘Yemek Atıklarının Anaerobik Arıtımı ve Biyogaz Üretimi’ konulu konferans gerçekleştirildi. (13.Aralık.2023)
 • Uşak Üniversitesi Ziraat Fakültesi tarafından ‘Stratejik Bir Ürün: Kenevir’ adlı panel gerçekleştirildi. (13.Aralık.2023)
 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Türk Hava Kurumu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Rahmi Er’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. (14.Aralık.2023)
 • Uşak Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı “Beyaz Önlük Giyme Töreni” Recep Tayyip Erdoğan Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. (14.Aralık.2023)
 • MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Prof. Dr. Mevlüt Karakaya, Uşak Üniversitesinde "Kalkınma ve Demokrasi Bağlamında Siyasetin Finansmanı" konulu bir konferans verdi. (14.Aralık.2023)
 • Uşak Üniversitesi, 2020 yılından beri aldığı TS EN ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Sertifikasını, gerçekleştirilen dış tetkiki başarıyla tamamlayarak yeniden almaya hak kazandı. (15.Aralık.2023)
 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, TÜGVA Uşak Üniversitesi Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen "İhtisas Akademi" lansman törenine katıldı. (15.Aralık.2023)
 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, üniversitemiz tarafından düzenlenen ve 119 ülkeden toplam 3565 film başvurusu yapıldığı 10. Uluslararası Uşak Kısa Film Festivali'nin gala yemeğine katıldı. (15.Aralık.2023)
 • Üniversitemiz tarafından düzenlenen "Ayakkabı Tasarımı Atölyesi 2023"; etkinliği için üniversitemize gelen Ayakkabı Tasarımcısı - Akademisyen Asude Mıhladız Kandal, Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş’ı makamında ziyaret etti. (18.Aralık.2023)
 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş’ın katılımlarıyla, İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi ile İslami İlimler Fakültesi tarafından “Dünden Bugüne Filistin” adlı panel gerçekleştirildi. (20.Aralık.2023)
 • İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Saffet Köse, Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş’ı makamında ziyaret etti. (20.Aralık.2023)
 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Moderatörlüğü Dr. Öğr. Üyesi Ayşe Gültekin'in yaptığı ve İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Saffet Köse, Uşak ŞÖNİM Müdürü Hale Nur Tuncay ve Avukat Hilal Sabancı'nın konuşmacı olarak bulunduğu "Boşanmanın Sebepleri ve Sonuçları" adlı panele katıldı. (20.Aralık.2023)
 • Uşak Üniversitesi Enerji, Çevre, Sürdürülebilirlik Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından ‘Yeni Nesil Fotovoltaik Hücre ve Panel Teknolojileri’ adlı konferans gerçekleştirildi. (20.Aralık.2023)
 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Uşak Valimiz Dr. Turan Ergün'ün başkanlığında Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı'na katıldı. (21.Aralık.2023)
 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Uşak sanayisine ve teknolojiye ilişkin politika ve değişikliklerin değerlendirildiği Sanayi ve Teknoloji İşbirliği Kurulu (SANTEK) toplantısına katıldı. (21.Aralık.2023)
 • Uşak Üniversitesi, YÖK tarafından 74 farklı gösterge dikkate alınarak hazırlanan “Üniversite İzleme ve Değerlendirme Genel Raporu-2023”te öne çıkan üniversitelerden oldu. Uşak Üniversitesi, ‘Topluma Hizmet ve Sosyal Sorumluluk’ kategorisinde yer alan ‘Üniversiteye Kazandırılan Bağış Miktarı’ listesinde Üniversiteye kazandırılan bağış miktarlarına göre En İyi Gelişim Gösteren 3 üniversiteden biri olurken ‘Uluslararasılaşma‘ kategorisinde yer alan ‘Uluslararası Değişim Programlarına Katılan Öğretim Elemanı Sayısına Göre Üniversitelerin Dağılımı’ listesinde de 4. sırada yer aldı. (22.Aralık.2023)
 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Cuma namazı sonrasında Üniversite Camimizin önünde gerçekleştirilen Gazze'de devam eden zulmün durumu ve Filistinli kardeşlerimizin haklı davalarında nihai zafere ulaşmaları için dua ve sonrasındaki lokma hayrına katıldı. (22.Aralık.2023)
 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Teknoloji Transfer Ofisimiz ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı işbirliğiyle üniversitemizde akademisyenlere yönelik Proje Döngüsü Yönetimi Eğitimi tamamlayanlara teşekkür belgelerini takdim etti. (22.Aralık.2023)
 • YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar’ın 5 Haziran 2023 tarihinde açıkladığı YÖK 2023 Engelsiz Üniversite Ödüllerini kazanan Uşak Üniversitesi birimlerine bayrakları, Recep Tayyip Erdoğan Kongre ve Kültür Merkezi Senato odasında düzenlenen törenle takdim edildi. (22.Aralık.2023)
 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Uşak Belediyesi ile büyümenin Paimio dönemi ile birlikte yürüteceği Türkiye ile Avrupa Birliği Arasında Şehir Eşleştirmesi II Hibe Programı kapsamında “Sürdürülebilir Gelecek İçin İş Birliği: Ortaklıklar Yoluyla Tekstil Sektörünün Yeşil Dönüşümünü Hızlandırmak” isimli projenin açılış toplantısına katıldı. (23.Aralık.2023)
 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, “Sürdürülebilir Gelecek İçin İş Birliği: Ortaklıklar Yoluyla Tekstil Sektörünün Yeşil Dönüşümünü Hızlandıran” projesi bölgedeki Büyükelçisi Sayın Pirkko Mirjami Hamalaınen ve il protokolü ile birlikte Saçlı Tekstil, Klas Keçe firmalarını ziyaret etti. (23.Aralık.2023)
 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, İstanbul Ticaret Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nurullah Genç'in yer aldığı “Eleştirel Düşünce Bağlamında Küreselleşen Dünya'da Çağı Anlamlandırılıyor” konulu konferansa katıldı. (23.Aralık.2023)
 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş Başkanlığında “Üniversitemiz Buluş Komisyonu” toplandı. (25.Aralık.2023)
 • Üniversitemizde Mısırlı öğrenci Topluluğu tarafından Uluslararası Futbol Turnuvası düzenlendi. (25.Aralık.2023)
 • İkili iş birliği anlaşmamız bulunan Lahore Üniversitesi ile online toplantı gerçekleştirildi. (26.Aralık.2023)
 • Uşak Üniversitesi Mezunlar Ofisi ve Kariyer Geliştirme Koordinatörlüğü tarafından “Kariyer Yolculuğunda Yabancı Dil ve Yurt Dışı Olanakları” başlıklı panel düzenlendi. (27.Aralık.2023)
 • Uşak Üniversitesi Eğitim Fakültesi tarafından 4. Uluslararası Eğitim Araştırmaları ve Öğretmen Eğitimi Kongresi (4th Education Research and Teacher Education Congress/ ERTE Congress) çevrimiçi olarak gerçekleştirildi. (27.Aralık.2023)
 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Afyon Kocatepe Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleşen Zafer Teknopark A.Ş. “2023 yılı 6. Yönetim Kurulu Toplantısına katıldı. (28.Aralık.2023)
 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Afyonkarahisar Valisi Sayın Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı’nı ziyaret etti. (28.Aralık.2023)
 • Rektörümüz Prof. Dr. Savaş, Uşak'ın Ulubey ilçesi Blaundos Antik Kenti'ndeki arkeolojik kazılarda üniversitemiz tarafından çıkarılan tarihi buluntuları inceledi. (29.Aralık.2023)
 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Valimiz Dr. Turan Ergün ve Belediye Başkanımız Mehmet Çakın ile birlikte Gençlik Spor İl Müdürlüğü'nün Tekeşoğlu Konağı'nda gerçekleştirdiği “Gençlik Buluşması”na katıldı. (29.Aralık.2023)
 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın teşrifleriyle Star Gazetesi tarafından şairler ve Necip Fazıl'ın manevi mirasını yaşatmak amacıyla yapıldığını düşünüyor “10. Necip Fazıl Ödülleri törenine katıldı. (30.Aralık.2023)