ETKİNLİKLERİMİZ
24 Mayıs 2024, Cuma

Uşak Üniversitesi’nin Değerli Çalışanları,

Yüzyılın felaketi olarak nitelendirilen Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun. Rabbim bizlere bir daha böyle bir acı yaşatmasın.

Uşak Üniversitesi olarak, depremin ilk gününden itibaren bölgede ihtiyaç duyulan yardımlar için tüm birimlerimizle seferber olduk. Oluşturulan kriz masasıyla bölgedeki öğrencilerimize ve vatandaşlarımıza her türlü yardımı sağlamak için hızlı bir şekilde harekete geçtik.

20 kişiden oluşan gönüllü öğrenci ekibimizi lojistik destek için Mersin'e, 8 kişiden oluşan üniversitemiz personelini Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi'ne doğru dualarla yolcu ettik. Uşak Üniversitesi Ailesi olarak 2 tır yardım malzemesini bölgeye ulaştırdık. Üniversite personelimiz ve gönüllü öğrencilerimiz AFAD koordinasyonunda hızla bir şekilde bölgeye intikal ederek arama kurtarma faaliyetlerine ve ihtiyaç malzemelerinin ulaştırılması çalışmalarına destek verdi. Yabancı uyruklu öğrencilerimiz özellikle depremzedeler ile yurt dışından gelen yardım ekipleri arasındaki iletişimin sağlanmasında aktif rol aldı. Zorlu şartlarda birlik ve beraberlik duygusuyla çalışan tüm personelimize ve öğrencilerimize bir kez daha teşekkür ediyorum.

Ayrıca bölgeden şehrimize gelen depremzede vatandaşlarımız için gerekli psikolojik ve moral destekleri vermekteyiz. Eğitim Fakültesi öğretim elemanlarımız ile öğrencilerimiz kampüsümüz içerisindeki yurda yerleştirilen depremzede çocuklarımızla eğitici oyunlar oynayarak moral desteğinde bulundular. Psikoloji ile Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümlerinden öğretim elemanlarımız depremden etkilenen vatandaşlarımıza Uşak KYK Erkek Öğrenci Yurdunda psikolojik destek verdiler. Spor Bilimleri Fakültemiz ve Sağlık Bilimleri Fakültemiz Hemşirelik bölümü öğrencileri Uşak KYK yurdunda kalan depremzede çocuklarımızla bir araya gelerek futbol ve basketbol oynadılar. Üniversitemiz Sivil Toplum Çalışmaları Uygulama Araştırma Merkezi ve Eğitim Fakültemiz işbirliğiyle Uşak KYK kız yurdunda kalan depremzede çocuklarımız için çeşitli aktiviteler yapılmaya devam ediliyor. Uşak Üniversitesi Ailesi olarak emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.

Uzaktan eğitim sürecinde öğrencilerimizin eğitimlerinin aksamaması için Prof. Dr. Fuat Sezgin Kütüphanemizi 100 adet bilgisayar ile ilimizde ikamet eden tüm üniversite öğrencilerinin hizmetine sunduk.

Bu zor günlerde tüm öğrencilerimiz ve depremzede vatandaşlarımızla dayanışma içinde olmayı sürdüreceğiz. Yaralarımızı hep birlikte saracağız ve bu acı günleri aşacağız. Depremden etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Vefat eden vatandaşlarımıza bir kez daha Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Rabbim milletimizi bu tür afetlerden korusun.

Kurumsallaşmanın ve kurum içi iletişim önemine binaen, Şubat ayında gerçekleştirdiğimiz bazı etkinlikleri sizlerle paylaşmak istiyorum.

Prof. Dr. Ekrem SAVAŞ

Rektör

 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, 17-18 Şubat tarihleri arasında üniversitemizin de düzenleme kurulunda olduğu "Sağlık, Estetik, Medikal Uluslararası Kariyer Fuarı” öncesi icra heyetini oluşturan rektörlerle birlikte çevrimiçi toplantıya katıldı. (1 Şubat 2023)
 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, 17 - 18 Şubat tarihleri arasında üniversitemizin de katılımcı olduğu "Sağlık, Estetik, Medikal Uluslararası Kariyer Fuarı" öncesi Uşak İl Sağlık Müdürlüğü Kamu Hastaneleri Birliği Başkanı Ahmet Güven, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Kenan Taş, Uşak Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. İsmail Kaya, Tıp Fakültemiz Dekanı Prof. Dr. Tufan Mert, Dekan Yardımcısı Dr. Öğretim Üyesi Erkan Arslan, Sağlık Bilimleri Fakültemiz Dekanı Prof. Dr. Kadir Özcan, Diş Hekimliği Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Ali Güngör, Sağlık Hizmetleri MYO Müdürü Doç. Dr. Ercan Özen, Mezunlar Ofisi ve Kariyer Geliştirme Koordinatörü Öğr. Gör. Doğan Hatun ile bir araya gelerek yürütülen çalışmaların değerlendirildiği hazırlık toplantısı gerçekleştirdi. (1 Şubat 2023)
 • Üniversiteler Afet ve Acil Durum Merkezleri Platformu (AYMEP) 5. Değerlendirme Toplantısı, Muş Alparslan Üniversitesi ev sahipliğinde yapıldı. Toplantıya, Üniversitemizi temsilen Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi ve aynı zamanda Deprem Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Tahir Gönen katıldı. (1 Şubat 2023)
 • Spor Toto Teşkilat Başkanlığı Yönetimi ve Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş protokole imza attılar. İmzalanan protokole göre Spor TOTO Teşkilat Başkanlığı, üniversitemizin açık/kapalı spor tesis ve sahaları için destek olacak. (3 Şubat 2023)
 • Uşak Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi Proje Destek Birimi Öğretim Görevlisi Dr. Gülşah Başkan tarafından Prof. Dr. Nesrin Ada ve Dr. Öğretim Üyesi Ahmet Eren Yıldırım moderatörlüğünde, Uygulamalı Bilimler Fakültesi akademisyenlerine yönelik proje yazma eğitimi gerçekleştirildi. (6 Şubat 2023)
 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Uşak Valimiz Dr. Turan Ergün, Uşak Milletvekilimiz Mehmet Altay, Uşak Belediye Başkanımız Mehmet Çakın ve diğer kamu kurum temsilcileri ile 112 Acil Müdahale Kriz Yönetim Merkezinde durum değerlendirmesi için bir araya geldi. (6 Şubat 2023)
 • Uşak Üniversitesi’nin öğrencileri ve personelleri yardım için deprem bölgesine gitti. 20 kişiden oluşan gönüllü öğrenci ekibimiz lojistik destek için Mersin'e, 8 kişiden oluşan üniversite personelimiz Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi'ne gitti. (10 Şubat 2023)
 • Üniversitemiz personelleri Yenal Yıldırım, Kadir Yıldız, Selim Yenier, Berat İlyas Arslan, Ömer Faruk Doğan ve Dr. Erkan Arslan Hatay/Samandağ ve Kahramanmaraş'ta lojistik ve arama kurtarma çalışmalarına destek verdiler. (13 Şubat 2023)
 • Uşak Üniversitesi çalışanlarımızın tedarik ettikleri 1 tır battaniye (5 binin üzerinde) ile AFAD’ın bölgedeki hastanelerimizin ihtiyacı olarak bildirdiği 1 tır hijyen ve temizlik malzemesi bölgeye gönderildi. (13 Şubat 2023)
 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Valimiz Dr. Turan Ergün ve Belediye Başkanımız Mehmet Çakın ile birlikte deprem bölgesinden ilimize gelen vatandaşların ilk karşılandığı nokta olan KYK Uşak Erkek Öğrenci Yurdu’ndaki Karşılama Merkezi’ni ziyaret ederek hizmetleri inceledi. (13 Şubat 2023)
 • Üniversitemiz Psikoloji ile Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümlerinden öğretim elemanlarımız depremden etkilenen vatandaşlarımıza Uşak KYK Erkek Öğrenci Yurdunda psikolojik destek verdi. (15 Şubat 2023)
 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Uşak KYK Erkek Öğrenci Yurdunu ziyaret ederek personelimizden son gelişmelerle ilgili bilgi aldı. (15 Şubat 2023)
 • Üniversitemiz Eğitim Fakültesi Temel Eğitim Bölümü (Okul öncesi Öğretmenliği ve Sınıf öğretmenliği ) öğrencileri Uşak KYK yurdunda kalan depremzede çocuklarımızla etkinlikler yaparak onlara moral desteğinde bulundu. (16 Şubat 2023)
 • Depremin ilk gününde oluşturulan kriz masasıyla bölgedeki öğrencilerimize ve vatandaşlarımıza yardım faaliyetlerinde bulunan üniversitemiz, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi'nde çadır kurma, lojistik destek gibi çalışmalarda bulundu. (16 Şubat 2023)
 • Üniversitemizden bölgeye AFAD koordinasyonunda gönüllü olarak giden öğrencilerimizin bir kısmı Uşak’a döndü. Bölgeden dönen öğrencilerimiz rektörümüzü ziyaret ederek yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi. (17 Şubat 2023)
 • Uşak Üniversitesi yürütücülüğünde, Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi Anonim Şirketi, Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi ve Afyon-Uşak Zafer Teknoloji Geliştirme Bölgesi (Zafer Teknopark) Yönetici A.Ş ortaklığında kabul alan BİGG-USTECH projesi ile 2023-2025 yılları arasında TÜBİTAK BİGG uygulayıcı kuruluşu olarak yer alacak konsorsiyum proje sözleşmesi imza töreni Uşak Üniversitesinde gerçekleşti.  (20 Şubat 2023)
 • Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş’ı ziyaret etti. (20 Şubat 2023)
 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu, Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Adem Aslan, Zafer Teknopark Müdürü Prof. Dr. Tuğrul Kandemir ve beraberindeki heyet, “US-TECH Nitelikli İstihdam Merkezi" ve DTS Tasarım merkezini ziyaret ederek, yapılan son çalışmalar ve projelerle ilgili bilgi aldı. (20 Şubat 2023)
 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, üniversitemiz kalite komisyonu ile bir araya gelerek kalite çalışmalarına ilişkin süreçleri değerlendirdi. (21 Şubat 2023)
 • Üniversitemiz Eğitim Fakültesi öğretim elemanları ile öğrencilerimiz kampüsümüz içerisindeki yurda yerleştirilen depremzede çocuklarımızla çeşitli eğitici öğretici oyunlar oynayarak destek verdi. (21 Şubat 2023)
 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savuş, il protokolü ile birlikte depremzede vatandaşlarımızın misafir edildiği KYK Kız Öğrenci Yurdunu ziyaret edip vatandaşlarımızla sohbet edip, onları dinledi. (22 Şubat 2023)
 • Recep Tayyip Erdoğan Kongre ve Kültür Merkezi'nde Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş’ın sunumuyla başlayan Uşak Üniversitesi 2022 Yılı Birim Öz Değerlendirme toplantısı 22- 23 Şubat tarihlerinde gerçekleştirildi. (23 Şubat 2023)
 • Uşak Belediye Başkan Yardımcılığı görevinden ayrılan Dr. Durmuş Akkaya Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş'a veda ziyaretinde bulundu. (24 Şubat 2023)
 • Üniversitemiz Sivil Toplum Çalışmaları Uygulama Araştırma Merkezi ve Eğitim Fakültemiz işbirliğiyle Uşak KYK kız yurdunda kalan depremzede çocuklarımız için çeşitli aktiviteler yapıldı. (24 Şubat 2023)
 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Uygulamalı Bilimler Fakültesi ile Eğitim Fakültesinin 2022-2023 Eğitim-Öğretim Dönemi Bahar Yarıyılı Akademik Genel Kurul Toplantısına katıldı. (24 Şubat 2023)
 • Rektör Prof. Dr. Ekrem Savaş, deprem bölgesinden dönen personellerle bir araya gelerek yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi aldı ve onlara deprem bölgesindeki çalışmalarından dolayı teşekkür belgesi verdi. (24 Şubat 2023)
 • Uşak Üniversitesi Deri, Tekstil ve Seramik (DTS) Tasarım Uygulama ve Araştırma Merkezi, HAVELSAN ile bir işbirliğine imza attı. (24 Şubat 2023)
 • Spor Bilimleri Fakültesi ve Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik bölümü öğrencileri Uşak KYK yurdunda kalan depremzede çocuklarımızla bir araya gelerek futbol ve basketbol oynadılar. (27 Şubat 2023)