ETKİNLİKLERİMİZ
20 Haziran 2024, Perşembe
 

Değerli Çalışma Arkadaşlarım,

 

Ülkemizin ve dünyanın dört bir yanında bizleri başarılarıyla gururlandıran değerli mezunlarımız, bilime katkı sağlayan akademisyenlerimiz, üniversitemizi daha ileriye taşımak için çabalayan idari personelimiz ve geleceğe umutla bakan öğrencilerimizle birlikte el ele vererek aklın ve bilimin ışığında yeni nesil saygın bir devlet üniversite olma yolunda çok önemli adımlar atmayı sürdürmekteyiz. 

Uluslararasılaşmayı gerçekleştirmiş, akreditasyonunu tamamlamış, sanayi işbirlikleri ve sosyal sorumluluk faaliyetleriyle bulunduğu şehirle bütünleşmiş bir üniversite haline gelmek için hep birlikte durmaksızın çalışıyoruz. Çünkü Rabbimizin bizlere nasihat ettiği gibi “insan için ancak çalıştığının karşılığı vardır” (necm suresi 39 ayet).

Haziran ayı içerisinde, “Sağlıklı Birey Sağlıklı Toplum", “Çocuk ve Engelli Hakları”, “Yaz Spor Oyunları”, “Geleneksel Çocuk Şenliği” başta olmak üzere birçok sosyal sorumluluk etkinliği düzenledik. “Kırsal Kalkınmada Uzman Eller Projesi” çerçevesinde gerçekleştirilen eğitimler sonucunda fakülte mezunlarımızın hayata geçirdiği projelerin destek almaya hak kazanması bizleri onurlandırdı.

Öğrencilerimiz gerçekleştirdikleri sergilerle eserlerini sergiledi. “Genç Nesiller Yarışıyor” proje yarışması çerçevesinde farklı üniversitelerden gelen öğrencilerimizin yenilikçi fikirlerini hayata geçirmelerini destekledik.  Sayın Valimiz Dr. Turan Ergün ile birlikte üniversitemiz kampüsünde yer alan Genç Ofis’te öğrencilerimizle bir araya gelerek fikir alışverişinde bulunduk. Ayrıca TÜBİTAK 2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı kapsamında 20 öğrencimizin proje desteği almaya hak kazanması bizler için bir gurur vesilesi oldu.

Haziran ayı kalite çalışmalarımızı daha da ileriye taşımak için gerekli hazırlıkları planladığımız bir ay oldu. Bu ay içerisinde Kurumsal Akreditasyon Programı Hazırlık Rehberi Bilgilendirme Toplantısını ve ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi kapsamında bu yıl gerçekleşecek olan ikinci gözetim tetkiki öncesinde ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Bilgilendirme Toplantısını gerçekleştirdik.

Ayrıca yaklaşık 6 bin yavrumuzu en iyi şekilde yetiştirip mezun etmenin bir taraftan mutluluğunu ve gururunu diğer taraftan ise onlardan ayrılmanın hüznünü bir arada yaşadık. Mezunlarımıza başarılar dilerken onların yetişmesinde emeği geçen hocalarımızı da tebrik ediyorum.

Kurumsallaşmanın ve kurum içi iletişimin önemine binaen, her ay olduğu gibi Haziran ayında da gerçekleştirdiğimiz bazı etkinlikleri sizlerle paylaşmak istiyorum.

 

Hepinize sağlıklı, huzurlu ve mutlu bir yaz dönemi dilerim.

 

Prof. Dr. Ekrem SAVAŞ

Rektör

 

 

 • Türkiye Diyanet Vakfı Mütevelli Heyeti II. Başkanı İhsan Açık, Uşak İl Müftüsü Kazım Güzel ve Uşak ilçe müftüleri Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş'ı ziyaret etti. (1 Haziran 2022)

 

 • Üniversitemiz Gıda Mühendisliği Bölümü ile Gıda ve Beslenme Topluluğunca organize edilen “1 Haziran Dünya Süt Günü” etkinliği Mustafa Kemal Paşa Amfisinde yapıldı. (2 Haziran 2022)

 

 • Yazar Yusuf Kaplan’ın konuşmacı olduğu “Çağrısı Çağını Kuracak Bir Gençlik” adlı etkinlik üniversitemiz Recep Tayyip Erdoğan Kongre ve Kültür Merkezimizde gerçekleşti. (2 Haziran 2022)

 

 • Uygulamalı Bilimler Fakültesi Uluslararası Ticaret ve Finansman Bölümü “Proje Yazma” eğitimi gerçekleştirdi. Eğitim, Uşak Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi Proje Destek Birimi Öğretim Görevlisi Dr. Gülşah Başkan tarafından Uygulamalı Bilimler Fakültesi öğrencilerinin katılımıyla Araştırma Görevlisi Ayşegül Özkan moderatörlüğünde gerçekleştirildi. (2 Haziran 2022)

 

 • Güncel gelişmeler ışığında pazarlamanın yeniden değerlendirildiği "Yeni Dünyada Pazarlamanın ve Markanın İtici Gücü" adlı panel üniversitemiz Mustafa Kemal Paşa Amfisinde gerçekleştirildi. (2 Haziran 2022)

 

 • Üniversitemiz Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü öğrencilerinin yıl sonu resim sergisi Atatürk Kültür Merkezi Sanat Galerisi’nde gerçekleştirildi. (2 Haziran 2022)

 

 • Kütüphane ve Dökümantasyon Daire Başkanlığımızca organize edilen Web of Science - InCites Eğitimleri kapsamında, Clarivate Bölgesel Çözüm Danışmanı Derya Soğuksu tarafından üniversitemiz Mustafa Kemal Paşa Amfisinde eğitim verildi. (3 Haziran 2022)

 

 • Üniversitemiz Filoloji Topluluğu ve USDEM Topluluğunca düzenlenen “Şiirlerden Şarkılara” adlı etkinlik Recep Tayyip Erdoğan Kongre ve Kültür Merkezinde yapıldı. (3 Haziran 2022)

 

 • Uşak Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) İşletme Bölümü eğitimde işbirliği temasıyla düzenlediği etkinlikte, Uşak Merkez Liselerinde görev yapan 21 rehber öğretmeni ağırladı. (3 Haziran 2022)

 

 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Akit TV ekranlarında Prof. Dr. Ahmet Akın’ın sunmuş olduğu Eğitim Atlası programına konuk olarak, üniversitemizdeki eğitim kalitesi, sosyal olanaklar ve bilimsel faaliyetler ile ilgili son gelişmeler hakkında bilgi verdi. (4 Haziran 2022)

 

 • Uşak Üniversitesinin koordinatörlüğünde yürütülen 2020-1-TR01-KA103-083746 numaralı “START UP” isimli Ulusal Hareketlilik Konsorsiyumu kapsamında, Polonya'nın Dabrowa Gornicza şehrindeki WSB Üniversitesinde eğitim alma hareketliliği, Uluslararası Öğrenci Koordinatörlüğü Koordinatör Yardımcısı Ögr. Gör. Dr. Serdar Sever ve Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri ve Eskişehir Teknik Üniversiteleri Strateji Geliştirme Daire Başkanlarının ve personellerinin katılımı ile gerçekleştirildi. (4 Haziran 2022)

 

 • Uşak Üniversitesi tarafından, 14 farklı ülkeden 34 üniversitenin katılımıyla “Re-connection in New Era” temalı Üçüncü Uluslararası Hafta (International Staff Week) etkinliği düzenlendi. (6-10 Haziran 2022)

 

 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş’a iade-i ziyarette bulunan Uşak Valimiz Sn. Dr. Turan Ergün, Üniversitemiz kampüs alanını gezerek çeşitli incelemelerde bulundu. (7 Haziran 2022)

 

 • Teikyo Üniversitesinden Dekan Prof.Dr. Masayuki Arai, Asst. Prof. Hiroaki Ito, Uluslararası İlişkiler Koordinatörü Kazumi Horie ve Masahiro Nakagawa Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş'ı ziyaret etti. (7 Haziran 2022)

 

 • 14 farklı ülkeden 34 üniversitenin katılımıyla“Re-connection in New Era” temalı 3. Uluslararası Hafta için üniversitemize gelen Comsats Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Muhammad Tabassum Afzal, The University of Lahore Rektörü Prof.Dr. Muhammad Ashraf,The University of Azad Jammu and Kashmir Rektörü Prof.Dr. Muhammad Kaleem Abbas, Palestine Polytechnic University Rektörü Prof. Dr. Amjed Barham,  University of Monastir Rektörü Prof. Dr. Hedi Belhaj Salah, Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş'ı ziyaret etti. (7 Haziran 2022)

 

 • “Re-connection in New Era” temalı Üçüncü Uluslararası Hafta (International Staff Week) etkinliği kapsamında gelen katılımcı üniversiteler ile üniversitemiz arasında ikili işbirliği anlaşmaları imzalandı. (7 Haziran 2022)

 

 • Türkiye Fulbright Komisyonu Genel Sekreteri Prof. Dr. Ersel Aydınlı, Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş’ı ziyaret etti. (8 Haziran 2022)

 

 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Eğitim Fakültesi Temel Eğitim Bölümü tarafından düzenlenen 2. Geleneksel Çocuk Şenliğine katıldı. (8 Haziran 2022)

 

 • Üniversitemiz İİBF Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü tarafından düzenlenen Yeditepe Üniversitesi Fransızca Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölüm Başkanı Doç. Dr. Gökçe Bayındır Goularas'ın "Mübadele ve Kimlik" başlıklı konferansı Mustafa Kemal Paşa Amfisi'nde gerçekleştirildi. (8 Haziran 2022)
 • 2022 Uşak Aile Yılı projesi kapsamında Uşak Valiliği ile üniversitemiz koordinesinde başlatılan Anne Baba Üniversitesi'nin ilk mezunları Vali Yardımcısı Eyüp Fırat ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Öntuğ'un katıldığı programda sertifikalarını aldılar. (8 Haziran 2022)

 

 • Sosyoloji Seminerleri 9 kapsamında Fen Edebiyat Fakültesi Sibel Hişmanoğlu Konferans Salonunda Öğrenci Tez Sunumlarından oluşan etkinlik yapıldı. (8 Haziran 2022)

 

 • Üniversitemiz Banaz Meslek Yüksekokulu Sergi Salonunda “Kadın Olmak” temalı Kolaj sergisi Banaz Kaymakamı Sayın Musa Aydemir, Banaz Belediye Başkanı Sayın Zafer Arpacı ve Banaz Sivil Toplum Kuruluşları kadın üyelerinin katılımı ile yapıldı. (8 Haziran 2022)

 

 • Uşak Üniversitesi Enerji, Çevre ve Sürdürülebilirlik Uygulama ve Araştırma Merkez Müdürlüğü ve Fen ve Teknoloji Eğitim Topluluğu tarafından çevrimiçi olarak düzenlenen Bilim ve Avrupa Nükleer Araştırma Merkezi (CERN)" adlı konferans   çevrimiçi olarak yapıldı. (9 Haziran 2022)

 

 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Mezuniyet Törenine katıldı. 9 Haziran 2022)

 

 • Üniversitemiz Biyolojik Bilimler ve Biyoteknoloji Topluluğunca “Bilim Söyleşisi” etkinliği yapıldı. (9 Haziran 2022)

 

 • Uygulamalı Bilimler Fakültesi Finans ve Bankacılık Bölümü “İnsan Hakları” konferansı Av. Hüseyin Zorbozan tarafından verildi. (9 Haziran 2022)

 

 • Üniversitemiz Spor Bilimleri Fakültesi ile Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığının ortaklaşa düzenlediği YAZ SPOR OYUNLARI kapsamında 6 - 10 Haziran tarihlerinde çeşitli alanlarda turnuvalar yapıldı. (10 Haziran 2022)

 

 • Karakalpak Devlet Üniversitesi ve üniversitemiz arasında Mevlâna değişim programını içeren ikili işbirliği protokolü imzalandı. İmza töreni Rektörümüz Prof.Dr. Ekrem Savaş ve Karakalpak Devlet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reymov Ahmed Mambetkarimovich'in katılımlarıyla gerçekleşti. (10 Haziran 2022)

 

 • Rektörümüz Prof.Dr. Ekrem Savaş ve Üniversitemiz İdari heyeti, YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar'ın teşrifleriyle Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleşen, başta eğitim-öğretim ve Ar-Ge faaliyetleri olmak üzere üniversiteler arası işbirliğini geliştirmek amacıyla 19 üniversitenin oluşturduğu ADIM Üniversiteleri toplantısına katıldı. (10 Haziran 2022)
 • Uşak Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu Yabancı Diller Bölümü ve Fen Edebiyat Fakültesi Batı Dilleri ve Edebiyatları Bölümü işbirliği ile 2. Dil, Kültür, Edebiyat ve Dil Öğrenimi Öğrenci Konferansı gerçekleştirildi. (10 Haziran 2022)

 

 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Adalet Bakanı Sayın Bekir Bozdağ’ın teşrifleriyle ilimizde gerçekleşen Çocuk Görüşme Merkezleri Açılış Törenine katıldı. (11 Haziran 2022)

 

 • Üniversitemiz Genç Gönüllüler Topluluğunca Gençlik Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Emre Topoğlu tarafından “Gençler Nerede Olmalı” konulu genç yazar buluşması etkinliği yapıldı. (13 Haziran 2022)

 

 • Uşak Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Fakültesi Borsa Finans topluluğu tarafından 3 Haziran tarihinde İstanbul Finansal Kurumlar gezisi düzenlendi. Gezi kapsamda Merkezi Kayıt Kuruluşu Aş. (MKK), Borsa İstanbul AŞ. (BIST) Türkiye Sermaye Piyasası Birliği (TSPB), Yapı Kredi Yatırım AŞ. ve Ziraat Yatırım AŞ ziyaret edildi. (13 Haziran 2022)

 

 • Uşak Üniversitesi Sağlık Hizmetleri MYO Kariyer Söyleşileri Günü ve Öğrenci Projeleri Sergisinin ilki gerçekleştirildi. SHMYO Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Dr. Ebru Başkaya’nın açılış konuşması ile başlayan etkinlikte, Uşak Özel Öztan Hastanesi insan kaynakları yöneticileri sağlık teknikerlerinin işe alım süreçleri hakkında bilgiler verdi. (13 Haziran 2022)

 

 • DTS Tasarım Merkezi Seramik Birimi personelleri Öğr Gör. Gülçin Çavdar ve Öğr. Gör. Ceyda Sıkı'nın hazırlamış oldukları tasarımlar ile Türkiye Patent Enstitüsüne başvuruları sonucunda 4 tasarım onaylanarak tasarım tescil belgesi almaya hak kazandı. Üniversitemiz adına bu alanda bir ilk olan bu belge ile hazırlanan tasarımlar, 6769 sayılı Sınai Mülkiyet Kanunu kapsamında 28/12/2021 tarihinden itibaren 5 yıl süreyle korunmak üzere tescil edilmiştir. (13 Haziran 2022)

 

 • Üniversitemiz Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü tarafından düzenlenen "Avrupa Birliği Fonları ve Proje Geliştirme Eğitimi" çevrimiçi olarak yapıldı. (14 Haziran 2022)

 

 • Üniversitemiz İletişim Fakültesi Genç İletişimciler Topluluğu tarafından düzenlenen Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Enderhan Karakoç’un “İletişimde Kariyer Planlama” ve Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Reklamcılık Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Altunbaş’ın “Dijital Reklamcılık” konulu söyleşisi Recep Tayyip Erdoğan Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapıldı. (14 Haziran 2022)

 

 • Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Enderhan Karakoç ve Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Reklamcılık Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Altunbaş Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş'ı makamında ziyaret etti. (14 Haziran 2022)

 

 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Uşak Ertuğrul Gazi Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde düzenlenen Kalite Etiketi Ödül Töreni'ne katıldı. (14 Haziran 2022)

 

 • TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı (BİDEB) tarafından yürütülen 2209-A ve 2209-B Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı 2021/2. Döneminde Üniversitemizin değişik fakültelerinde öğrenim görmekte olan öğrencilerimiz tarafından toplam 33 proje başvurusu yapıldı ve bu projelerin 20 tanesi desteklenmeye hak kazandı. (15 Haziran 2022)

 

 • 2022 YKS Koordinasyon Kurul toplantısı Üniversitemiz Senato salonunda Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kenan Taş’ın başkanlığında yapıldı. (15 Haziran 2022)

 

 • Üniversitemiz Ombusdmanlık Topluluğunca Dr. Öğr. Üyesi Yurdanur Ural Uslan ve Dr. Öğr. Üyesi Şerafettin Erten’in konuşmacı olduğu “Çocuk ve Engelli Hakları” aldı etkinlik yapıldı. (16 Haziran 2022)

 

 • Kadın ve Aile Çalışmaları Topluluğu tarafından düzenlenen, KETEM’ den Uzm. Dr. Gökçe Dağtekin ve Sağlıklı Hayat Merkezi’nden Dr. Raziye Şeyda Duran’ın konuşmacı olarak katıldığı “Sağlıklı Birey Sağlıklı Toplum" adlı etkinlik Recep Tayyip Erdoğan Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. (16 Haziran 2022)

 

 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Bağımlılık ile mücadelede kurumlar arası işbirliği ve koordinasyonu sağlamak, temel stratejileri belirlemek amacıyla gerçekleştirilen “Bağımlılık ile Mücadele İl Koordinasyon Kurulu” toplantısına katıldı. (16 Haziran 2022)

 

 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, TÜBİTAK 2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı desteğini almaya hak kazanan 20 öğrenci ve danışmanlarına teşekkür belgesi takdim etti. (16 Haziran 2022)

 

 • Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) için Uşak Üniversitesi ÖSYM İl Sınav Merkezi Koordinatörlüğü tarafından çevrimiçi “Görevli Eğitimi” gerçekleştirildi. (16 Haziran 2022)

 

 • ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi kapsamında bu yıl gerçekleşecek olan ikinci gözetim tetkiki öncesinde Uşak Üniversitesi Kalite Koordinatörlüğü tarafından Recep Tayyip Erdoğan Kongre ve Kültür Merkezinde "ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Bilgilendirme Toplantısı" yapıldı. (17 Haziran 2022)

 

 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Gül İlkokulu’nda düzenlenen karne törenine katıldı. (17 Haziran 2022)

 

 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, TOBB Başkanı Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu’nun teşrifleriyle gerçekleşen “Uşak Ticaret ve Sanayi Odası Tahkim ve Arabuluculuk Merkezi Açılışı” ve “Ekonomiye Değer Katanlar Ödül Töreni’ne” katıldı. (17 Haziran 2022)

 

 • Üniversitemiz ev sahipliğinde, Birevim ve HEFİAD sponsorluğunda gerçekleştirilen “Genç Nesiller Yarışıyor” proje yarışmasının poster sergisi ve ödül törenine katılan Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, dereceye giren öğrencilere ödüllerini takdim etti. (20 Haziran 2022)

 

 • Uşak Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Atalay Savaş ve Yönetim Kurulu Üyeleri Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş'ı ziyaret etti. (20 Haziran 2022)

 

 • Üniversitemiz Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü öğrencilerinin 2021-20221 Bahar Şehircilik Projesi-4 sergisi yapıldı. (22 Haziran 2022)

 

 • Kırsal Kalkınma Destekleri kapsamında uygulanan, Uşak İl Tarım ve Orman Müdürlüğünce, Uşak Üniversitesi Ziraat Fakültesi mezunlarına yönelik geçekleştirilen “Kırsal Kalkınmada Uzman Eller Projesi” çerçevesinde gerçekleştirilen eğitimler sonucunda fakülte mezunlarımızın hayata geçirdiği projeler destek almaya hak kazandı. (23 Haziran 2022)

 

 • Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından final haftası nedeniyle öğrencilere çorba dağıtımı gerçekleştirildi. Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş etkinliğe katılarak, Prof. Dr. Fuat Sezgin kütüphanesinde öğrencilerle sohbet etti. (24 Haziran 2022)

 

 • Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş ve Teknoloji Transfer Ofisi (UTTO) Koordinatörü Öğretim Görevlisi Atike İnce Yardımcı ve koordinatör yardımcısı Öğretim Görevlisi Fatih Yalçın, İME Programı kapsamında stajyer öğrenci çalıştıran Balta Orient Tekstil San. ve Tic. A.Ş ve SOFAŞ Gıda’yı ziyaret etti. (24 Haziran 2022)

 

 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, "Sanayi ve Teknoloji İşbirliği Kurulu" (SANTEK) 2022/1 toplantısına katıldı. (24 Haziran 2022)

 

 • Uşak İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Mehmet Akdağ Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş'ı ziyaret etti. (24 Haziran 2022)

 

 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, üniversitemizin YÖKAK Kurumsal Akreditasyon Programı (KAP) hazırlık çalışmaları kapsamında Kalite Koordinatörlüğümüzce gerçekleştirilen Kurumsal Akreditasyon Programı Hazırlık Rehberi Bilgilendirme toplantısına katıldı. (24 Haziran 2022)

 

 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Uşak Valisi Dr. Turan Ergün ile birlikte üniversitemiz kampüsünde yer alan Genç Ofis’te öğrencilerimizle bir araya gelerek fikir, öneri ve görüşlerini dinleyerek istişare de bulundular. (24 Haziran 2022)

 

 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, il protokolü ile birlikte Recep Tayyip Erdoğan Kongre ve Kültür Merkezimizde gerçekleşen 2021-2022 Akademik Yılı Mezuniyet Ödül törenine katıldı. Törende üniversitemiz geneli dereceye giren öğrencilerimize ödülleri takdim edildi. (27 Haziran 2022)

 

 • Üniversitemiz Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencilerinin Recep Tayyip Erdoğan Kongre ve Kültür Merkezi Fuaye alanında mezuniyet sergisi yapıldı. (27 Haziran 2022)

 

 • Üniversitemiz Banaz Meslek Yüksekokulunca düzenlenen 1. Akademik ve İdari Personel Çocukları Resim Sergisi “Çocukça” konseptiyle Öğr. Gör. Aslı Erdem moderatörlüğünde yapıldı. (29 Haziran 2022)

 

 • Üniversitemiz Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Bölümü Öğrenci sergisi “Formatif” adıyla Sanat Galerisinde yapıldı. (29 Haziran 2022)