ETKİNLİKLERİMİZ
24 Mayıs 2024, Cuma

Uşak Üniversitesi olarak Kasım ayı içerisinde gerçekleştirilen etkinlikleri sizlerle paylaşıyoruz.

Değerli Mesai Arkadaşlarım,

Yeni eğitim öğretim yılına üniversitemizin gelişmesinde önemli olduğunu düşündüğümüz Uşak Üniversitesi Danışma Kurulu, 2023 Yılının 2’nci Toplantısını gerçekleştirerek başladık. Sektörün istediği standartlarda öğrenciler yetiştirmek ve öğrencilerimizin sektörle buluşmasında bu kurullar önemli rol oynuyor.

Bu yıl Açılış Dersimiz BMC Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş. CEO'su Prof. Dr. Murat Yalçıntaş verdi. Hem Türk sanayisinin gelişimini hem de savunma sanayinin önemini bizlere anlattı. Prof. Dr. Yalçıntaş öğrencilerimize de güzel müjdeler verdi.

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü gerek üniversitemizde gerek şehrimizde çeşitli programlarla andık. Kurduğu cumhuriyeti ilelebet yaşatmak ve daha da yüceltmek için gençlerle hep birlikte çalışıyoruz.

Tüm dünyanın gözleri önünde yaşanan drama ne öğrencilerimiz ne de personelimiz sessiz kaldı. Üniversitemizde eğitim gören 49 ülkeden yabancı uyruklu öğrencilerimiz, öğrenci kulüplerimiz ve personelimizle Filistin’de yaşanan bu vahşeti kınadık. Akan kanın durması, masum sivillerin öldürülmemesi en büyük dileğimizdir.

Bir ilk daha yaparak Çölyak hastalığına sahip öğrencilerimizin ve personelimizin de tam ve etkili bir şekilde üniversite yaşamlarını sürdürebilmeleri için yemek menülerini gözden geçirdik ve özel diyetlerine uygun seçenekler hazırladı.

Kalite çalışmalarımız hız kesmeden devam ediyor. Üniversitemiz Kalite koordinatörlü tarafından Kalite Güvence Sistemi'ne katkı sağlamak ve birimlerin program akreditasyonlarında edindikleri tecrübeleri paylaşmaları amacıyla "Kalite Güvence Sistemi ve Akreditasyon Çalıştayı" düzenlendi.

Temel hedeflerimiz doğrultusunda çalışmaya ve üretmeye devam ediyoruz.

Gösterdiğiniz çaba ve verdiğiniz emekler için siz değerli akademik ve idari personelimize teşekkür ediyorum.

Kurumsallaşmanın ve kurum içi iletişimin önemine binaen, Kasım ayında gerçekleştirdiğimiz bazı etkinlikleri sizlerle paylaşmak istiyorum.

Prof. Dr. Ekrem Savaş

Rektör

 

 

 

 • Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Uşak Şube Başkanı İbrahim Akkaş ve yönetim kurulu üyeleri, Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş’ı ziyaret etti. (01.Kasım.2023)
 • Uşak Üniversitesi Danışma Kurulu, 2023 Yılının 2’nci Toplantısını Gerçekleştirdi. (01.Kasım.2023)
 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Ulubey MYO’da öğrencilerle buluştu. (01.Kasım.2023)
 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Üniversitemiz İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi'nin 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Güz Dönemi Akademik Kurul Toplantısı'na katıldı. (02.Kasım.2023)
 • Avrupa Birliği Cloth Projesi kapsamında Danimarka, İspanya, Bulgaristan, Romanya ve Fransa'dan gelen tekstil ve hazır giyim sektör temsilcileri Uşak Üniversitesi Deri, Tekstil, Seramik (DTS) Tasarım Uygulama ve Araştırma Merkezini ziyaret etti. (02.Kasım.2023)
 • Cumhuriyetimizin 100. Yılı Etkinlikleri kapsamında üniversitemiz İletişim Fakültesi tarafından basılan 29 Ekim 1923 ve 30 Ekim 1923 tarihli orijinal Hakimiyet-i Milliye Gazetesinin örnekleri ve tercümesi, Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş’a takdim edildi. (02.Kasım.2023)
 • Uşak Üniversitesi’nin Mezunlar Ofisi ve Kariyer Geliştirme Koordinatörlüğü ile Geleceğin Liderleri Topluluğu tarafından “Güçlü CV Hazırlama ve Etkili Mülakat Teknikleri” konferansı düzenlendi. (02.Kasım.2023)
 • Uşak Üniversitesi Adalet Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü ve Kamu Yönetimi Topluluğu tarafından Cumhuriyetin 100. Yılı ve Adalet MYO’nun 10. Yılı Etkinlikleri kapsamında “Cumhuriyetin 100. Yılında Sosyal Politika ve Sosyal Güvenlik” Paneli gerçekleştirildi. (03.Kasım.2023)
 • Uşak Üniversitesinde eğitim gören uluslararası öğrenciler İsrail'in Gazze'deki masum Filistinlilere yaptığı terör ve zulmü kınayıp basın açıklaması yaptı. (06.Kasım.2023)
 • Uşak Üniversitesi Kadın ve Aile Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından Cumhuriyetin 100. Yılı Etkinlikleri kapsamında Aile Semineri gerçekleştirildi. (06.Kasım.2023)
 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş ve üniversitemiz personelleri İsrail'in Gazze'deki masum Filistinlilere yaptıkları terör ve zulmü kınayarak basın açıklaması gerçekleştirdi. (07.Kasım.2023)
 • STAR Sosyal Beşeri ve Temel Bilimler Akreditasyon ve Derecelendirme Derneği Değerlendirme Takımı Başkanı Prof. Dr. Ahmet Kibar Çetin ve Yönetim Kurulu Danışmanı Prof. Dr. Ali Bayrakdaroğlu, Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş’ı ziyaret etti. (07.Kasım.2023)
 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Üniversitemizde eğitim gören Filistinli öğrenciler ve Uşak'ta faaliyet gösteren bazı sivil toplum kuruluşlarının üyeleriyle bir araya geldi. (07.Kasım.2023)
 • Uşak Üniversitesi ve Zafer Kalkınma Ajansı'nın iş birliği ile gerçekleştirilen ''Siber Vatan Projesi'' kapsamında Capture the Flag yarışması sonucunda başarılı olan 45 öğrencimize alanında uzman yazılımcılar tarafından verilecek siber güvenlik ve yazılım eğitimi başladı. (07. Kasım. 2023)
 • BMC Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş. CEO'su Prof. Dr. Murat Yalçıntaş, Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş’ı ziyaret etti. (08.Kasım.2023)
 • Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Kızıltoprak, Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş’ı ziyaret etti. (08.Kasım.2023)
 • Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Emekli Öğretim Üyesi Prof. Dr. Salih Tuğ, Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş’ı ziyaret etti. (08.Kasım.2023)
 • Açılış Dersini BMC Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş. CEO'su Prof. Dr. Murat Yalçıntaş'ın verdiği üniversitemizin "2023-2024 Akademik Yılı Açılış Töreni" Recep Tayyip Erdoğan Kongre ve Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi. (08.Kasım.2023)
 • Üniversitemizde; Milli Gençlik ile İnsan Hak ve Hürriyetleri Toplulukları tarafından "Kudüs'ten Gazze'ye Filistin Davası" başlıklı bir konferans düzenlendi. (09.Kasım.2023)
 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Ebediyete İrtihalinin 85. Yıl Dönümünde Uşak Valiliği tarafından düzenlenen çelenk buluşma törenine katıldı. (10.Kasım.2023)
 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Uşak Valiliği tarafından Atatürk Kültür Merkezinde düzenlenen "10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü" ile protokol ile birlikte katıldı. (10.Kasım.2023)
 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Spor Toto Teşkilatı Başkanı Dr. Mehmet Ata Öztürk ve Başkan Yardımcısı Metin Ayvazoğlu'nu ziyaret etti. (10.Kasım.2023)
 • Üniversitemizde 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü Etkinlikleri Düzenlendi. (10.Kasım.2023)
 • Uşak Üniversitesi, çölyak hastası öğrenciler ve personelinin güvenle beslenebilmeleri için yemekhane menülerini gözden geçirdi ve özel diyet ihtiyaçlarına uygun seçenekler ekledi. (13.Kasım.2023)
 • Uşak Üniversitesi Adalet Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü ve Kamu Yönetimi Topluluğu tarafından "Cumhuriyetin 100. Yılında Adli ve İdari Yargı" adlı panel gerçekleştirildi. (14.Kasım.2023)
 • Uşak Üniversitesi Enerji Çevre Sürdürülebilirlik Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından ‘Hidrojen Taşıyıcısı olarak Amonyak Molekülü ve Türevleri’ adlı konferans gerçekleştirildi. (14.Kasım.2023)
 • Uşak Üniversitesi Deri, Tekstil ve Seramik (DTS) Tasarım Uygulama ve Araştırma Merkezi, DTS Söyleşileri kapsamında Türkiye’nin önde gelen moda tasarımcılarından Arzu Kaprol’u ağırladı. (15.Kasım.2023)
 • Cumhuriyetimizin 100. Yılı etkinlikleri kapsamında Uşak Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü ve Kamu Yönetimi Topluluğu tarafından düzenlenen ve Uşak Valisi Dr. Turan Ergün ve Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın’ın konuşmacılar arasında yer aldığı ‘‘Cumhuriyetin 100. Yılında Mülki İdare ve Belediyeler’’ konulu çalıştay gerçekleştirildi. (16.Kasım.2023)
 • Uşak Üniversitesi Mezunlar Ofisi ve Kariyer Geliştirme Koordinatörlüğü (MOKGK) tarafından İŞKUR ve Uşak Ticaret ve Sanayi Odası’nın iş birliğiyle gerçekleştirildi. (16.Kasım.2023)
 • Cumhuriyetimizin 100. Yılı dolayısıyla Uşak Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Fakültesi tarafından ‘Uşak Ekonomisi’ adlı sempozyum gerçekleştirildi. (16.Kasım.2023)
 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) başkanlığında, Ege Üniversitesi koordinesinde ve Taşkent Devlet Ulaşım Üniversitesi ev sahipliğinde Semerkant'ta düzenlenen 2. Özbek-Türk Eğitim Forumu'na katıldı. (16.Kasım.2023)
 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültemizin 2023-2024 Öğretim Yılı Akademik Genel Kurul toplantısına katıldı. (17.Kasım.2023)
 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, 33. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Aydın Doğan Genç İletişimciler Yarışmasında televizyon haberinin 3.'lük ödülü alan Radyo Televizyon Sinema bölümü öğrencilerine yarışmada kazanmış oldukları dereceden dolayı öğrencilerimize teşekkür belgesi takdim ederek, başarılarının devamını diledi. (17.Kasım.2023)
 • Uşak MHP İl Başkanı Ümit Arslan ve yönetim kurulu Üyeleri ile Milliyetçi Hareket Partisi'ne bağlı sivil toplumların temsilcileri, Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş’ı ziyaret etti. (17.Kasım.2023)
 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Uşak Üniversitesi Şehit Erol Olçok Sinema Salonunda öğrencilerle bir araya gelerek Filistin halkının yaşadığı insanlık dramını konu alan ‘Gazze'nin Gözyaşları’ adlı belgesel filmini izledi. (17.Kasım.2023)
 • Uşak Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi tarafından Cumhuriyetimizin 100. Yılı dolayısıyla bisiklet etkinliği gerçekleştirildi. (17.Kasım.2023)
 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Gazi Üniversitesi ve Bilim Teknoloji Derneği iş birliğiyle 20-21 Kasım tarihleri ​​arasında Gazi Üniversitesinde düzenlenen “Dünyada Matematik Eğitimi Çalıştayı’na, “Hindistan'da Eğitim Sistemi ve Matematik” adlı sunumu ile toplantılara katıldı. (20.Kasım.2023)
 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş’ı ziyaret etti. (21.Kasım.2023)
 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş ve Uşak Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Genel Koordinatörlüğü Erasmus Ofisi, Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Uluslararası İlişkiler Uygulama ve Araştırma Merkezi (UİM) ev sahipliğinde gerçekleşen “Erasmus+ Yükseköğretim KA131 Hareketlilik Proje Yönetimi Toplantısı”na katıldı. (21.Kasım.2023)
 • İç Denetim Birimi Başkanı Dr. Burcu BURSALI tarafından online (çevrimiçi) olarak "İç Kontrol Standartları" konulu Hizmet İçi Eğitimim verildi.(21. Kasım.2023)
 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi tarafından “Tıbbi, Aromatik ve Baharat Bitkilerinin Ulusal ve Uluslararası Ticaret Potansiyeli” temasıyla düzenlenen 7. Tıbbi, Aromatik ve Baharat Bitkileri Çalıştayı'na katıldı. (23.Kasım.2023)
 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Engelsiz Birim Koordinatörlüğünün düzenlediği etkinlikte öğrencilerle buluştu. (24.Kasım.2023)
 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Güz Dönemi vize sınavları öncesinde Prof. Dr. Fuat Sezgin Kütüphanesinde ders çalışan öğrencilerle sohbet edip sınavlarında başarılar diledi. (24.Kasım.2023)
 • Üniversitemiz Eğitim Fakültesi tarafından 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla düzenlenen “Cumhuriyetimizin 100. Yılında Öğretmen Eğitimi” başlıklı panel gerçekleştirildi. (24.Kasım.2023)
 • 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü kapsamında üniversitemiz Kadın ve Aile Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Ayşe Gültekin ve beraberindeki kadın akademisyenlerimiz Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş'ı ziyaret etti. (24.Kasım.2023)
 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Kalite koordinatörlüğümüz tarafından Kalite Güvence Sistemi'ne katkı sağlamak ve birimlerin program akreditasyonlarında edindikleri tecrübeleri paylaşmaları amacıyla düzenledikleri "Kalite Güvence Sistemi ve Akreditasyon Çalıştayı"na katıldı. (27.Kasım.2023)
 • Kongre Onursal Başkanlığını Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş’ın yapmış olduğu “ISPEC 13. Uluslararası Tarım, Hayvancılık ve Kırsal Kalkınma Kongresi” üniversitemizde bulunan Recep Tayyip Erdoğan Kongre ve Kültür Merkezi'nde yapıldı. (28.Kasım.2023)
 • Uşak Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi, Türk Patent ve Marka Kurumu ile Uşak Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğiyle “Endüstriyel Tasarım Tescili ve Süreçleri” başlıklı bir etkinlik düzenlendi. (28.Kasım.2023)