ETKİNLİKLERİMİZ
20 Haziran 2024, Perşembe

Değerli Mesai Arkadaşlarım;

Uşak Üniversitesi’ni uluslararası bir marka yapma hedefi doğrultusunda her gün bir önceki günden daha iyisini gerçekleştirerek, büyük bir özen, özveri, kararlılık ve azimle çalışıyoruz.

Kurumsallaşmanın ve kurum içi iletişimin önemine binaen, her ay olduğu gibi Nisan ayında da gerçekleştirdiğimiz bazı etkinlikleri sizlerle paylaşmak istiyorum.

Hepinize sağlık, başarı ve mutluluk dolu günler dilerim.

Sağlıcakla kalın...

Prof. Dr. Ekrem SAVAŞ

Rektör

 • ·      Üniversitemiz Engelsiz Birim Koordinatörlüğü tarafından Dünya Otizm Farkındalık Günü vesilesiyle Dr. Öğr. Üyesi Üzeyir Emre Kıyak ve Dr. Öğr. Üyesi Nalan R. Ayvazoğlu’nun konuşmacı olduğu “Şaka Değil! Otizmin Farkındayım İz Bırakıyorum” konulu konferans Recep Tayyip Erdoğan Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. (1 Nisan 2022)

 

 • ·      Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Avukatlar Günü vesilesiyle üniversitemizin Hukuk Müşavirliği avukatları ile bir araya geldi. (5 Nisan 2022)

 

 • ·      Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, üniversitemiz öğrencileri ile iftar yemeğinde bir araya gelerek öğrencilerimizin öneri ve düşüncelerini dinledi. (5 Nisan 2022)

 

 • ·      Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Şevli’ye nezaket ziyaretinde bulundu. (6 Nisan 2022)

 

 • ·      Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Van-Edremit Türk Telekom Fen Lisesi'nde, Milli Eğitim Bakanlığı ile İslam Bilim Tarihi Vakfı arasında imzalanan işbirliği protokolü kapsamında, ortaöğretim öğrencileri için düzenlenen İslam Bilim Tarihi ve Prof. Dr. Fuat Sezgin'i tanıtma amacıyla gerçekleştirilen seminerde konuşmacı olarak yer aldı. (7 Nisan 2021)

 

 • ·      Üniversitemiz Borsa Finans Topluluğu tarafından, Finans Zirvesi IV - Dijitalleşme ve Sermaye Piyasası Kurumlarında Güncel Dinamikler konulu etkinlik Mustafa Kemal Paşa Amfisinde gerçekleştirildi. (12 Nisan 2022)

 

 • ·      Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, 21. Olağan Genel Kurul sonrasında yeniden Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçilen Halil Ağaoğlu ve Yönetim Kurulu Üyeleri’ne hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. (12 Nisan 2022)

 

 • ·      Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, üniversitemizin koordinatörlüğünde yürütülen Erasmus KA107 projesi kapsamında Tunus, İran ve Rusya'daki paydaş üniversitelerden ülkemize gelen öğrencilerle iftar yemeğinde buluştu. (12 Nisan 2022)

 

 • ·      Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, 2022 Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES-1) öncesi üniversitemizde düzenlenen güvenlik tedbirleri toplantısına katıldı. (13 Nisan 2022)

 

 • ·      Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, 21-22 Mart'ta İzmir'de gerçekleştirilen Ege Bölgesi Kariyer Fuarında (EGEKAF'22) Mezunlar Ofisi ve Kariyer Geliştirme Koordinatörlüğümüzün yaptığı çalışmalara katkı sağlayan öğrencilerimizle bir araya gelerek kendilerine teşekkür belgesi takdim etti. (13 Nisan 2022)

 

 • ·      Üniversitemiz Deprem Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından Recep Tayyip Erdoğan Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenen konferansta, Japonya Yurtdışı İnşaat Şirketleri Derneği Türkiye Şubesi Genel Sekreteri Yüksek Mimar ve Yüksek İnşaat Mühendisi Yoshinori Moriwaki, “Depreme Hazır mıyız? Japonya ve Türkiye Arasındaki Deprem Felaketlerini Önleme Farklılıkları” konulu konuşmasını gerçekleştirdi. (13 Nisan 2022)

 

 • ·      Üniversitemiz Yaşayan Fikirler Topluluğunca düzenlenen, Sosyolog Pınar Pektaş’ın katılımıyla “Sosyal Medya ve Mutsuzluk İlişkisi” konulu konferans topluluk danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Hikmet Gültekin’in moderatörlüğünde Mustafa Kemal Paşa Amfisinde yapıldı. (13 Nisan 2022)

 

 • ·      Üniversitemiz Kariyer ve Gelişim topluluğunca düzenlenen, Recep Tayyip Erdoğan Kongre ve Kültür Merkezinde, İnsan Kaynakları ve Yönetim Müdürü Mehmet Kara tarafından “İletişim ve Meslek Seçimi” konulu konferans verildi. (14 Nisan 2022)

 

 • ·      Uşak Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi tarafından, Zafer Kalkınma Ajansı 2021 Teknik Destek Projesi (TR33/21/TD/0095) kapsamında finanse edilen “Üniversite Öğrencilerine Yönelik Bilimsel Proje Hazırlama Eğitimi” 12-15 Nisan 2022 tarihleri arasında Uşak Üniversitesi Recep Tayyip Erdoğan Kongre ve Kültür Merkezi T4 salonunda gerçekleştirildi. (19 Nisan 2022)

 

 • ·      Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Türkiye’deki temel bilimlerin durumunu değerlendirmek ve mevcut sorunlara çözüm aramak amacıyla alanında uzman akademisyenlerin YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar'ın başkanlığında bir araya geldiği toplantıya katıldı. (18 Nisan 2022)

 

 • ·      Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitim Programı kapsamında, Üniversitemiz ile Uşak Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ortaklığında gerçekleştirilen, Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Formatörü M. Mustafa Özbek tarafından "Madde Kullanım Riski ve Madde Bağımlılığından Korunma" konulu eğitim Recep Tayyip Erdoğan Kongre ve Kültür Merkezinde verildi. (19 Nisan 2022)

 

 • ·      Uşak Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi tarafından düzenlenen, Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Proje ve Teknoloji Transfer Ofisi Koordinatörü Doç. Dr. Selami Balcı’nın eğitmen olarak yer aldığı “Üniversite Öğrencileri İçin TÜBİTAK 2242, STAR Programlarının Tanıtımı ve Proje Hazırlama Stratejileri” isimli etkinlik çevrimiçi olarak gerçekleştirildi. (19 Nisan 2022)

 

 • ·      Uluslararası hazır giyim sektöründe uluslararası markalara koleksiyonlar sunan Cu Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş. ile DTS Tasarım Uygulama ve Araştırma Merkezimiz arasında tasarım, eğitim, bilimsel ve teknik iyileştirme faaliyetlerini kapsayan iş birliği protokolü imzalandı. (19 Nisan 2022)

 

 • ·      Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Dışişleri Bakanımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu'nun Uşak ziyareti kapsamında sanayici, iş adamları ve kamu kurumlarının temsilcileriyle bir araya geldiği programa katıldı. (19 Nisan 2022)

 

 • ·      Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, üniversitemiz senato ve yönetim kurulu üyeleri ile iftar yemeğinde bir araya geldi. (19 Nisan 2022)

 

 • ·      Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, üniversitemiz Daire Başkanları, Akademik Birim Sekreterleri, Hukuk Müşavirliği, İç Denetim Birimi, Döner Sermaye İşletme Müdürlüğü ile iftar yemeğinde buluştu. (20 Nisan 2022)

 

 • ·      Üniversitemiz Personel Daire Başkanlığı Hizmet İçi Şube Müdürlüğünce, Mali Hizmetler Uzman Yardımcısı Onur Mermer tarafından “Taşınır Kayıt İşlemleri ve Doğrudan Temin” konulu eğitim çevrimiçi olarak verildi. (22 Nisan 2022)

 

 • ·      Üniversitemiz Biyolojik Bilimler ve Biyoteknoloji topluluğunca organize edilen “Pan/PPy Nanoliflerin Doku İskelesi Olarak Kullanımı” konulu seminer Öğr. Gör. Dr. Atike İnce Yardımcı tarafından verildi. (22 Nisan 2022)

 

 • ·      Üniversitemiz IEEE Öğrenci Topluluğu Computer Society kolunun organize ettiği, Turkcell Senior Software Developer İbrahim Karagöz ve Borsa İstanbul Senior Software Developer Mücahit Akyol’un konuşmacı olarak katıldığı “Yazılımcı Olmak” konulu etkinlik çevrimiçi olarak yapıldı. (22 Nisan 2022)

 

 • ·      Sağlık Bilimleri Fakültesi Öğr. Görevlisi Saliha Esra Yılmaz tarafından “Stres Yönetimi Psikoeğitim Programı (strese hayır teması)” kapsamında eğitim verildi. (24 Nisan 2022)

 

 • ·      Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Gazi Meclisimizin açılışının 102’nci yıl dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle düzenlenen kutlama programına katıldı. (23 Nisan 2022)

 

 • ·      YÖK Başkanımız Prof. Dr. Erol Özvar, üniversitemizi ziyaret ederek Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş eşliğinde çeşitli ziyaretlerde bulundu ve üniversitemizin gelişim süreci hakkında bilgi aldı. (25 Nisan 2022)

 

 • ·      37 Bilim insanı ve 50 doktora öğrencisinin katıldığı, Gaziantep'te bulunan Türk Arkeoloji ve Kültürel Miras Enstitüsü’nce hazırlanan ‘Arkeoloji ve Kültürel Miras Eğitimlerinin VII.’si olan ‘Doktora Öğrencilerine Eğitim Destek Programı kapsamında, Arkeoloji Bölümü Başkanı Prof. Dr. Rainer M. Czichon’un “Oymaağaç Höyüğü Örneğinde Arkeolojik Araştırmalarda Çağdaş Yöntemler” konulu açılış konuşmasıyla başlayan seminer gerçekleştirildi. Üniversitemiz Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Arkeoloji Doktora programı öğrencisi Necla ALPER de bu programa seçildi. (27 Nisan 2022)

 

 • ·      Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, AFAD Başkanı Vali Yunus Sezer’in ev sahipliğinde AFAD Yönetimini ziyaret ederek, DTS Tasarım Merkezimizin bugüne kadar yapmış olduğu çalışmaları sunup AFAD personel kıyafetleri için gelecek dönem çalışma planlamaları yapılmasını sağladı. (27 Nisan 2022)

 

 • ·      Uşak Üniversitesi THE Impact Rankings 2022 Dünya Sıralamasında İlk 1000 üniversite arasında yer aldı. Değerlendirilen üniversite sayısında bu yıl 2021’e göre %23 artışın sağlandığı ve 110 farklı ülkeden/bölgeden 1.525 üniversitenin değerlendirildiği açıklandı. Uşak Üniversitesi “SDG-4, Nitelikli Eğitim” alanında 2021’de 201-300 arasında iken 2022’de 101-200 sıralamasında yer almayı başardı. Ayrıca “SDG-3, Sağlık ve Kaliteli Yaşam” başlığında 601-800, “SDG-9, Sanayi, Yenilikçilik ve Altyapı” başlığında 401-600 ve “SDG-17, Amaçlar için Ortaklıklar” başlığında ise dünya üniversiteleri listesine girdi. (29 Nisan 2022)