ETKİNLİKLERİMİZ
24 Mayıs 2024, Cuma
Değerli Mesai Arkadaşlarım,

Göreve geldiğimiz ilk günden başlayarak, hep daha iyisini, daha güzelini yapmak için çalıştık ve çalışmayı sürdürüyoruz. Temel hedeflerimizden olan öğrenci odaklı eğitim, uluslararasılaşma, nitelikli bir akademik kadro, kalite çalışmaları, üniversite-sanayi iş birlikleri ve sosyal sorumluluk konusunda adımlar atmaya devam ediyoruz.

Geçtiğimiz Aralık ayı içerisinde, hedeflerimiz doğrultusunda yine birçok önemli faaliyet gerçekleştirdik. KAP değerlendirmesi, kalite ödül töreni, UI GreenMetric sıralaması, film festivali, konferans, seminer, müzik, tiyatro, film gösterimleri, öğrenci buluşmaları başta olmak üzere üniversitemize, bölgemize ve ülkemize değer katacak çok çeşitli faaliyetlerde bulunduk.

Amacımız 2022 yılında olduğu gibi 2023 yılında da temel hedeflerimiz doğrultusunda çalışmaya ve üretmeye devam etmektir. Gösterdiğiniz çaba ve verdiğiniz emekler için Uşak Üniversitesi’nin siz değerli çalışanlarına teşekkür ediyorum.

Kurumsallaşmanın ve kurum içi iletişim önemine binaen, Aralık ayında gerçekleştirdiğimiz bazı etkinlikleri sizlerle paylaşmak istiyorum.

Hepinize sağlıklı, huzurlu, mutlu bir yıl diliyorum.

Prof. Dr. Ekrem SAVAŞ

Rektör

 

 • Üniversitemizde 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Farkındalık Etkinlikleri düzenlendi. (2 Aralık 2022)
 • Rektörümüz Prof. Dr.  Ekrem Savaş, YÖK Başkanımız Prof. Dr. Erol Özvar’ın teşrifleri ve 22 üniversitenin iştirakleriyle Kastamonu Üniversitesi’nde gerçekleşen Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşması Programı Toplantısına katıldı. (2 Aralık 2022)
 • Yükseköğretim Kalite Kurulunun 2022-2023 Akademik yılında YÖKAK Öğrenci Komisyonunda görev yapmak üzere üye belirlemek amacıyla ilan ettiği çağrıya, 125 yükseköğretim kurumundan 393 başvuru yapıldı. Otuz üç yükseköğretim kurumundan 38 adayın mülakata girmeye hak kazandığı mülakatta; yükseköğretimde kalite güvencesine ilişkin deneyimleri ve bireysel yeterlikler ile yükseköğretim kurumu ve alan çeşitliliği, öğrenim düzeyi temsiliyeti, cinsiyet dağılımı ve bölgesel dağılım dengesi dikkate alınarak yapılan değerlendirme sonucunda alınan kararda, öğrencimiz Aslı Özmutlu YÖKAK Öğrenci Komisyonunda yerini almaya hak kazandı. (4 Aralık 2022)
 • Uşak Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Canan Kandilli'nin yürütücüsü olduğu ve Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Yaser Açıkbaş ile Fırat Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hakan F. Öztop’un araştırmacı olarak katkıda bulunduğu, “Neredeyse Sıfır Enerjili Binalar (NSEB) Kapsamında Doğal Zeolit Plakalı Kompozit Trombe Duvar Sisteminin Üretimi, Performansının Değerlendirilmesi ve Optimizasyonu” başlıklı proje, TÜBİTAK 1005 Ulusal Yeni Fikirler ve Ürünler Programı kapsamında desteklenmeye hak kazandı. (6 Aralık 2022)
 • Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) Kurumsal Akreditasyon Programı (KAP) Değerlendirme Takımı üniversitemizde üç gün süren saha ziyaretlerini tamamlayarak Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş’a veda ziyaretinde bulundu. (7 Aralık 2022)
 • Gençlik ve Spor Bakanlığı desteği ile Gelecek Araştırmaları Enstitüsü tarafından yürütülen ‘Genç Girişimciler Buluşması’ adlı program Uşak Üniversitesinin ev sahipliğinde gerçekleştirildi. (7-8 Aralık 2022)
 • Genç Girişimci Buluşmaları Programı kapsamında seçilen 12 üniversitede yapılmakta olan GÖK çalıştaylarının, Uşak Üniversitesi ayağı 7-8 Aralık 2022 tarihlerinde gerçekleştirildi
 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Millî Eğitim Bakanlığı ve Prof. Dr. Fuat Sezgin İslam Bilim Tarihi Araştırma Vakfı iş birliği protokolü kapsamında Diyarbakır Rekabet Kurumu Cumhuriyet Fen Lisesi ve Diyarbakır Sosyal Bilimler Lisesi’nde “Prof. Dr. Fuat Sezgin ve İslam Kültür Dünyasının Batıya Etkisi” başlıklı bir seminer verdi. (9 Aralık 2022)
 • Koordinatörlüğü Uşak Üniversitesi tarafından yürütülen Start-Up Ulusal Hareketlilik Konsorsiyumu Erasmus+ projesi kapsamında; 11 üniversitenin katılımıyla çevrimiçi çalışma toplantısı gerçekleştirildi. (9 Aralık 2022)
 • Uşak İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Müdürlüğü Bilgilendirme ve Önleme Faaliyetleri Büro Amirliği tarafından Uşak Üniversitesi’nde “Gençlik ve Güvenli Gelecek” adlı konferans verildi. (12 Aralık 2022)
 • Ankara Bilim Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Fahri Işık, üniversitemiz Mustafa Kemal Paşa Amfisi’nde “Göbeklitepe'den Günümüze Uygarlığın Anadolu'daki Serüveni” isimli bir konferans verdi. (14 Aralık 2022)
 • “Göbeklitepe’den Günümüze Uygarlığın Anadolu’daki Serüveni” adlı konferansı vermek üzere üniversitemize gelen Ankara Bilim Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Fahri Işık, Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş’ı makamında ziyaret etti. (14 Aralık 2022)
 • Üniversitemiz, Uşak Ticaret ve Sanayi Odası, Uşak Organize Sanayi Bölgesi, Zafer Teknopark A.Ş. ile Uşak Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı Uşak Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Şehit Abdulkadir Kılavuz Anadolu Lisesi, Uşak Fen Lisesi, Ertuğrul Gazi Anadolu İmam Hatip Lisesi arasında eğitim, bilim, teknoloji, akademik destek ve mesleki tanıtım faaliyetleri düzenlemesi amacıyla iş birliği protokolü imzalandı. (15 Aralık 2022)
 • Uşak Üniversitesi Enerji, Çevre ve Sürdürülebilirlik Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü tarafından düzenlenen “İklim Değişikliği ve Sürdürülebilir Kalkınma” adlı konferans 16 Aralık 2022 tarihinde çevrimiçi olarak gerçekleştirildi. Konferansta Hacettepe Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Birsen Şahin Kütük bir sunum yaptı. (16 Aralık 2022)
 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş 13-17 Aralık tarihleri arasında ilimizde düzenlenen ve bu yıl 119 ülkeden 3536 filmin katıldığı 9. Uluslararası Uşak Kısa Film Festivali Ödül Törenine katıldı. (17 Aralık 2022)
 • Üniversitemiz Recep Tayyip Erdoğan Kongre ve Kültür Merkezi'nde “Kurtuluşun Kadınları” adlı tiyatro oyunu sahnelendi. (19 Aralık 2022)
 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Tekstil Geri Dönüşüm Sektöründe gerçekleşen gelişmelerin ve mevcut durumun değerlendirildiği Uşak 2. Geri Dönüşüm ve Sürdürülebilirlik Çalıştayı Açılış Oturumuna katıldı. (20 Aralık 2022)
 • Dünyadaki önemli akreditasyon kurumları olan Webometrics, SCImago ve THE gibi uluslararası kuruluşların sıralamalarında da yer alan üniversitemiz, 2022 yılında üçüncü kez UI GreenMetric (“Dünya genelinde en yeşil kampüsler”) sıralamasında ilk bin üniversite arasına girmeyi başardı. (21 Aralık 2022)
 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Uşak Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanlığına yeniden seçilen Suat Selim Kandemir'i ziyaret etti. (21 Aralık 2022)
 • Uşak Gençlik ve Spor İl Müdürü Hacı Tevfik Özdemir Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş'ı ziyaret etti. (21 Aralık 2022)
 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Uşak Valisi Dr. Turan Ergün başkanlığında gerçekleşen Bağımlılık ile Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplantısına katıldı. (22 Aralık 2022)
 • Uşak İl Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürü olarak ilimize atanan Sn. Burak Edin, Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş’ı ziyaret etti. (22 Aralık 2022)
 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, üniversitemiz kantininde öğrencilerimizle çay içerek sohbet etti. (22 Aralık 2022)
 • Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş’ı ziyaret etti. (23 Aralık 2022)
 • Türk Eğitim-Sen Genel Sekreteri Haydar Urfalı Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş’ı ziyaret etti. (23 Aralık 2022)
 • Uşak Valisi Dr. Turan Ergün ve Uşak Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ekrem Boran, Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş’ı ziyaret etti. (23 Aralık 2022)
 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Eğitime Destek Platformu Uşak Temsilciliği tarafından düzenlenen Aralık 2022 dönemi toplantısına Uşak Valisi Dr. Turan Ergün, kurum amirleri ve STK temsilcileri ile birlikte katıldı. (23 Aralık 2022)
 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş İstanbul Sultangazi Belediyesi tarafından düzenlenen “Prof. Dr. Fuat Sezgin Sempozyumu”na katılarak “İslam Medeniyetinin Matematik İlmine Katkıları” adlı bir konferans verdi. (24 Aralık 2022)
 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş İstanbul Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun’u ziyaret etti. (25 Aralık 2022)
 • Prof. Dr. Mehmet Sarı’nın verdiği “ÂKİF’İ ANLAMAK” isimli konferans üniversitemiz Mustafa Kemal Paşa Amfisi’nde gerçekleştirildi. (26 Aralık 2022)
 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Ankara’da gerçekleşen Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) 59. Genel Kurul Toplantısı’na katıldı. (27 Aralık 2022)
 • Uşak Üniversitesi Mühendislik Fakültesi 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı Bitirme Projeleri Sergisi, Recep Tayyip Erdoğan Kongre ve Kültür Merkezi Fuaye Alanında gerçekleştirildi. 47 projenin yer aldığı sergiye Rektör Vekili Prof. Dr. Kenan Taş, Rektör Yardımcısı ve Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İdris Kabalcı, Uşak Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Hakan Topaç, akademisyen ve öğrenciler katıldı. (27 Aralık 2022)
 • Üniversite-Sanayi iş birliği kapsamında, Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu (TBMYO) tarafından, Uşak Organize Sanayi Bölgesinde üretim yapan ve uluslararası bir şirket olan Balta Orient ile “İşletmelerde Mesleki Eğitim (İME) Fırsatları” hakkında staj öğrencilerine yönelik bilgilendirme toplantısı yapıldı. (27 Aralık 2022)
 • Üniversitemiz Yabancı Diller Yüksekokulu, Fen Edebiyat Fakültesi Batı Dilleri ve Edebiyatları Bölümü, Yabancı Diller Topluluğu ve Filoloji Topluluğu iş birliği ile Mustafa Kemal Paşa Amfisinde “Sigara Bağımlılığı ve Gençlik” konulu etkinlik gerçekleştirildi. (22 Aralık 2022)
 • Üniversitemiz İletişim Fakültesi eğitimleri çerçevesinde ücretsiz film gösterimleri gerçekleştirildi. (27-29 Aralık 2022)
 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleriyle Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleşen TÜBA ve TÜBİTAK Bilim Ödülleri Törenine katıldı. (28 Aralık 2022)
 • Üniversitemiz Recep Tayyip Erdoğan Kongre ve Kültür Merkezi’nde “Siyah Pelerinli Adam” adlı tiyatro oyunu sahnelendi. (28 Aralık 2022)
 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleriyle Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleşen “1 Milyon İstihdam Projesi Kamuoyu Bilgilendirme Programı Toplantısı”na katıldı. (29 Aralık 2022)
 • “18 Aralık Sağlık İdarecileri Günü” kapsamında; Sağlık Bilimleri Fakültesi, İletişim Fakültesi, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu ve Sürekli Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi tarafından, “Sağlık Yönetiminde, Sahadan İpuçları, Pratikler: Sağlık Yönetiminde İletişim” konulu konferans düzenlendi. (29 Aralık 2022)
 • Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu ve Paramedik Topluluğu tarafından, “Afetlerde Kriz Yönetimi ve İletişim” adlı panel düzenlendi. (29 Aralık 2022)
 • “Finike İlçesi Bitirme Projesi Sergisi” ile “Peyzaj Planlama Dersi Kentsel Tasarım Sergisi” Üniversitemizin Recep Tayyip Erdoğan Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. (28-30 Aralık 2022)
 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Uşak Üniversitesi 2022 Yılı Personel Ödülleri ve 2022 Yılı Kalite Ödülleri Ödül Törenine katıldı. Törende, çalışmalarında göstermiş oldukları üstün başarı ve hizmetlerden dolayı akademik ve idari personellerimize ödülleri takdim edildi. (29 Aralık 2022)