ETKİNLİKLERİMİZ
20 Haziran 2024, Perşembe

 

Değerli Mesai Arkadaşlarım,

Uşak Üniversitesi olarak ulusal ve uluslararası çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz.

On bir ayın sultanı Ramazan ayını uğurlayıp bayram sevincini yaşadığımız nisan ayı içerisinde üniversitemiz birçok etkinliğe ev sahipliği yaptı. Hem şehir içinden hem de şehir dışından gelen konuklarımız öğrencilerimizle önemli bilgi paylaşımında bulundular.

Bu yıl 5’incisini düzenlemeye hazırlandığımız "Uluslararası Hafta"nın hazırlık ve planlama çalışmaları devam ediyor. Dünyanın farklı noktalarından önemli üniversitelerin akademisyenlerini ve yöneticilerini Uşak’ta ve Uşak Üniversitesinde ağırlayacağız. Ayrıca Tunus Monastir Üniversitesi ile yapmış olduğumuz ikili anlaşma ile üniversitemizin uluslararası ağını daha da genişletmiş olduk.

Kalite çalışmalarına devam eden üniversitemiz bu yıl Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleşen 2024 YÖKAK Uluslararası Kalite Güvencesi ve Akreditasyon Konferansına katıldı.  Uşak Üniversitesi olarak Uşak İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Üniversite Tanıtım Fuarına katılarak öğrencilerimizle bir araya geldik.

Temel hedeflerimiz doğrultusunda çalışmaya ve üretmeye devam ediyoruz. Gösterdiğiniz çaba ve verdiğiniz emekler için siz değerli akademik ve idari personelimize teşekkür ediyorum.

Kurumsallaşmanın ve kurum içi iletişimin önemine binaen, nisan ayında gerçekleştirdiğimiz bazı etkinlikleri sizlerle paylaşmak istiyorum.

Prof. Dr. Ekrem SAVAŞ

Rektör

 

 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Uşak Üniversitesi Öğrenci Yaşam Merkezinde yer alan yemekhanede iftar yapan öğrencilerle bir araya geldi. (02.Nisan.2024)
 • Uşak Üniversitesi Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı 60. Kütüphane Haftası kapsamında "Sürdürülebilirlik ve Savunuculuk" konulu bir dizi etkinlik gerçekleştirdi. (02.Nisan.2024)
 • Uşak Üniversitesi Engelsiz Birim Koordinatörlüğü, Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ve Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanlığı tarafından ‘2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü’ etkinliği gerçekleştirildi. (02.Nisan.2024)
 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından organize edilen "HİKMET" (Hayal-İlim-Kültür-Medeniyet-Eğitim-Teknoloji) projesi kapsamında Uşak Ertuğrul Gazi İmam Hatip Lisesi öğrencileriyle bir araya geldi. (04.Nisan.2024)
 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Uşak Şubesi tarafından düzenlenen iftar programında şehit ve gazi derneklerimiz, Roman temsilcilerimiz, STK temsilcilerimiz, iş insanlarımız, din görevlilerimiz ile bir araya geldi. (05.Nisan.2024)
 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Avukatlar Günü vesilesiyle rektörlük makamında üniversitemiz avukatlarına çiçek takdim ederek, avukatlarımızın gününü kutladı. (05.Nisan.2024)
 • Ramazan Bayramı vesilesiyle Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş’ın da katılımıyla üniversitemizde bayramlaşma töreni gerçekleştirildi. (15.Nisan.2024)
 • Uşak Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi tarafından düzenlenen "15 Nisan Dünya Sanat Günü Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Elemanları Sergisi" Recep Tayyip Erdoğan Kongre ve Kültür Merkezi fuaye alanında açıldı. (15.Nisan.2024)
 • Üniversitemiz tarafından bu yıl 5.si düzenlenecek olan "Uluslararası Hafta"nın hazırlık ve planlama toplantısı Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş başkanlığında Uluslararası İlişkiler Genel Koordinatörlüğünde yapıldı. (17.Nisan.2024)
 • Üniversitemiz 2025 - 2029 Dönemi Stratejik Plan Hazırlık Toplantısı Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş başkanlığında yapıldı. (17.Nisan.2024)
 • Uşak Üniversitesi Enerji, Çevre ve Sürdürülebilirlik Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Halı Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından “Üretim Aşamasında Oluşan Tekstil Atıklarının Geri Kazanımı” adlı konferans gerçekleştirildi. (17.Nisan.2024)
 • Hizmet İçi Eğitim Planı kapsamında ''Kamu İhale Mevzuatı ve Uygulamaları'' konulu eğitim, Kamu İhale Uzmanı Doğukan Demirci tarafından yüz yüze olarak verildi. (17.Nisan.2024)
 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, THY Uçuş Akademisi E. Tümgeneral Kpt. Plt Hakkı Yılmaz Çiyan ve Üs Sorumlusu Alperen Uzan ile bir araya geldi. (18.Nisan.2024)
 • Uşak Valisi Dr. Turan Ergün, Uşak Üniversitesi Mezunlar Ofisi ve Kariyer Geliştirme Koordinatörlüğü tarafından başlatılan ‘Üniversite - Şehir Buluşmaları Projesi’ çerçevesinde düzenlenen ‘Kariyer Sohbetleri’ adlı etkinlikte öğrencilerle bir araya geldi. (18.Nisan.2024)
 • Uşak Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ile İşletme Topluğu tarafından ‘‘98. Yılında TÜİK’’ konulu seminer düzenlendi. (19.Nisan.2024)
 • Uşak Üniversitesi Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Araştırma ve Uygulama Merkezi ile Tarih Topluluğu tarafından "Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin Kuruluşunun 104. Yılı" başlıklı konferans gerçekleştirildi. (22.Nisan.2024)
 • Uşak Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı bünyesindeki Psikolojik Danışma ve Rehberlik Birimi psikologlarından Psikolog Merve Uçak ve Psikolog Sevgican Yaşa, Karahallı Anadolu Lisesi 11. ve 12. sınıf öğrencilerine “Sınav Kaygısı” ve “Sınav Motivasyonu” hakkında seminer verdi. (24.Nisan.2024)
 • Tunus Monastir Üniversitesine ziyaret gerçekleştiren Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş, bir dizi ikili anlaşmaya imza attı. (24.Nisan.2024)
 • Uşak İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Üniversite Tanıtım Fuarına, Uşak Üniversitesi de katılarak öğrencilerle bir araya geldi. (26.Nisan.2024)
 • Üniversitemiz 2024 YÖKAK Uluslararası Kalite Güvencesi ve Akreditasyon Konferansına Katıldı. (26.Nisan.2024)
 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, üniversitemizin koordinatörlüğünde yürütülen Startup Erasmus Ulusal Hareketlilik Konsorsiyumu kapsamında Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen çalışma toplantısına katıldı. (29.Nisan.2024)