ETKİNLİKLERİMİZ
20 Haziran 2024, Perşembe

Uşak Üniversitesi’nin Çok Kıymetli Çalışanları,

Memleketimizin iktisadi ve kültürel açıdan gelişmesi için nitelikli insan kaynağı yetiştiren üniversitelerimiz merkezi bir öneme sahiptir. Ünlü Fransız yazar Victor Hugo’nun dediği gibi “bir milletin büyüklüğü, nüfusunun çokluğu ile değil, akıllı ve fazilet sahibi adamlarının sayısı ile belli olur”. Bu bakımdan araştırma, eğitim ve topluma katkı misyonlarında mükemmeliyetçiliğe, yenilikçiliğe ve girişimciliğe odaklanarak şehrine, ülkesine ve dünyaya katma değer katacak liderler yetiştirmek temel amacımız olmalıdır.

Uşak Üniversitesi olarak, uluslararası seviyeye yükselmiş, akreditasyonunu tamamlamış, sanayi işbirlikleri ve sosyal sorumluluk faaliyetleriyle bulunduğu şehirle bütünleşmiş bir üniversite haline gelmek için hep birlikte durmaksızın çalışıyoruz.

Önemli hedeflerimizden biri engelsiz bir üniversite oluşturmak, erişebilirliğimizi en üst düzeye çıkarmaktır. Geçtiğimiz ay gerçekleşen 2022 Yılı Engelsiz Üniversiteler Ödülleri kapsamında aldığımız ödüller bizler için bir gurur vesilesi olmuştur. Ayrıca çağımızın en önemli problemlerinden biri olan iklim değişikliği konusunda “İklim Değişikliğinin Sanayideki Etkileri ve Çözümleri” adlı çalıştay ile akademisyenlerimizi ve konunun uzmanlarını bir araya getirerek çözüm önerilerinin oluşmasına önemli bir katkı sağladığımıza inanıyorum.

Üniversite tercih dönemini geride bıraktığımız bugünlerde yeni kayıt olacak öğrencilerimiz için hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. Üniversite ve fakülte web sayfalarımızı güncelledik. Sosyal medyayı aktif bir şekilde kullanarak adaylarımıza en doğru ve en hızlı şekilde ulaşmayı hedefledik. Uşak Üniversitesi’ni her geçen yıl daha iyi bir noktaya taşımak gayesiyle hep birlikte aralıksız çalışmaya devam edeceğiz. Bu konuda vermiş olduğunuz katkılar için siz kıymetli mesai arkadaşlarıma bir kez daha teşekkürlerimi sunuyorum.

Kurumsallaşmanın ve kurum içi iletişimin önemine binaen, her ay olduğu gibi Temmuz ayında da gerçekleştirdiğimiz bazı etkinlikleri sizlerle paylaşmak istiyorum.

Hepinize sağlıklı, huzurlu ve mutlu günler dilerim.

Prof. Dr. Ekrem SAVAŞ

Rektör

Temmuz Ayı Etkinlikleri

 

 

 

   Üniversitemiz Güzel Sanatlar Fakültesi, Ziraat Fakültesi, Banaz Meslek Yüksekokulu ve Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin kep atma töreniyle 2021-2022 yılı mezuniyet töreni sona erdi. (1 Temmuz 2022)

 

Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Azerbaycan Milli Bilimler Akademisi Matematik ve Mekanik Enstitüsü’nde konferans verdi. (1 Temmuz 2022)

 

        Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Azerbaycan Milli Bilimler Akademisi Matematik ve Mekanik Enstitüsü Başkanını ziyaret etti. (1 Temmuz 2022)

 

Uşak Üniversitesi Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavı (UYÖS)-2022, yurtdışından veya yabancı uyruklu öğrenci kontenjanlarına başvuru yapacak öğrenciler için Uşak, Ankara,  Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Mersin, Şanlıurfa ve Azerbaycan (Bakü) olmak üzere 9 merkezde gerçekleştirildi. (1 Temmuz 2022)

 

            Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Bakü Devlet Üniversitesi (BSU) Mekanik ve Matematik Fakültesi’nde konferans verdi. Konferansın ardından Bakü Devlet Üniversitesi Rektörü Elçin Babayev, Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş’a plaket takdim etti. (2 Temmuz 2022)

 

         Üniversitemiz Ziraat Fakültesi ile İlkler Şehri Uşak Söyleşileri -2 etkinliği kapsamında “Nuri Şeker Girişimiyle Türkiye’nin İlk Şeker Fabrikasının Uşak Şehrinin Kültür ve Gelişimine Katkısı” konulu konferans Mustafa Kemal Paşa Amfisinde yapıldı. (4 Temmuz 2022)

 

         2022 Yılı Engelsiz Üniversiteler Ödülleri kapsamında bu yıl üniversitemiz, 3 mekânda erişilebilirlik ödülü ve 4 eğitimde erişilebilirlik ödülü olmak üzere toplam 7 bayrak ödülü ile 5 mekanda erişim ödül adaylığı aldı. (4 Temmuz 2022)

 

      Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Kalite Koordinatörlüğümüz ile birlikte üniversitemiz Kurumsal Akreditasyon Programı sürecinde tecrübe paylaşımı yapmak amacıyla Ege Üniversitesi Kalite Çalışma Ekibiyle bir araya geldi. (4 Temmuz 2022)

 

       Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, üniversitemiz ev sahipliğinde Uşak Ticaret ve Sanayi Odası ve Uşak Organize Sanayi Bölgesi İş birliği ile düzenlenen "İklim Değişikliğinin Sanayideki Etkileri ve Çözümleri" adlı çalıştaya katıldı. (5 Temmuz 2022)

 

      “İklim Değişikliğinin Sanayideki Etkileri ve Çözümleri” adlı çalıştayda iklim değişikliği politikalarına bağlı olarak yapılan uluslararası anlaşmalar ve sanayi üzerindeki etkileri, dönüşüm süreçleri, OSB’lerde karşılaşılan sorunlar ve çözüm önerileri gibi konularda, akademisyen ve konunun uzmanları bir araya gelerek sunumlarını yaptılar. (5 Temmuz 2022)

 

        Bursa’ya tayin olan Uşak Cumhuriyet Başsavcısı Bünyami Korkmaz, Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş'a veda ziyaretinde bulundu. (5 Temmuz 2022)

 

        Öz Sağlık-İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Remzi Karataş ve beraberindeki heyet Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş'ı ziyaret etti. (5 Temmuz 2022)

 

      Uşak Üniversitesi koordinatörlüğünde yürütülen ‘Start Up’ isimli Ulusal Hareketlilik Konsorsiyumu, 18 Mayıs 2018 yılında 7141 sayılı Kanun ile yeni kurulan üniversitelerin strateji, öğrenci işleri ve uluslararası ofislerinin Erasmus süreçlerinde Avrupa’daki iyi uygulama örneklerini yerinde görerek kurumsal kapasitelerinin arttırılması kapsamında, İtalya’ya çalışma ziyareti düzenledi. (6 Temmuz 2022)

 

         Uşak Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Bölüm Başkanı Prof. İsmail Yardımcı’nın 4. Sınıf öğrencileriyle Topluma Sanatsal Hizmet ve Uygulamaları I-II dersi kapsamında yürütücülüğünü üstlendiği ve Uşak Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü ile işbirliği içinde sürdürülen “Atık Yer ve Duvar Karosu Mozaik Pano Projesi’nin sergisi yapıldı. (6 Temmuz 2022)

 

       Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında şehit ve gazi aileleri ile akşam yemeğinde bir araya geldi. (14 Temmuz 2022)

 

         Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Yücetepe Cami’nde şehitlerimiz için okunan Mevlide katıldı. (15 Temmuz 2022)

 

        Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş,15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü münasebetiyle düzenlenen ve Ulu Cami önünden 15 Temmuz Şehitler Meydanına kadar gerçekleştirilen yürüyüşe katılarak yürüyüşün ardından 15 Temmuz konulu fotoğraf sergisini ziyaret etti. (15 Temmuz 2022)

 

       Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Kurban Bayramı münasebetiyle Üniversitemiz Akademik ve idari personelleri ile bayramlaştı. (18 Temmuz 2022)

 

       15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında, Himmet Karadağ ve Metin Doğan'ın konuşmacı olarak katıldığı "Destanlar Uğruna Türkiye Aşkına" adlı Konferans Üniversitemiz Recep Tayyip Erdoğan Kongre ve Kültür Merkezimizde il protokolünün katılımıyla gerçekleştirildi. (18 Temmuz 2022)

 

         Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Üniversitemiz Kalite Koordinatörlüğünce Akademik birim amirleri için düzenlenen Kurumsal Akreditasyon Programı (KAP) Bilgilendirme Toplantısı'na katıldı. (20 Temmuz 2022)

 

        Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş’ı ziyaret etti. (21 Temmuz 2022)

 

         Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Afyon Uşak Zafer Teknoloji Geliştirme Bölgesini (Zafer Teknopark) Afyon il protokolü ile birlikte ziyaret etti. Ziyarette, Zafer Teknoparkta ofisleri bulunan firmaların ürettiği ürünler incelenerek yetkililerden bilgi alındı. (21 Temmuz 2022)

 

        Erasmus KA107 projesi kapsamında personel hareketliliği gerçekleştirmek üzere üniversitemizde bulunan Tiflis Devlet Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Nino Okribelashvili ve Uluslararası İlişkiler Koordinatörü Tea Gergedava Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem savaş'ı ziyaret etti. (25 Temmuz 2022)

 

         Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş,  Üniversitemizin “Tercih Günleri” etkinliklerinin gerçekleştirildiği stantları Vali Dr. Turan Ergün ile birlikte ziyaret etti. (25 Temmuz 2022)

 

         2022 KPSS Koordinasyon Kurul toplantısı Üniversitemiz Senato salonunda Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş’ın başkanlığında yapıldı. (26 Temmuz 2022)

 

       Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Uşak Valisi Dr. Turan Ergün'ün başkanlığında gerçekleşen Uşak'ın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 100.yılı etkinlikleri değerlendirme toplantısına katıldı. (26 Temmuz 2022)

 

        Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Teknoloji Transfer Ofisimiz ile birlikte üniversite sanayi işbirliği kapsamında Güneşhan Tekstil ve AVS Tekstil firmalarına ziyarette bulundu.(26 Temmuz 2022)

 

         Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kâzım Uysal’a nezaket ziyaretinde bulundu. (27 Temmuz 2022)

 

         Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Kütahya Valisi Ali Çelik’e nezaket ziyaretinde bulundu. (27 Temmuz 2022)

 

        Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kenan Taş tarafından, Uşak Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı rehber öğretmenlerine üniversite tercihi yapacak öğrenciler için "Tercih Danışmanlığı" sunumu yapıldı. (27 Temmuz 2022)

 

       Kamu Personeli Seçme Sınavı 2022 KPSS Lisans Genel Yetenek - Genel Kültür – Eğitim Bilimleri Sınavı için görevli eğitimi bina sınav sorumluları ve yardımcılarıyla çevrim içi olarak yapıldı. (28 Temmuz 2022)

 

        Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş; istihdam edilebilirlik, işsizlikle mücadele ve iş gücüne katılım oranının artırılması gibi gündem konularının yer aldığı İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu toplantısına katıldı. (28 Temmuz 2022)