ETKİNLİKLERİMİZ
21 Temmuz 2024, Pazar
Şubat Ayı İçerisinde Gerçekleştirilen Etkinlikler
Değerli Çalışma Arkadaşlarım,

Uşak Üniversitesi olarak, dünyadaki bilimsel gelişmeleri yakından takip eden, yereli evrenselle buluşturan genç, dinamik ve yeniliğe açık kadrosuyla ülkemizin önde gelen üniversitelerinden biri olma yolunda büyük bir azim, kararlılık ve motivasyonla durmaksızın çalışıyoruz.

Bildiğiniz gibi daha önceki yıllarda Webometrics, SCImago ve UI GreenMetric gibi uluslararası kuruluşların sıralamalarında yer alan üniversitemiz, Times Higher Education (THE) tarafından Şubat ayında yayınlanan “Young University Rankings 2022 (Dünya Genç Üniversiteler 2022) sıralamasında ‘Reporter’ statüsü alarak başarılarına bir yenisini daha eklemiş oldu. Bu süreçte verdiğiniz destek ve kattığınız değer için sizlere bir kez daha şükranlarımı sunuyorum.

Kurumsallaşmanın ve kurum içi iletişim önemine binaen, Şubat ayında gerçekleştirdiğimiz bazı etkinlikleri sizlerle paylaşmak istiyorum.

Hepinize sağlık, başarı ve mutluluk dolu günler diliyorum.

Prof. Dr. Ekrem SAVAŞ

Rektör

 • Karahallı Kaymakam V. Muhammet Zencirli, Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş'ı ziyaret etti. (2 Şubat 2022)
 • Uşak Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Sezer ve Ticaret Borsası Meclis Başkanı Sefa Arpacı Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş'a hayırlı olsun ziyaretinde bulunarak yeni döneminde başarılar diledi. (3 Şubat 2022)
 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, online olarak gerçekleşen İBTAV Akademik Kurulu Toplantısı’na katıldı. (5 Şubat 2022)
 • Uşak İl Tarım ve Orman Müdürlüğünde görevli Yüksek Mühendisler Nasuh Altuntaş ve Ahmet Gül, Kırsal Kalkınma Destekleri kapsamında uygulanan “Kırsal Kalkınmada Uzman Eller” projeleri hakkında, Uşak Üniversitesi Ziraat Fakültesi mezunu mühendislere eğitim verdiler. (7 Şubat 2022)
 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi koordinatörlüğünde Ege Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen Ege Kariyer Fuarı öncesi, 20 paydaş üniversitenin katılımıyla gerçekleşen EGEKAF Basın Toplantısında basın mensupları ile bir araya geldi. (8 Şubat 2022)
 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş'ın katılımlarıyla, kalite çalışmaları kapsamında fakülte, yüksekokul ile meslek yüksekokullarımız tarafından birim öz değerlendirme sunumlarının yapıldığı ve iki gün süren 2021 Yılı Genel Öz Değerlendirme toplantıları düzenlendi. (9-10 Şubat 2022)
 • Uşak Üniversitesi T3 Toplantı salonunda TEKNOFEST 2022 için hazırlıklar kapsamında Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Mustafa Murat Öntuğ’un başkanlığında Teknoloji Transfer Ofisi, Bilimsel Projeler Birimi ve çeşitli fakültelerden akademisyenlerin de katılımı ile, Uşak Üniversitesi’nden TEKNOFEST’e katılması planlanan ekiplerin Proje Sunum toplantısı gerçekleşti. (15 Şubat 2022)
 • Uşak Sınav Koleji 11. ve 12. Sınıf öğrencileri, Rehber öğretmeni Şehizar Babur eşliğinde kampüsümüzü ziyaret ederek fakülteler, bölümler ve kampüste sosyal yaşam hakkında bilgiler aldı. (16 Şubat 2022)
 • Üniversitemiz Göç Araştırmaları Merkezince organize edilen “Biz İkimiz” projesi kapsamında, gönüllü katılımcıların ve üniversitemiz öğrencilerinin desteğiyle 10 Türk ve 10 mülteci çocuğun bazı kışlık ihtiyaçları karşılandı. (18 Şubat 2022)
 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, Kocaeli Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas'ın konuşmacı oldukları “Yükseköğretimde Kalite ve Akreditasyon” başlıklı çevrimiçi seminere katıldı. (22 Şubat 2022)
 • Eşme Kaymakamı Murtaza Ersöz ve Eşme Belediye Başkanı Hacı Mustafa Çetin Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş'a hayırlı olsun ziyaretinde bulunarak yeni döneminde başarılar diledi. (24 Şubat 2022)
 • Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Uşak Şube Başkanı İbrahim Yıldırım ve beraberindeki heyet Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş'a hayırlı olsun ziyaretinde bulunarak, yeni döneminde başarılar diledi. (24 Şubat 2022)
 • Uşak Üniversitesi Kalite Komisyonu Toplantısı yapıldı. (25 Şubat 2022)
 • Uşak Üniversitesi, Times Higher Education (THE) tarafından hazırlanan “Young University Rankings 2022 (Dünya Genç Üniversiteler 2022) sıralamasında ‘Reporter’ statüsü almayı başardı. (25 Şubat 2022)
 • 2021 – 2027 ‘Start Up’ Erasmus+ Ulusal Hareketlilik Konsorsiyumu açılış toplantısı için farklı üniversitelerden gelen temsilciler Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş'ı ziyaret etti. (28 Şubat 2022)
 • Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Savaş, 11 üniversitenin katılımıyla gerçekleşen 2021 – 2027 ‘Start Up’ Erasmus+ Ulusal Hareketlilik Konsorsiyumu açılış toplantısına katıldı. (28 Şubat 2022)