Yüksekokullar
Ana Sayfa / Tanıtım / Yüksek Okullar
25 Mayıs 2022, Çarşamba
Uşak Üniversitesi Yerleşkesi Genel Bilgiler

Yabancı Diller Yüksekokulu üniversitemiz öğrencilerine fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokulu programlarında yer alan zorunlu veya isteğe bağlı yabancı dilde (İngilizce) hazırlık eğitimi ve bölümlerde ihtiyaç duyulan mesleki ve genel yabancı dil (İngilizce-Almanca) derslerini verir. Yüksekokulumuzun amacı İngilizce bilgisi yeterli düzeyde olmayan öğrencilere temel dil becerilerini kazandırmak ve öğrencileri akademik ve bilimsel alanlardaki gelişmeleri takip edebilme yeterliliğine sahip bireyler olma yolunda teşvik etmektir. Bu amaçla, öğrencilerin İngilizce okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerilerinin geliştirilmesine yönelik iki dönem süren yoğun bir program yürütülmektedir.

Yüksekokul binamız Bir Eylül Kampüsünde yer almaktadır.

Yabancı Diller Bölümü

Yabancı Diller Yüksekokulu bünyesinde bulunan Yabancı Diller Bölümüne doğrudan öğrenci alımı olmayıp, eğitim dili İngilizce olan bölümlere (İngiliz Dili ve Edebiyatı) kayıt hakkı kazanıp İngilizce Yeterlilik Sınavından başarısız olan öğrencilere zorunlu İngilizce hazırlık programı eğitim hizmeti verilmektedir. Ayrıca, diğer bölümlere kayıt hakkı kazanıp bir yıl İngilizce hazırlık eğitimi almak isteyen öğrenciler için de isteğe bağlı İngilizce hazırlık programı bulunmaktadır. Üniversitemiz akademik birimlerinin programlarında yer alan Yabancı Dil I ve II, Mesleki Yabancı Dil, İngilizce Okuma-Yazma, İngilizce Dinleme-Konuşma, İkinci Yabancı Dil (Almanca), vb. dersler Yabancı Diller Bölümü öğretim elemanları tarafından yürütülmektedir.

Güçlü Yanlarımız

Yüksekokulumuzun iletişimi güçlü, genç ve dinamik bir akademik kadrosu bulunmaktadır. Öğretim elemanlarımız teknolojik gelişmeleri takip eden ve sınıflarda uygulayan bir eğitim sistemi ile öğrencilerimize hizmet vermektedir. Ayrıca, üniversitemiz genelinde tüm akademik kadroya redaksiyon hizmeti verilmesi, üniversitemiz bünyesinde düzenlenen uluslararası etkinliklerde simultane/ardıl çeviri hizmeti verilmesi ve sürekli eğitim merkezi bünyesinde açılan kurslarda Temel İngilizce, Temel Almanca, YDS/YÖKDİL ve İlköğretim İngilizce derslerinin yürütülmesi konularında Yüksekokulumuz öğretim elemanları aktif olarak çalışmaktadır.

“Yabancı Diller Yüksekokulumuzda, diğer fakültelerde kayıtlı olup İngilizce öğrenmek isteyen öğrencilere zorunlu veya isteğe bağlı İngilizce hazırlık eğitimi verilmektedir.”