HABERLER
Ana Sayfa / Haberler / Uşak Üniversitesinden Dünya Sanat Gününe Özel Sergi
15 Nisan 2024, Pazartesi
Uşak Üniversitesinden Dünya Sanat Gününe Özel Sergi

Uşak Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi tarafından düzenlenen "15 Nisan Dünya Sanat Günü Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Elemanları Sergisi" Recep Tayyip Erdoğan Kongre ve Kültür Merkezi fuaye alanında açıldı.

15 - 26 Nisan 2024 tarihleri arasında sanatseverlerle buluşacak serginin açılışına Rektör Prof. Dr. Ekrem Savaş, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Kenan Taş, Prof. Dr. Lütfi Özav ile Prof. Dr. Osman Birgin, fakülte dekanları, yüksekokul müdürleri, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.

Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mithat Yılmaz serginin açılış konuşmasında Dünya Sanat Günü hakkında bilgi vererek “15 Nisan ünlü ressam Leonardo Da Vinci’nin doğum günüdür ve 15 Nisan günü 2012 yılından bu yana hem dünyada hem de ülkemizde ‘Dünya Sanat Günü’ olarak kutlanmaktadır. Biz de bu kapsamda fakültemizin hocaları ile böyle bir sergi düzenledik. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Sergide; Ahu Akkan, Beril Gökakın, Beyhan Pamuk, Bilal Sezer, Erhan Karadağ, Esra Nurten Gül, Evrim Özeskici, Ezgi Örgen, İbrahim Vefa İrdelp, İncilay Yurdakul, Mehmet Küçük, Nazan Düz, Onur Fındık, Ömer Görkem, Özkan Bal, Özlem Kaya, Salimeh  Amanjani Saniye Çiğdem Koçak, Serpil Yayman, Sinem Ürel, Şengül Erol, Şirin Koçak Özeskici, Yasemin Bol, Yeşim Aksoy Şaştım ve Zafer Güngen’in eserleri yer aldı.

25 sanatçının 28 eserinin yer aldığı sergide Rektör Savaş tüm eserleri tek tek inceleyerek eserler hakkında bilgi aldı ve Güzel Sanatlar Fakültesi öğretim elemanlarını tebrik etti.

Sergi, Uşak Üniversitesi Recep Tayyip Erdoğan Kongre ve Kültür Merkezi fuaye alanında 26 Nisan tarihine kadar açık olacaktır.