HABERLER
Ana Sayfa / Haberler / Uşak Üniversitesi’nden Özel Yetenekli Öğrencilerin Eğitimine Katkı
15 Kasım 2019, Cuma
Uşak Üniversitesi’nden Özel Yetenekli Öğrencilerin Eğitimine Katkı

Uşak Üniversitesi ve Uşak İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında “Özel Yetenekli Öğrencilerin Eğitimine İlişkin” iş birliği protokolü imzalandı.

Rektörlük makamında gerçekleşen protokole Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş ve Uşak İl Milli Eğitim Müdürü Bülent Şahin imza attı.

Rektör Prof. Dr. Savaş, protokolün amacının Uşak’ta Milli Eğitim Bakanlığına bağlı bilim ve sanat merkezlerinde özel yetenekli öğrencilere sunulan eğitimin niteliğini artırmak olduğunu belirterek “Özel yetenekli öğrencilerin güncel bilimsel ve teknolojik gelişmeler doğrultusunda eğitilmesi için, üniversitemizin imkan ve deneyimlerini İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzle paylaşacağız. Özellikle patent/faydalı model, marka, tasarım ve ürün bilinci oluşturulmasına yönelik faaliyetler yapacağız. İşbirliğimiz sayesinde ülkemizin teknolojik ve endüstriyel gelişmesine katkıda bulunacak proje ve çalışmaların da artacağına inanıyorum. Protokolün hayırlı olmasını diliyorum.”dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Şahin ise özel yetenekli öğrencilerin eğitimine ve ülke kalkınmasına katkı sağlayacak bu tür işbirliklerinin önemine değinerek, başta Rekör Prof. Dr. Savaş olmak üzere destek veren tüm akademisyenlere teşekkür etti.