HABERLER
Ana Sayfa / Haberler / Tasarım Merkezinden Kütahya Seramik Fabrikasına Ziyaret
22 Temmuz 2019, Pazartesi
Tasarım Merkezinden Kütahya Seramik Fabrikasına Ziyaret

Uşak Üniversitesi Deri Tekstil ve Seramik (DTS) Tasarım Uygulama ve Araştırma Merkezi Kütahya Seramik’i ziyaret etti.

Ziyaret kapsamında gerçekleşen toplantıda Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması programı hakkında bilgi verilirken, DTS Tasarım Uygulama ve Araştırma Merkezi tanıtımı gerçekleştirildi. Tanıtımın ardından Kütahya Seramik ile yapılabilecek ikili işbirlikleri üzerinde çalışmalar yapıldı. Kütahya Seramik Karo tasarım departmanında ürünler üzerinde değerlendirmeler yapılarak, ortak çalışmalarda öncelikli olarak 30x90 cm ve 30x75 cm ebatlarında duvar karosu tasarımları konusunda çalışmalar yapılmasına karar verildi.

Kütahya Seramik Tasarım ve Ürün Geliştirme Müdürü Bilgi Kaya ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, ülkemizin böylesi bir tasarım merkezine ihtiyacı olduğuna dikkat çekti. Tasarım konusundaki ülkemizdeki eksikliklerin, Uşak Üniversitesi DTS Tasarım Merkezi ile kapatılacağını dile getiren Kaya, “Tasarım Merkezi sayesinde üniversite-sanayi işbirliği daha hızlı gelişecek. Uşak Üniversitesi ile işbirliğimiz artarak devam edecektir.” dedi.

Ziyarette Uşak Üniversitesi DTS Tasarım Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Şefik Baran Tarhan, Dr. Öğretim Üyesi Müge Tarhan, Öğretim Görevlisi Ceyda Sıkı, Öğretim Görevlisi Gülçin Çavdar, Öğretim Görevlisi Umut Can Çapar yer aldı.