HABERLER
Ana Sayfa / Haberler / Aday Öğretmenler Uşak Üniversitesi ile Buluştu
19 Haziran 2019, Çarşamba
Aday Öğretmenler Uşak Üniversitesi ile Buluştu

Uşak Üniversitesi ve Uşak İl Milli Eğitim Müdürlüğü ortaklığı ile düzenlenen, 'Aday Öğretmenler Uşak Üniversitesi ile Buluşuyor' adlı program 19 Haziran tarihinde gerçekleştirildi.

Mustafa Kemal Paşa Amfisinde yapılan etkinliğe, Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş, Orhan Dengiz Anadolu Lisesi Müdürü Adem Erol, Atatürk Anadolu Lisesi Müdürü Yasin Savaş, Uşak İl Milli Eğitim Müdürlüğü öğretmenleri ve stajyer öğretmenler katıldı.

Savaş: “Yüksek Lisans ve Doktora Yapmalısınız”

Programda üniversite hakkında bilgiler veren Prof. Dr. Savaş, akademik faaliyetlerden ve pilot üniversite olarak Deri Tekstil ve Seramik (DTS) alanlarındaki çalışmalardan bahsetti. Yüksek lisans ve doktora programlarını tanıtan Rektör Savaş, “Öğrenme hayatın her anında devam etmektedir. Öğretmenlik yaparken kendinizi de geliştirmeye devam etmelisiniz. Yüksek lisans ve doktora yapmak sizlerin gelişimi için çok önemlidir.” şeklinde konuştu.


Hedefleri Olan Bireyler Yetiştirilmeli

Öğretmen adaylarına Prof. Dr. Fuat Sezgin’in hayatından örnekler veren Savaş; "Bu memleket bizler için önemli. Ülkemizin stratejik konumu nedeniyle sıkıntılar yaşadık ve yaşatmak için uğraşıyorlar. Bu durumda bizlere düşen bazı sorumluluklar var. Bunların en önemlileri; birlik ve beraberliğimizi daimi kılmak, başkalarının oyununa gelmemek, eğitim verdiğimiz gençlerimizi bu doğrultuda yetiştirmek ve hedefi olan bireyler haline getirmektir." dedi.

Program soru cevap bölümünün ardından toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.