HABERLER
Ana Sayfa / Haberler / Uşak Üniversitesi, Asya ve Avrupa'nın En Büyük Kariyer Fuarı Olan EGEKAF’24’te Yer Aldı
22 Şubat 2024, Perşembe
Uşak Üniversitesi, Asya ve Avrupa'nın En Büyük Kariyer Fuarı Olan EGEKAF’24’te Yer Aldı

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi (CBİKO) koordinasyonunda "Yetenek Her Yerde" kariyer etkinlikleri kapsamında, 21-22 Şubat 2024 tarihlerinde Denizli'de düzenlenen Asya ve Avrupa’nın en büyük fuarı Ege Kariyer Fuarı’nda (EGEKAF’24) Uşak Üniversitesi de yerini aldı.

Pamukkale Üniversitesi ev sahipliğinde 14 paydaş üniversitenin katılımıyla düzenlenen fuar Denizli Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezinde yapıldı. Fuarın açılışına TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı Hulusi Akar, T.C. Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanı Doç. Dr. Salim Atay, katılımcı üniversitelerin rektörleri, devlet protokolü ve il protokolü katıldı.

Bu yıl sürdürülebilirlik, dijitalleşme ve çevre ana temasıyla düzenlenen fuarda, Uşak Üniversitesi Mezunlar Ofisi ve Kariyer Geliştirme Koordinatörlüğü aracılığı ile Uşak Üniversiteliler, iş dünyasının önde gelen isimleri ve firmalarıyla bir araya geldi.

On binlerce öğrenci ve mezunun katıldığı EGEKAF’24’te Uşak Üniversitesi standını ziyaret eden öğrencilerle ve iş insanlarıyla bir araya gelen Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş, konuklarla hem sohbet edip Uşak Üniversitesini tanıttı hem de onlardan gelen soruları cevapladı.

-Öğrenci ve mezunlar için yüzlerce iş veya staj fırsatı-

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi (CBİKO) koordinasyonunda düzenlenen Ege Kariyer Fuarı’nın (EGEKAF) hem öğrenciler hem de işverenler için büyük bir fırsat olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Ekrem Savaş, EGEKAF’24 ile ilgili şu bilgileri verdi: “E-insan dijital hizmet yaklaşımının bir parçası olarak ‘Yetenek Her Yerde’ kariyer etkinlikleri kapsamında bu yıl Ege Kariyer Fuarı, Denizli’de gerçekleştirildi. Asya ve Avrupa’nın en büyük fuarı olan EGEKAF’24 bu yıl sürdürülebilirlik, dijitalleşme ve çevre ana temasıyla düzenlendi. Fuara katılan öğrenci ve mezunlarımız firmaların insan kaynakları yetkilileri ile iş veya staj fırsatları, kariyer imkânları gibi konularda ilk ağızdan bilgi alabilme şansı yakaladı. Toplamda 124 etkinliğe ev sahipliği yapan fuarda (66 adet kamu etkinliği, 39 özel firma etkinliği, 19 özel davetli etkinliği) öğrenci ve mezunlarımız, çeşitli kişisel ve mesleki gelişim etkinliklerine, mülakatlara, mülakat simülasyonlarına, tanıtım oturumlarına, söyleşilere, öz geçmiş değerlendirme oturumlarına, kariyer sohbetlerine ve atölye çalışmalarına katılabilme imkânı buldu. Bu gibi organizasyonlar sayesinde öğrencilerimiz ve mezunlarımız kendilerine uygun yerlerde işe başlayıp kariyerlerinde istedikleri alanda ilerleyebiliyorlar. Hem öğrencilerimize hem de bizlere böyle bir imkânı sunduğu için sahsım ve öğrencilerimiz adına başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisine ve katkı sunan tüm kurumlara teşekkür ediyorum.”

-Uluslararası tasarım stüdyolarıyla rekabet edebilecek düzeyde olan DTS Tasarım Merkezimizin çalışmaları da fuarda yerini aldı.-

Uşak Üniversitesinin yaptığı çalışmalar hakkında firmalara ve diğer katılımcılara ayrıntılı bilgiler verildiğini de belirten Rektör Savaş, “Ulusal ve uluslararası önemli kurumlar için hem tasarım yapan hem de üretim için gerekli olan teknik şartnameleri hazırlayan Türkiye’nin tek akademik tasarım merkezi olarak çalışan, donanımıyla uluslararası tasarım stüdyolarıyla rekabet edebilecek düzeyde olan Deri, Tekstil, Seramik (DTS)Tasarım Uygulama ve Araştırma Merkezimizin çalışmaları da fuarda yerini aldı’’ dedi.

-Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutluhan’a ziyaret-

EGEKAF’24 kapsamında ayrıca Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş; TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı Hulusi Akar, T.C. Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanı Doç. Dr. Salim Atay ve protokol üyeleri ile birlikte Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan’ı da ziyaret etti.