HABERLER
Ana Sayfa / Haberler / UTTO’dan BİGG-USTECH Projesi Tanıtım ve Bilgilendirme Toplantısı
5 Şubat 2024, Pazartesi
UTTO’dan BİGG-USTECH Projesi Tanıtım ve Bilgilendirme Toplantısı

BİGG-USTECH projesi tanıtım ve bilgilendirme toplantısı Uşak Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi Koordinatör Yardımcısı Öğr. Gör. Dr. Fatih Yalçın tarafından 01 Şubat 2024 tarihinde çevrimiçi olarak gerçekleştirildi.

Uşak Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi’nin BİGG-USTECH projesi ile TÜBİTAK 1812 Girişimcilik Destek Programı Uygulayıcı Kuruluşu olduğu 2024/1 BİGG çağrısının açıldığı bilgisinin paylaşıldığı toplantıda Dr. Yalçın tarafından 2024 yılı 1. Dönem BİGG Çağrısı ile ilgili olarak detaylı bir bilgilendirme sunumu yapıldı.

Öğr. Gör. Dr. Fatih Yalçın yaptığı sunumda; Uşak Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi (UTTO) ve proje ortakları Zafer Teknopark A.Ş., Afyon Sağlık Bilimleri Üniversitesi TTO ve Kütahya Sağlık Bilimleri TTO işbirliğinde gerçekleşen BİGG-USTECH projesiyle ilgili olarak, Uşak, Afyonkarahisar ve Kütahya bölgesi başta olmak üzere ulusal kapsamda girişimci adaylarına fikir aşamasından ticarileşme aşamasına kadar destek verileceğini, teknoloji ve bilgi aktarımı sağlanacağını, teknoloji ve yenilik odaklı iş fikirlerinin TÜBİTAK tarafından desteklenmesini sağlamak için 900 bin TL yatırım desteği sağlayan TÜBİTAK 1812 BİGG (Bireysel Genç Girişim) Desteği Programı 2024/1. Dönem Çağrısı başvurularını almaya başlandığını ifade etti.

Bilgilendirme toplantısı 2023/1. Döneminde projesi desteklenmeye hak kazanan Uşak Üniversitesi Tekstil Mühendisliği mezunu Fatma Topal’ın tecrübe aktarımı ile sona erdi.

Program kapsamında 15 Şubat 2024 tarihine kadar ön başvurular alınacak. İlk aşamayı başarı ile tamamlayan projeler ise 8 Mart 2024 tarihine kadar TÜBİTAK’a sunulacak. Teknoloji ve yenilikçilik odaklı iş fikirleri ile desteklenmeye hak kazanan girişimcilere TÜBİTAK tarafından “Mükemmeliyet Mührü” verilecek ve 900 bin TL yatırım desteği sağlayacak program ile ilgili detaylı bilgiye https://biggustech.usak.edu.tr/ adresinden ulaşılabilir.