HABERLER
Ana Sayfa / Haberler / ‘Hidrojen Taşıyıcısı olarak Amonyak Molekülü ve Türevleri’ Konferansı Gerçekleştirildi
14 Kasım 2023, Salı
‘Hidrojen Taşıyıcısı olarak Amonyak Molekülü ve Türevleri’ Konferansı Gerçekleştirildi

 

Uşak Üniversitesi Enerji Çevre Sürdürülebilirlik Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından ‘Hidrojen Taşıyıcısı olarak Amonyak Molekülü ve Türevleri’ adlı konferans  gerçekleştirildi.

 

Uşak Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Sibel Hişmanoğlu Konferans Salonunda yapılan konferansta Uşak Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Kimya Mühendisliği Bölümünden Dr. Mustafa Yasin Aslan konuşmacı olarak yer aldı.

 

Yoğun ilgi gören konferansta Dr. Aslan yenilenebilir bir enerji kaynağı olarak görülen hidrojenin, evrende en çok bulunan bir element olmasına rağmen günümüz teknolojisinde kullanımının önemli zorluklar barındırdığından bahsetti. Yapılan araştırmaların, hidrojenin temiz ve sürdürülebilir bir alternatif enerji vektörü olduğunu göstermekte olduğunu aktaran Dr. Aslan, hidrojenin bir enerji kaynağı olarak düşünülmesi durumunda, hidrojenin taşınması, depolanması ve verimli bir şekilde kullanılması konusunda bazı temel sorunların olduğunu aktararak konuyla ilgili araştırmaları anlattı.

Konferans öğretim üyeleri ve öğrenciler tarafından sorulan soruların cevaplanmasının ardından sona erdi.