HABERLER
Ana Sayfa / Haberler / Uşak Üniversitesi Uluslararası İş Birliklerine Bir Yenisini Daha Ekledi
14 Eylül 2023, Perşembe
Uşak Üniversitesi Uluslararası İş Birliklerine Bir Yenisini Daha Ekledi

Uşak Üniversitesi Deri Tekstil Seramik (DTS) Tasarım Merkezi, uluslararası iş birliklerine bir yenisini daha ekledi. Yükseköğretim Kurulu ve T.C. Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı tarafından Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması projesi kapsamında kurulan DTS Tasarım Merkezi, Kanada merkezli Anatolia Tile & Stone şirketine proje desteği verdi.

Kurulduğu günden bu yana hem ulusal hem de uluslararası önemli iş birliktelikleri gerçekleştirdiklerini ifade eden Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş, “Daha önce Sağlık Bakanlığı Acil Sağlık Hizmetleri, Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE), Orman Genel Müdürlüğü Orman Zararlılarıyla Mücadele Dairesi Başkanlığı, Havelsan tişört tasarımı ve Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTT) personel kıyafetlerinin tasarımını yapan merkezimiz şimdi de dünya çapında mevcut en büyük sevkiyata hazır karo envanterlerine sahip Anatolia Tile & Stone şirketi ile başarılı bir çalışma gerçekleştirdi. Türk tasarımcıların vizyonlarını ve çalışmalarını uluslararası alanda tanıttıkları için DTS Tasarım Merkezi ekibimizi kutluyorum. Seramik sektörüne değer katma konusunda sürekli kendini geliştiren DTS Tasarım Merkezimizin söz konusu iş birliği gelecekte yapılacak projeler adına önemli bir adımdır” dedi.

Anatolia Tile & Stone ile yapılan iş birliği hakkında Deri, Tekstil ve Seramik (DTS) Tasarım Uygulama ve Araştırma Merkez Müdürü Doç. Dr. Eren Öner ise şu bilgileri verdi: “1995 yılında Kanada’da kurulan ve dünya çapında mevcut en büyük sevkiyata hazır karo envanterlerine sahip Anatolia Tile & Stone şirketinin İzmir Aliağa Kimya İhtisas ve Karma Organize Sanayi Bölgesi’nde de 265 dönüm alan üzerinde bir tesisi bulunuyor. Yüksek potansiyele sahip güçlü bir firma olan Anatolia Seramik, DTS Tasarım Merkezimiz ile iletişime geçerek yeni tesisinde gerçekleştireceği projeleri için destek talebinde bulundu. Bu kapsamda merkezimiz adına önemli sektör deneyimine sahip Seramik Birimi Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Gülçin Çavdar tarafından on gün süre ile Dijital Görüntü Tasarımı ve Görüntü Renk Yönetimi konularında sahada uygulamalı olarak firmanın projelerine destek verildi. Çalışmalar sonucunda önemli projeler ortaya konuldu.”