HABERLER
Ana Sayfa / Haberler / UTTO’dan Akademisyenlere ve Öğrencilere Proje Hazırlama Eğitimi
15 Mayıs 2023, Pazartesi
UTTO’dan Akademisyenlere ve Öğrencilere Proje Hazırlama Eğitimi

Uşak Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi (UTTO) tarafından çevrimiçi olarak "TÜBİTAK 2209 Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Hazırlama Eğitimi" düzenlendi. Eğitmen olarak Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Gülcihan Gülseren'in katıldığı etkinliğe Uşak Üniversitesinin akademisyenleri ve öğrencileri yoğun ilgi gösterdi. 

Eğitim kapsamında Doç. Dr. Gülcihan Gülseren; problem belirleme, literatür taraması ve literatür tarama motorları, özet, özgün değer, amaç ve hedefler, yöntem, iş zaman çizelgesi gibi projenin önemli kısımlarının oluşturulması ve kabul sonrası proje yönetimi ile ilgili detaylı bilgi verdi. Gülseren verdiği eğimi kabul almış 2209 projeleri üzerinden örneklerle tamamladı.

UTTO Koordinatörü Dr. Atike İnce Yardımcı; Uşak Üniversitesi öğrencilerinde, öğrenci projelerine yönelik farkındalığın oluştuğuna inandıklarını ve her dönem yüksek sayılarda öğrencinin projesinin kabul aldığını ifade etti. Yardımcı, öğrencileri 26 Mayıs son tarihli TÜBİTAK 2209 A ve 2209 B öğrenci projelerine başvurmaya yönlendirdi. Etkinlik, İnce Yardımcı’nın Gülseren’e teşekkürleri ile son buldu.