HABERLER
Ana Sayfa / Haberler / EPDAD, Uşak Üniversitesi Eğitim Fakültesinin Akreditasyon Çalışmalarını Değerlendirdi
15 Mart 2023, Çarşamba
EPDAD, Uşak Üniversitesi Eğitim Fakültesinin Akreditasyon Çalışmalarını Değerlendirdi

Öğretmenlik Eğitim Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği (EPDAD), 14-15 Mart 2023 tarihleri arasında Uşak Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türkçe Öğretmenliği ve İlköğretim Matematik Öğretmenliği programlarının, ‘Program Akreditasyonu’ değerlendirme süreçleri kapsamında üniversitemizdeydi.

EPDAD Değerlendirme Takımı iki günlük ziyaretin son gününde; Rektör Prof. Dr. Ekrem Savaş'ın da katılımlarıyla Üniversitemiz Senato toplantı odasında çıkış bildirimi toplantısı gerçekleştirerek bir değerlendirme raporu sundu.

EPDAD Ekibine ziyaretlerinden dolayı teşekkür eden Prof. Dr. Ekrem Savaş, “Eğitim Fakültemizde program akreditasyonu başvurusu yapan bölümlerimizin yaptığı çalışmaların karşılığını bulacağına inanıyorum. Uşak Üniversitesi olarak temel gayemiz tüm birimlerde kaliteyi yakalayarak, eğitimin niteliğini en üst seviyeye çıkarmaktır.” ifadelerini kullandı.

EPDAD Değerlendirme Takımı ayrıca Rektör Prof. Dr. Ekrem Savaş’ı makamında ziyaret ederek üniversitemiz Recep Tayyip Erdoğan Kongre ve Kültür Merkezi ile DTS Tasarım Merkezimizde incelemelerde bulundu.