HABERLER
Ana Sayfa / Haberler / Uşak Milletvekilleri Uşak Üniversitesi Tıp Fakültesini Ziyaret Etti
1 Şubat 2022, Salı
Uşak Milletvekilleri Uşak Üniversitesi Tıp Fakültesini Ziyaret Etti

AK Parti Uşak Milletvekilleri Av. Mehmet Altay ile Opr. Dr. İsmail Güneş, Kamu Hastane Hizmetleri Başkanı Op. Dr. Ufuk Kuşçuoğlu, Uşak Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Mücahit Avcil, Başhekim Yardımcısı Uz. Dr. Şener Ülker, Rektör Prof. Dr. Ekrem Savaş, Ak Parti İl Başkanı Fahrettin Tuğrul, Uşak Üniversitesi Tıp Fakültesi Morfoloji binası ve dersliklerini gezerek, fakülte hakkında bilgi aldılar.

Uşak Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile ilgili sağlık hizmetlerinin de istişare edildiği incelemelerde; 2021 yılında hizmete giren 4 adet Tıp Fakültesi amfileri, araştırma laboratuvarları hakkında bilgi verildi. Ayrıca Tıp Fakültesi akreditasyonu için yeni inşaatı biten ve 2022 yılında devreye girecek olan 8 adet iletişim becerileri ile 12 adet klinik beceriler laboratuvarları, iki adet debriefing, 75 kişilik klinik beceri ve 110 kişilik bilgisayar laboratuvarları gezildi.

Milletvekili Opr. Dr. İsmail Güneş: “Benim zamanımda böyle laboratuvarlar yoktu.”

Tıp Fakültesinin yaptığı çalışmalar hakkında bilgi alan Uşak Milletvekili Opr. Dr. Güneş; Uşak Üniversitesi Tıp Fakültesinin kurulması ve hocalarının Uşak Devlet Hastanesinde çalışmaya başlaması ile birlikte, devlet hastanesinin artık 3. basamak sağlık hizmeti vermeye başladığı ve daha önceden Uşak'ta yapılamayan ileri tanı, tedavi ve ameliyatların Uşak'ta yapılarak çevre illere olan hasta sevkinin önüne geçilmeye başlandığına dikkat çekerek daha önce yapılamayan birçok tedavi ve ameliyatın başarıyla gerçekleştirildiğini belirtti. Tıp Fakültesi dersliklerinin ve laboratuvarlarının son derece modern olduğunu söyleyen Milletvekili Opr. Dr. Güneş “Benim zamanımda böyle laboratuvar ve derslikler yoktu. Tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” dedi.

Uşak Üniversitesi Tıp Fakültesinin Uşak ve bölge için bir şans olduğunu söyleyen Milletvekili Av. Mehmet Altay, başta Rektör Prof. Dr. Ekrem Savaş olmak üzere tüm Tıp Fakültesi öğretim elemanlarına ve öğrencilerine çalışmalarında başarılar diledi.

Rektör Savaş ise Uşak Üniversitesi Tıp Fakültesi olarak sağlık hizmetlerinin kalitesini daha da arttırmak için yaptıkları çalışmaların hız kesmeden devam edeceğini belirterek, kendilerine destek olan Uşak Milletvekilleri Av. Mehmet Altay ile Opr. Dr. İsmail Güneş’e teşekkür etti.