HABERLER
Ana Sayfa / Haberler / TÜBİTAK-BİDEB 2237-A Kapsamında Araştırma Becerilerinin Geliştirilmesi ve Bilimsel Yayın Hazırlama Eğitimi Verildi
2 Aralık 2021, Perşembe
TÜBİTAK-BİDEB 2237-A Kapsamında Araştırma Becerilerinin Geliştirilmesi ve Bilimsel Yayın Hazırlama Eğitimi Verildi

TÜBİTAK-BİDEB 2237-A Bilimsel Eğitim Etkinlikleri Desteği Programı kapsamında Uşak Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi (UTTO) tarafından, Öğr. Gör. Dr. Gülçin Baysal’ın yürütücülüğünü yapmış olduğu  “TÜBİTAK-BİDEB 2237-A Fen ve Mühendislik Bilimlerinde Araştırma Becerilerinin Geliştirilmesi ve Bilimsel Yayın Hazırlama Eğitimi” konulu etkinlik gerçekleştirildi.

Recep Tayyip Erdoğan Kongre ve Kültür Merkezinde verilen eğitimde Ankara Üniversitesinden Prof. Dr. Asım Egemen Yılmaz, Dokuz Eylül Üniversitesinden Prof. Dr. Ferhat Matur, Afyon Kocatepe Üniversitesinden Doç. Dr. Dilek Demirbüker Kavak ile Doç. Dr. Cahit Gürer, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesinden Ali Hakan Işık ve Uşak Üniversitesinden Doç. Dr. Nevin Çankaya ile Doç. Dr. Yaser Açıkbaş eğitmen olarak yer aldı.

Eğitimde, araştırma becerilerinin geliştirilmesine yönelik araştırma teknikleri, bilimsel makale türleri, bilimsel makale bölümleri, atıf yapma ve kaynak gösterme biçim ve standartları, bilimsel yayın etiği, saygın akademik dergiler ve dizinler, dergi seçimi ve yayının gönderim için hazırlanması, bilimsel makalenin basım süreci ve aşamaları gibi konular ele alındı. Bu kapsamda akademik çalışmalarını yazma ve yayımlama sürecinde araştırmacılara destek olabilecek öneriler eğitmenler tarafından katılımcılara aktarıldı.

Üç gün süren etkinliğin sonunda eğitmenlere üniversitemiz adına teşekkür belgesi ve katılımcılara ise katılım belgeleri verildi.