HABERLER
Ana Sayfa / Haberler / Rektör Savaş, “Üniversitelerde Güvenlik Tedbirleri” Toplantısına Katıldı
1 Ekim 2021, Cuma
Rektör Savaş, “Üniversitelerde Güvenlik Tedbirleri” Toplantısına Katıldı

Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş, “Üniversitelerde Huzur ve Güveni Artırma İl Komisyon Kurulu” toplantısına katıldı. Üniversite güvenliğine yönelik etkin tedbirler alınabilmesi ve kurumlar arası gerekli koordinasyonun sağlanabilmesi amacıyla Uşak Valisi Funda Kocabıyık başkanlığında gerçekleşen toplantıya, Vali Yardımcıları Muammer Balcı, Oğuz Alp Çağlar, İl Emniyet Müdürü Mesut Gezer, İl Jandarma Komutanı Albay Murat Kılıç, Gençlik ve Spor İl Müdürü Tahir Emre Can, ilgili daire müdürleri ve emniyet yetkilileri katıldı.

Toplantıda, uzun bir aranın ardından yüz yüze eğitime başlayacak olan Uşak Üniversitesinde yeni akademik yılın huzur ve güven ortamı içerisinde tamamlanması için alınması gereken tedbirler görüşüldü.

Üniversitede koronavirüs salgınıyla mücadele sürecinde ara verilen yüz yüze eğitimin 4 Ekim 2021 tarihinde yeniden başlayacağını belirten Rektör Savaş, 2021-2022 eğitim-öğretim yılında üniversite olarak aldıkları güvenlik ve Kovid-19 tedbirleri ile ilgili bilgilendirme yaptı. Üniversite olarak yüz yüze eğitime hazır olduklarını ifade eden Prof. Dr. Savaş, “Senatomuzda aldığımız kararla, derslerimizin %40'nı çevrim içi olarak, % 60’ını ise yüz yüze gerçekleştireceğiz. Ayrıca Lisansüstü Eğitim Enstitümüzde okutulacak derslerin tümünün yüz yüze yapılmasına karar verdik. Öğrencilerimizden isteyenlerin yüz yüze, isteyenlerin de çevrim içi dersleri takip edebilmeleri için hem yüz yüze hem de aynı anda Uzaktan Eğitim Sistemi üzerinden çevrim içi olarak derslerimizi gerçekleştireceğiz. Tüm tedbirlerimizi aldık, başta valiliğimiz olmak üzere, tüm kurum ve kuruluşlarımızla koordinasyon halinde çalışmalarımızı yürütmeye devam edeceğiz. Öğrencilerimiz ve personelimizle birlikte, tedbiri elden bırakmadan, rehavete kapılmadan, maske, mesafe ve temizlik kurallarına uyarak, aynı zamanda aşılarımızı yaptırmayı ihmal etmeyerek, sağlıklı ve huzurlu bir eğitim-öğretim yılı geçirmeyi planlıyoruz.” şeklinde konuştu.