HABERLER
Ana Sayfa / Haberler / Türkiye Geçilmez Kompozisyon Yarışması Ödülleri Verildi
15 Eylül 2021, Çarşamba
Türkiye Geçilmez Kompozisyon Yarışması Ödülleri Verildi

Uşak Üniversitesi tarafından “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” etkinlikleri kapsamında düzenlenen, “Türkiye Geçilmez” adlı kompozisyon yarışmasında birinci olan Cüneyt Akkuş’a ödülü Rektör Prof. Dr. Ekrem Savaş tarafından takdim edildi.

Yarışmada birinci olan Cüneyt Akkuş’u, rektörlük makamında kabul eden Prof. Dr. Savaş, Akkuş’u tebrik ederek, başarı belgesini verdi.

Rektör Savaş, “Uşak Üniversitesi öğrencilerinin “15 Temmuz” ruhunu canlı tutmak, öğrencilerin “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” konusundaki farkındalıklarını artırmak, milli iradeye sahip çıkma ve kararlılık anlayışını geliştirmek amacıyla “Türkiye Geçilmez!” konulu kompozisyon yarışmasını düzenledik. Yarışma birincimiz Cüneyt Akkuş’u tebrik ediyorum. Kalemine sağlık. Böylesi önemli bir teması olan yarışmanın ödüllerini vermekten dolayı büyük gurur duyuyorum. Tarihte olduğu gibi bugün de bu vatana göz diken iç ve dış tehditler bulunmaktadır. Bu nedenle mücadele ruhu içerisinde olmak ve Türkiye’nin neden geçilmez olduğunu iç ve dış kamuoylarına anlatmak bu coğrafya için elzemdir. Gençlerimizle gurur duyuyoruz. Yarışmaya katılan tüm öğrencilerimize teşekkür ediyorum.”dedi.

Yarışmada Cüneyt Akkuş “Türkiye Geçilmez!” başlıklı kompozisyonuyla birincilik, Abdülkadir Demircan “Hürriyetimiz Hüviyetimizdir” başlıklı kompozisyonuyla ikincilik, Muhammed Fazlı Samsa ise “15 Temmuz Türkiye Geçilmez” başlıklı kompozisyonuyla üçüncülük ödülüne hak kazandı.