HABERLER
Ana Sayfa / Haberler / Uşak Üniversitesi Uşak’ta Görev Yapan Rehber Öğretmenlerle Bir Araya Geldi
11 Haziran 2021, Cuma
Uşak Üniversitesi Uşak’ta Görev Yapan Rehber Öğretmenlerle Bir Araya Geldi

Uşak Üniversitesi, Ertuğrul Gazi Anadolu İmam Hatip Lisesinde, Uşak ilindeki liselerde görev yapan rehber öğretmenlerle bir araya gelerek, üniversite tanıtımı gerçekleştirdi.

Rektör Prof. Dr. Ekrem Savaş, yaptığı konuşmada, Uşak Üniversitesi'nin, 15 yıllık geçmişi ile genç, dinamik, ulusal ve uluslararası akademik alanda başarılara sahip kadrosuyla, öğrenci merkezli yönetim anlayışıyla bölgenin parlayan yıldızı olduğunu belirtti. Rektör Prof. Dr. Savaş, Bölgesel Kalkınmanın üniversitesi olan Uşak Üniversitesi'nin dört yıllık gelişimi ile ilgili bilgi verdiği konuşmasında rehber öğretmenlerin sorularını da cevapladı.

Tanıtım programında; Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ümit Başar Semiz, Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Celal Artunç, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Selçuk Samanlı ve İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Mustafa Taytak, fakültelerindeki eğitim-öğretim, bölümler, akademik kadro ve fiziki imkanlar hakkında bilgi aktardılar. Programda ayrıca Erasmus ve yurtdışı eğitim ve staj imkânları hakkında Uluslararası İlişkiler Genel Koordinatörü ve Rektör Danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Özgür Tarhan, Uşak Üniversitesindeki genel eğitim-öğretim süreçleri hakkında Öğrenci İşleri Daire Başkanı Mehmet Kara,  mezunlar için kariyer imkânları ve etkinlikler hakkında Mezunlar Ofisi ve Kariyer Geliştirme Koordinatörü Dr. Doğan Hatun ve kampüs olanakları, barınma, yemek hizmetleri, sosyal yaşam hakkında ise Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığından Sosyal Çalışmacı Meryem Gül bilgi vererek, Uşak Üniversitesi'ni tanıttılar.