HABERLER
Ana Sayfa / Haberler / Öğrencimizden Masal Kitabı
1 Şubat 2021, Pazartesi
Öğrencimizden Masal Kitabı

Uşak Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü 2. Sınıf Öğrencisi Fatma Yıldırım, pandemi döneminde çalışarak “Altı Gül Kız Masalı” isimli bir masal kitabı yazdı.

Fatma Yıldırım, pandemi döneminde insanlara faydalı olmak ve kendi alanında bir adım olması amacıyla ilk kitabı olan “Altı Gül Kız Masalı” ile çocukların hayal dünyasını zenginleştirmek isteğini belirtti. Uşaklı olan Yıldırım, İskender Pala’nın kitaplarını okuyarak büyüdüğünü ve onun gibi başarılı bir yazar olmak için bir roman çalışması yaptığını ama çocuklara olan sevgi ve şefkatinin ağır basarak romanın önüne geçtiğini ve ilk olarak bir çocuk masalı yazmayı tercih ettiğini söyledi. Yıldırım “Uşak Üniversitesinde aldığım eğitim ile kendimi geliştirmem gerekiyor düşüncesiyle bu yola çıktım. Yazdığım masalda, hayatımdan, hayalimdeki kahramanlardan esinlendim. Çok sevdiğim gül çiçeğini bu masalın başkahramanı yaptım. Bu çocuk masalını olabildiğince çok çocuğun okuyarak çiçekleri sevmesi ve çocukların yalan söylemenin kötü olduğunu öğrenmeleri için yazdım.”dedi.

Yıldırım, gelecekte dram konulu bir roman yazmayı hayal ettiğini ve bu konuda çalışmalar yaptığını bir sonraki aşamada okuyucularının karşısına romanı ile çıkmak istediğini de sözlerine ekledi.

Fatma Yıldırım, yazdığı çocuk masalını tanıtmak amacıyla kreşlerde kitap okuma günü düzenleyerek masalını küçük çocuklarla da buluşturuyor.