HABERLER
Ana Sayfa / Haberler / Uşak Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden Başarılı Ameliyatlar
11 Aralık 2019, Çarşamba
Uşak Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden Başarılı Ameliyatlar

Böbreklere Zarar Vermeyen Operasyonlar

Uşak Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görev yapan Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hakan Türk yaptığı kapalı böbrek ameliyatları ile birçok insanı sağlığına kavuşturdu.

Eğitim ve Araştırma Hastanesinde hastalara son teknolojik cihaz olan perkütan yöntemini uygulayarak ameliyat sırasında böbreklere verilen hasarın en aza indirildiğini belirten Doç. Dr. Hakan Türk, daha önceki böbrek ameliyatlarında hastalara kesi yapıldığı için diğer organlara zarar verilebildiğini ifade etti. Doç. Dr. Türk, “Bu yöntem ile ameliyatlar daha kısa sürede gerçekleştirilmekte ve hastalar ameliyat sonrası ertesi gün taburcu edilebilmektedir. Daha önceden bu operasyonlar hastanemizde uygulanmıyordu. Bunun yanında hastalar tedavi olmak için çevre illere gitmek zorunda kalıyorlardı. Üniversitemizle birlikte yeni öğretim üyesi doktorlarla hastanemizde pek çok yenilik ve yeni cerrahi yöntemler başarı ile uygulanmaktadır. Ayrıca hastanenin yeni cihazlarla donatılması da bu başarıyı arttırmaktadır. Yakın zamanda yeni lazer cihazının gelmesiyle çocuk hastalara da hizmet verilmeye başlanacaktır. Böylece hastalarımızın tedavi için başka şehirlere gitmesi gerekmeyecektir. Bizlere her türlü imkanı sağlayan başta Rektörümüz ve Dekanımız olmak üzere Uşak Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimliğine ve personeline teşekkür ederim.” dedi.

Doç. Dr. Türk’ü makamında kabul eden Rektör Savaş, başarılı ameliyatları gerçekleştiren Türk'e teşekkür belgesi takdim etti. Rektör Prof. Dr. Savaş’a ziyaret sırasında Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ümit Başar Semiz, Uşak Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Dr. Erkan Arslan eşlik etti.