KURUMDIŞI DUYURULAR
Ana Sayfa / Duyurular / Makale Çağrısı
18 Mayıs 2022, Çarşamba
Makale Çağrısı
logo
 
Değerli Bilim İnsanı,
      Finans Topluluğu Dergisi Finans Derneği’nin akademik yayın organı olup ilk kez 1999 yılında basılı olarak yayımlanmıştır. Finans Derneği, ara verdiği Finans Topluluğu Dergisi’ni 2022 Ağustos ayından itibaren elektronik ortamda “Uluslararası Akademik Dergi” olarak yayın hayatına devam ettirme kararı almıştır. Uluslararası ve açık erişim süreli bir yayın olan dergimizde Finans alanındaki bilimsel çalışmaların yanı sıra finansla ilişkili olmak üzere diğer bilim dallarından da Türkçe ve/veya İngilizce özgün bilimsel çalışmalar yayımlanacaktır.
      Finans Topluluğu Dergisi’nin yılda üç kez, Nisan, Ağustos ve Aralık aylarında yayımlanması planlanmaktadır. Dergiye gönderilen çalışmalar kör hakemlik sistemi ile iki hakem tarafından değerlendirilecek olup, gerektiğinde üçüncü bir hakemin görüşüne başvurulacaktır. İlk sayısı Ağustos 2022’de yayımlanacak olan Finans Topluluğu Dergisi’ne makale kabulü başlamıştır. Sizleri Finans Topluluğu Dergisi’nde değerlendirilmek üzere makale göndermeye davet ediyoruz.
      Finans Topluluğu Dergisi’ne yapacağınız katkılar ülkemiz için çok değerli olup; “Finans alanındaki bilim insanlarının, kamu ve özel sektörde çalışan finans yöneticilerinin, sanayici ve iş insanlarının Dernek içinde bir araya gelmelerini, ülke yararına uygun şekilde yapılanmalarını ve finans mesleği ve sektörünün geliştirilmesi için gerekli çalışmaları teşvik eder.” amacımızı gerçekleştirmek adına bizlere güç katacağını düşündüğümüz çalışmalarınızı, finanstoplulugudergisi.org adresinden dergimize gönderebilirsiniz.
      Saygılarımızla,