KURUMİÇİ DUYURULAR
Ana Sayfa / Duyurular / USEM-Uzaktan Eğitim Aile Danışmanlığı Sertifika Programı Kayıtları Başlamıştır
2 Kasım 2021, Salı
USEM-Uzaktan Eğitim Aile Danışmanlığı Sertifika Programı Kayıtları Başlamıştır

 

Uzaktan Eğitim Aile Danışmanlığı Sertifika Programı Kayıtları Başlamıştır.

Sürekli Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi bünyesinde düzenlenecek Uzaktan Eğitimle “Aile Danışmanlığı Sertifika Programı” ön kayıtları başlamıştır. Programa ön kayıt yapmak isteyen kursiyer adayları aşağıda yer alan kursiyer ön başvuru formunu 5 Kasım 2021 tarihine kadar doldurarak usem@usak.edu.tr mail adresine gönderebilirler. Kursla ilgili diğer detaylar (başlama-bitiş tarihleri, ders programı) ön başvurular sona erdikten sonra duyurulacaktır.

 *T.C. Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı Gerçek Kişiler ve Özel Hukuk Tüzel Kişileri ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarınca Açılacak Aile Danışmanlığı Merkezleri Hakkında Yönetmelik ve 09/2012 tarihli Gerçek Kişiler ve Özel Hukuk Tüzel Kişileri ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarınca Açılacak Aile Danışmanlığı Merkezleri Hakkındaki Yönetmelik Uygulamaları Hakkındaki Genelgesi'ne uygundur.

Program Çıktısı: Bu sertifikaya sahip olanlar Türkiye'nin her yerinde Aile Danışmanlığı Merkezi açma yetkisine sahip olacaklardır.

Program Önkoşulu: Psikoloji, Sosyal Hizmetler, Sosyoloji, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik, Tıp, Hemşirelik, Çocuk Gelişimi alanlarından birinden en az dört yıllık lisans mezunu olanlar  ya da bu bölümlerin son sınıfında okuyanlar programa başvurabilirler.

Program Süresi: 300 saati teorik, 150 saati uygulama (30 saati süpervizyon) olmak üzere toplam 450 saattir.

Program Ücreti: 3500 TL (Kurs ücreti dört taksit halinde ödenebilir. Kurs ücreti yatırma tarihleri daha sonra duyurulacaktır.)

Adres: Uşak Üniversitesi Sürekli Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi,  1 Eylül Kampüsü İzmir Yolu 8. Km. Öğrenci Yaşam Merkezi, Merkez / UŞAK

E-Posta: usem@usak.edu.tr

Tel: 0276 221 21 72

-Kursiyer Ön Başvuru Formu