KURUMİÇİ DUYURULAR
Ana Sayfa / Duyurular / Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem SAVAŞ’ın Regaib Kandili Mesajı
22 Mart 2018, Perşembe
Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem SAVAŞ’ın Regaib Kandili Mesajı

          
       İslam aleminde rahmeti, bereketi ve mağfireti bol üç ayların habercisi kabul edilen Regaib Kandili, çok önemli, kutsal ve faziletli dini duygularımızın yoğunluk kazandığı merhamet, şefkat, iyilik, yardımlaşma ve dayanışma hislerimizin doruk noktasına ulaştığı kutlu zamanlardan biridir. Türkiye olarak zor zamanlardan geçiyoruz. Tüm hain ve şer odaklarına karşı birlik beraberliğimizi bu mübarek günlerde daha da güçlendirmeliyiz. Terörle mücadelenin kahramanlarına, askerimize, polisimize bu gecede de hayır dualarımızı gönderiyor, huzurumuz, barış ve istikrarımız için mücadele eden güvenlik güçlerimize Yüce Allah’tan yar ve yardımcı olmasını niyaz ediyorum.

 

          Bu gecenin feyiz ve nimetlerinden tüm insanlığın faydalanmasını,bu gecenin tüm insanlığa barış ve huzur getirmesini, birlik, beraberlik, dayanışma ve kardeşlik duygularının güçlenmesine vesile olmasını diliyorum.

 

          Bu duygu ve düşüncelerle başta aziz milletimizin, bütün İslâm âleminin ve Uşak Üniversitesi ailesinin mübarek üç aylarını ve Regaib Kandili’ni tebrik ediyor; üç ayların gelişiyle birlikte  rahmet, mağfiret ve bereket ikliminin, ülkemizden başlayarak dalga dalga tüm insanlığı kuşatarak,  ortak huzurumuzu  tehdit eden terör, şiddet, savaş ve düşmanlığın yerini barış ve huzura bırakması temennisiyle sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

 

Prof. Dr. Ekrem SAVAŞ
Rektör