KURUMİÇİ DUYURULAR
Ana Sayfa / Duyurular / USEM-AutoCAD Eğitimi Kayıtları Başlamıştır
27 Eylül 2021, Pazartesi
USEM-AutoCAD Eğitimi Kayıtları Başlamıştır

AUTOCAD EĞİTİMİ KAYITLARI BAŞLAMIŞTIR.

* Sürekli Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi bünyesinde AutoCAD Eğitimi” düzenlenecektir. Kursa başvurmak isteyenler  1 Ekim 2021  tarihine kadar aşağıda yer alan kursiyer ön başvuru formunu doldurarak usem@usak.edu.tr mail adresimize göndermeleri gerekmektedir.

Kurs Tarihleri: Ekim-Kasım ayları arası

Kurs Günleri: Salı -Perşembe günleri 18.00-20.00 arası

Kurs Süresi: 10 ders (10*2=20 saat) 28 Eylül-4 Kasım arası

Kursun Eğitmeni: Dr. Öğr. Ayça ARSLAN

Kurs Ücreti: 650 TL

Kurs Yeri: Bilgisayar Laboratuvarı

Kursun İçeriği: Bu kursu alan kişiler bilgisayar ortamında proje çizimi yapabileceklerdir.

1.Auto-cad programının tanıtılması, program ara yüzünün üst/alt/yan menüleri ile birlikte anlatılması. Proje kaydetme, yeni proje açma, projeyi farklı fortmatta kaydetme seçeneklerinin gösterilmesi.(28 Eylül)

2.Çizim (draw) komutlarına giriş, çizim komutlarını kullanarak basit çizimler oluşturma. Alt menünün tanıtılması; snap’ler, ortho mode ve gridler ile çalışma.(30 Eylül)

3.Düzenleme (modify) üst menüsü ile yapılan çizimlerin nasıl düzenleneceğinin öğretilmesi; taşıma/kopyalama/döndürme/aynalama/budama/uzatma/çoklu kopyalama/ölçekleme gibi modifiye etme komutlarının kullanılması ve uygulama çizimi (5 Ekim)

4.Yazı yazma ve ölçü verme komutlarının gösterilmesi, mimari bir projenin ölçülendirilmesi uygulaması yapılması ve uygulama çizimi.(7 Ekim)

5.Katmanlar çalışma (layers) menüsünün anlatılması, proje çiziminde katmanların etkin bir şekilde kullanımının anlatılması ve uygulama çizimi (19 Ekim)

6.Blok oluşturma, blok kütüphanesi oluşturma menüsü ve sınıf içi uygulama çizimi (21 Ekim)

7.Gruplama menüsü, ölçü araçları ve sınıf içi uygulama çizimi (26 Ekim)

8.Proje çizim uygulaması -1 (28 Ekim)

9.Proje çizim uygulaması-2 (2 Kasım)

10.Projelerin çıktılarının alınması, teslim edilmesi (4 Kasım)

Kimler Başvurabilir: Şehir Bölge ve Plancılar, mimarlar, iç mimarlar, tasarımcılar, grafik tasarımcılar, inşaat mühendisleri, makine mühendisleri, elektrik mühendisleri, (auto-cad programı ile proje çizimi yapan çalışanlar)

 

Adres: Sürekli Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi, Uşak Üniversitesi 1 Eylül Kampüsü İzmir Yolu 8. Km. Öğrenci Yaşam Merkezi, Merkez / UŞAK

Tel: 0276 221 21 72

-Kursiyer Ön Başvuru Formu