KURUMİÇİ DUYURULAR
Ana Sayfa / Duyurular / Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem SAVAŞ’ın 26 Ağustos 1071 Malazgirt Zaferi Mesajı
26 August 2021, Thursday
Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem SAVAŞ’ın 26 Ağustos 1071 Malazgirt Zaferi Mesajı

 

 

Tarihimizin en önemli zaferlerinden birisi olan Malazgirt Zaferi’nin 950. yıl dönümünü milletimiz ve devletimizle birlikte coşkuyla kutluyoruz.

26 Ağustos 1071 Malazgirt Zaferi ile sadece vatan kazanmadık, bunun daha fazlası olarak Anadolu’da parlak bir istikbal, perçinlenmiş bir irade kazandık. Sultan Alparslan’ın ordusuyla birlikte yazdığı bu destan, bizlere Anadolu’nun kapılarını bir daha kapanmamak üzere açtı. Bu mübarek toprakları ebedi yurdumuz yaptı ve Anadolu’nun İslamlaşmasında da bir dönüm noktası oldu.

950 yıldır olduğu gibi bundan sonra da milletimiz ve vatanımız için birlik ve beraberlik içinde çalışacağımızdan, bize emanet edilen bu mukaddes vatanı, bu şanlı medeniyetin evlatları olarak bugün de aynı ruhla tüm tehditlere karşı canımız pahasına koruyacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.

Bu duygu ve düşüncelerle Malazgirt Zaferi’nin 950. yıl dönümünü kutluyor, başta büyük komutan Sultan Alparslan ve onun kahraman ordusu olmak üzere bu toprakları bize vatan yapan bütün şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla yâd ediyorum.     

 

Prof. Dr. Ekrem SAVAŞ
Rektör