KURUMİÇİ DUYURULAR
Ana Sayfa / Duyurular / TÜBİTAK BİDEB 2237-A Bölgesel Kalkınma ve Ar-Ge Odaklı Proje Hazırlama Eğitimi
16 Ağustos 2021, Pazartesi
TÜBİTAK BİDEB 2237-A Bölgesel Kalkınma ve Ar-Ge Odaklı Proje Hazırlama Eğitimi

TÜBİTAK BİDEB 2237-A Bilimsel Eğitim Etkinlikleri Desteği kapsamında Uşak Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi tarafından yürütülen “Bölgesel Kalkınma ve Ar-Ge Odaklı Proje Hazırlama Eğitimi” 1-3 Eylül 2021 tarihleri arasında Uşak Üniversitesi'nde gerçekleştirilecektir. 

Projenin ana amacı, bölgesel kalkınma odaklı misyon farklılaşması ve ihtisaslaşma programı kapsamında  Uşak Üniversitesi’nin ihtisaslaşma alanları olan Deri, Tekstil ve Seramik alanları başta olmak üzere farklı alanlarda çalışmalar yapan katılımcılara, Ar-Ge ve Bölgesel Kalkınma odaklı projeler hazırlanması için gerekli bilgi ve becerinin kazandırılmasıdır.

Alanlarında uzman, farklı alanlardan akademisyenlerden oluşan eğitmenlerin ders vereceği eğitimle ilgili detaylı bilgi ve başvuru kriterleri https://tubitak2237.usak.edu.tr/ wesitesinde yer almaktadır.  

Eğitim sürecinde öncelikli olarak TÜBİTAK, ARDEB ve TEYDEB projeleri olmak üzere bölgesel kalkınma odaklı güdümlü projeler, bölgesel kalkınmaya dayalı AB çerçeve programı fon kaynakları, Kamu-Özel sektör işbirliği projeleri ile diğer uluslararası fon kaynakları hakkında katılımcılar bilgilendirilecek ve bu fonlara başvurmaya yönlendirileceklerdir. 

Eğitime katılmak isteyen ve katılımcı kriterlerini sağlayan kişilerin 20 Ağustos 2021 tarihine kadar utto@usak.edu.tr adresine bildirmeleri gerekmekte olup kontenjan 30 kişi ile sınırlıdır.