KURUMİÇİ DUYURULAR
Ana Sayfa / Duyurular / Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem SAVAŞ’ın 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif ERSOY’u Anma Günü Mesajı
12 Mart 2018, Pazartesi
Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem SAVAŞ’ın 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif ERSOY’u Anma Günü Mesajı

Yurdumuzun düşman işgaline uğradığı savaş günlerinde tüm cephelerimizde savaşlar yapılırken, kahraman milletimizin ve vatanımızın, bağımsızlık ve özgürlüğü için göstermiş olduğu büyük fedakarlık ve özverinin timsali olarak yazılan İstiklal Marşımız, Türk milletinin sesidir, aziz milletimizin bütün değerleri, yüceliklerini, güzelliklerini dile getiren toplumsal bir mutabakat metnidir. Bu dizeler ile Türk milleti var olma imanını, azmini ve iradesini yeniden bulmuştur.

İstiklal Marşımızın yazarı Mehmet Akif Ersoy’un dizelerinde belirttiği inanç ve kararlılıkla ülkemizin birlik ve beraberliğine sahip çıkmaya devam edeceğiz. İstiklal Marşımızın kabulünün 97. yıldönümü dolayısıyla Mehmet Akif Ersoy’u anma gününde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve aziz şehitlerimiz olmak üzere değerli vatan şairimiz Mehmet Akif Ersoy ile İstiklal Savaşında bu vatan için can veren, kanını toprağa döken tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle ve minnetle anıyorum.

 

 

Prof. Dr. Ekrem SAVAŞ
Rektör