KURUMİÇİ DUYURULAR
Ana Sayfa / Duyurular / Teikyo Üniversitesi (Japonya) ile Öğrenci Değişimi İlanı
23 Mart 2021, Salı
Teikyo Üniversitesi (Japonya) ile Öğrenci Değişimi İlanı

Üniversitemiz ile Japonya Teikyo Üniversitesi arasında imzalanan akademik işbirliği anlaşması kapsamında Üniversitemiz Makine Mühendisliği, Kimya Mühendisliği, Gıda Mühendisliği, Malzeme Bilimi ve Nanoteknoloji Mühendisliği, Moleküler Biyoloji ve Genetik, Kimya, Enerji ve Çevre Bilimleri, Polimer Bilimi ve Teknolojisi ve Tarım Bilimleri bölümleri lisans 4. sınıf ve lisansüstü öğrencileri Eylül 2021'den itibaren 4 ay süreyle Teikyo Üniversitesinde eğitim alabileceklerdir. Seçilecek iki öğrenci bu süre zarfında araştırma tabanlı laboratuvar eğitimi alacak olup ders almayacaktır. Teikyo Üniversitesi bu öğrencilere aylık 60.000 Japon Yeni burs verecektir. Ayrıca, elektrik ve internet ücretleri öğrenciye ait olmak üzere kalacak yer sağlanacaktır. Öğrenciler Teikyo Üniversitesinde ücretsiz Japonca dersleri de alacaklardır. 

 

Başvuru Koşulları:

  1. Lisans ve Lisansüstü öğrencileri için 3.00/4.00 ve üzeri AGNO. 
  2. Yabancı Dil sınavlarında YDS 70, TOEIC 700, TOEFL IBT 75, TOEFL PBT 540 puan almak ya da Yabancı Diller Yüksekokulu tarafından yapılacak olan Yeterlilik Sınavından 75 ve üzerinde puan almak ve Skype üzerinden yapılacak sözlü mülakatta başarılı olmak.
  3. Başvurular 24 Mart 2021 / 02 Nisan 2021 tarihleri arasında Uşak Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Ofisi Koordinatörlüğü’ne yapılacaktır.

 

Yabancı Diller Yüksekokulu tarafından yapılacak olan Yeterlilik Sınavının tarihi daha sonra Üniversitemiz web sayfası duyurular bölümünde ilan edilecektir. 

 

Başvuru İçin Gerekli Belgeler:

  • Not dökümü (Transkript)
  • Lisans diploması (Lisansüstü öğrencileri için)
  • Yabancı dil sınav sonuç belgesi (Varsa)
  • 2 adet fotoğraf
  • Başvuru dilekçesi (Ofisten temin edilecek)