KURUMİÇİ DUYURULAR
Ana Sayfa / Duyurular / Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem SAVAŞ’ın 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif ERSOY’u Anma Günü Mesajı
12 March 2021, Friday
Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem SAVAŞ’ın 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif ERSOY’u Anma Günü Mesajı

İstiklal Marşımız; büyük bir inancın, azmin, fedakârlığın, istiklal ve istikbal anlayışın, umudun ve yeniden dirilişin sembolüdür.

Milli ve manevi değerlere bağlılığını İstiklal Marşı’nda ve diğer kıymetli eserlerinde belirten Mehmet Akif Ersoy’un eserlerini gelecek nesillere aktarmayı, onun düşünce ve ideallerini yaşatmayı önemli vazifelerimizden biri olarak gördüğümüzü belirtmek isterim. Millî Mücadelemizin İstiklal Marşımızda karşılığını bulan irade, inanç ve kararlılığına her zaman ve her koşulda sahip çıkmak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle İstiklal Marşımızın Kabulünün 100. Yılını kutluyor;

Soğuk bir kış gününde gençlerin omuzlarında ebediyete uğurladığımız Mehmet Akif Ersoy'u bir kez daha rahmetle hürmetle yad ediyorum. Milli şairimizin ruhu şad, mekanı inşallah cennet olsun.  Başta Çanakkale olmak üzere göğüslerini siper ederek yurdumuza alçakları uğratmayan tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet niyaz ediyorum. Gazilerimize şükranlarımızı sunuyor, hayatta olanlara sağlık ve afiyet diliyorum.

Prof. Dr. Ekrem SAVAŞ

Rektör