KURUMİÇİ DUYURULAR
Ana Sayfa / Duyurular / USEM- Uzaktan Eğitim İş Sağlığı ve Güvenliği Sertifika Programı Eğitimi Kayıtları Başlamıştır
11 March 2021, Thursday
USEM- Uzaktan Eğitim İş Sağlığı ve Güvenliği Sertifika Programı Eğitimi Kayıtları Başlamıştır

* Sürekli Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi bünyesinde Uzaktan Eğitim “İş Sağlığı ve Güvenliği Sertifika Programı Eğitimi” düzenlenecektir. Kursa başvurmak isteyenler 19 Mart 2021 tarihine kadar aşağıda yer alan kursiyer ön başvuru formunu doldurarak usem@usak.edu.tr mail adresine gönderebilirler.

AÇIKLAMA: 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu ve kanunun yürütülmesine ilişkin çıkarılmış olan Çalışanların İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimlerinin Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik hükümlerince iş yerlerinde çalışanlara “İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi (İSG)” verilmesi yasal bir zorunluluktur hükmü yer almaktadır. Staj yapacak öğrencilerin stajlarına başlayabilmeleri için staj başlama tarihinden önce “İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi (İSG)” alıp, sınavda başarılı olmaları ve Sertifika almaları gerekmektedir.

Staja Başlamadan Önce İş Sağlığı Ve Güvenliği Kapsamında Alınması Gereken Eğitimler:

-Az Tehlikeli İş Yerleri İş Sağlığı ve Güvenliği Çalışan Eğitimi: 8 Saat, 40 TL

-Tehlikeli İş Yerleri İş Sağlığı ve Güvenliği Çalışan Eğitimi: 12 Saat,  50 TL

-Çok Tehlikeli İş Yerleri İş Sağlığı ve Güvenliği Çalışan Eğitimi: 16 Saat, 60 TL

*Not: Eğitimlerin yapılacağı tarihler ve kursa ait ücretlerin yatırılması ile ilgili bilgilendirme daha sonra yapılacaktır.

 

Adres: Sürekli Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi, Uşak Üniversitesi 1 Eylül Kampüsü İzmir Yolu 8. Km., Öğrenci Yaşam Merkezi, Merkez / UŞAK

Tel: 0276 221 21 72

E-Posta: usem@usak.edu.tr

Kursiyer Ön Başvuru Formu için tıklayınız.