KURUMİÇİ DUYURULAR
Ana Sayfa / Duyurular / Bahar Yarıyılı Kayıt Yenileme İşlemleri
26 Şubat 2021, Cuma
Bahar Yarıyılı Kayıt Yenileme İşlemleri

020–2021 Eğitim Öğretim Yılı Bahar Yarıyılı Kayıt Yenileme İşlemleri

Uşak Üniversitesi Eğitim Öğretim Sınav Yönetmeliğine göre öğrenciler (yeni kayıtlanan öğrenciler de ders kaydı yaptıracaktır), her dönem başında akademik takvimde belirlenen tarihlerde kayıt yenilemekle yükümlüdür. Kayıt yenilemeyen öğrenci öğrencilik haklarından yararlanamaz. 

2020-2021 Akademik Yılı Bahar Dönemi için kayıt yenileme tarihleri;

Kayıt Yenileme İşlemleri (İnternet Yoluyla Ders Seçme) : 01-05 Mart 2021

Danışman Onayları                                                             : 01-08 Mart 2021

Mazeretli Ders Kayıt İşlemleri                                : 22-24 Mart 2021

Ders Ekleme/Bırakma İşlemleri                                         : 22-26 Mart 2021

 

Üniversitemiz Akademik Takvimi Birimlere göre farklılık gösterebilmektedir. Bu nedenle öğrencilerimizin, kayıtlı olduğu Birime ait Akademik takvimi dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

Öğrencilerimizin ders kayıtları için Üniversitemize gelmelerine gerek yoktur. Tüm işlemlerini internet üzerinden yapabilirler. Öğrencilerimizin, danışman onay sürecini takip etmeleri; gerektiğinde Danışman Hocaları ile irtibata geçip ders kayıtlarını onaylatmaları gerekmektedir. Ders kayıt iş ve işlemleri ile ilgili tüm sorumluluk öğrenciye aittir. 

Öğrenci Bilgi Sisteminde ders kaydı yaptırmayan öğrenci kayıt yenilemiş sayılmamaktadır. Bu nedenle öğrencilerimizin öncelikle Öğrenci Bilgi Sisteminde kayıt yenilemeleri ve sonrasında; uzaktan eğitim için Uşak Üniversitesi Sanal Ders Kayıt Sistemi üzerinden ders seçimi yapmaları gerekmektedir. Sadece Sanal Ders Kayıt Sisteminden ders seçimi yapmak, kayıt yenileme anlamı taşımamaktadır.

Öğrencilerimizin açıklamaları dikkatle okumaları rica olunur.

 

Detaylı Bilgi için Tıklayınız....