KURUMİÇİ DUYURULAR
Ana Sayfa / Duyurular / Ortak Zorunlu Dersler Mazeret Sınavı Duyurusu
22 Aralık 2020, Salı
Ortak Zorunlu Dersler Mazeret Sınavı Duyurusu
 

Değerli öğrencilerimiz,

Ortak Zorunlu Dersler 2020-2021 Güz Yarıyılı Mazeret Sınavları, 30 Aralık 2020 Çarşamba günü aşağıda belirtilen sınav saatlerinde ve sanal sınav sınıflarında yapılacaktır.

Mazeret sınavlarına, Ortak Zorunlu Derslerinden (Türk Dili-I, Atatürk İlkeleri ve İnk. Tar.-I, Yabancı Dil-I ve Bilişim Teknolojileri-I dersleri) OBS’de (Öğrenci Bilgi Sistemi) notu GR-Girmedi olarak görünen, vize sınavlarına teknik aksaklık nedeniyle giriş yapamayan veya yaşadığı teknik aksaklık nedeniyle sınavını teslim edemeyen ve bu durumdan dolayı OBS’de notu GR olarak görünen öğrencilerimiz girebilirler. Ortak zorunlu derslerinden, OBS’de notu ilan edilmiş olan öğrencilerimiz, ilgili dersin mazeret sınavına katılamazlar.

Sınav sınıflarınıza aşağıda yer alan bağlantılar (linkler) ya da kodlar ile kaydolabilirsiniz. Sınav sınıflarına kaydolmak için, aşağıdaki bağlantılara tıklayıp, Uşak Üniversitesi öğrenci e-posta adresinizle ..@ogr.usak.edu.tr oturum açıp, Sınıfa Katıl butonuna tıklamanız yeterlidir. Kodlarla kaydolmak isteyen öğrencilerimiz ise, Classroom ana sayfaya giriş yapıp, sağ üst köşede yer alan + Sınıfa Katıl bölümünden aşağıdaki kodları yazarak mazeret sınav sınıflarına kayıt olabilirler.

Mazeret sınavlarında her bir ders için verilen süre 30 dakikadır. Sınavlar aşağıdaki tabloda ilan edilen saatte otomatik başlayacak ve ilan edilen saatte yanıt alımına kapatılacaktır. Öğrencilerimizin her bir sınava yalnızca 1 (bir) defa giriş hakkı olup, bir başkasına ait öğrenci hesabı üzerinden gerçekleştirilen sınavlarla ilgili inceleme yapılacaktır.

 

Ortak Zorunlu Ders Adı Sınav Başlangıç / Bitiş SaatleriSınav Kayıt Bağlantısı (Link)Sınıf Kodu
Bilişim Teknolojileri - I
30 Aralık 2020
(10:00 - 10:30)
https://classroom.google.com/c/MjIwMTM0MjAxOTQy?cjc=u5iupqnu5iupqn
Türk Dili – I
30 Aralık 2020
(10:30 - 11:00)
https://classroom.google.com/c/MjIwMTM0MjAxODk2?cjc=pibfnv2pibfnv2
 
Atatürk İlkeleri ve İnk. Tar. – I
30 Aralık 2020 (11:00 - 11:30)
https://classroom.google.com/c/MjIwMTM0MjAxODc5?cjc=4ifdbja4ifdbja
Yabancı Dil – I
30 Aralık 2020
(11:30 - 12:00)
https://classroom.google.com/c/MjIwMTM0MjAxOTIw?cjc=bjwoo6ibjwoo6i

 

Mazeret sınavlarında tüm öğrencilerimize başarılar dileriz.